Ім’я: Андрій Петров

Дата народження: 2 вересня 1930 р.

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: Ленінград р.

Дата смерті: 15 лютого 2006 р. (75 років)

Діяльність: радянський і російський композитор

Біографія Андрія Петрова

Батько композитора Павло Платонович був хірургом, а мама Ольга Петрівна – художником. Під час Великої Вітчизняної війни всю сім’ю евакуювали в Сибір. Там майбутній музикант захопився літературою, почав складати розповіді, причому самостійно ілюструючи їх.

Крім цього Андрій Петров почав писати роман. В рідний Ленінград сім’я Петрових повернулася в 1944 році. А вже за рік молодий чоловік вирішив, що буде композитором. На такі думки Андрія Петрова навіяв кінофільм про Иоганне Штраусе «Великий вальс».

Чотири роки Андрій Петров присвятив музичному училищу імені Римського-Корсакова, який закінчив у 1949 році, а через п’ять років у новоспеченого музиканта на руках був диплом Ленінградської державної консерваторії. Там він навчався по класу композиції у Ореста Олександровича Евлахова.

Творчість композитора багатогранно. Він написав ряд популярних мелодій до різних кінофільмів, а так само музику до пісень і романсів. А крім цього Андрій Павлович складав твору академічної музики – це балети, симфонії, опери та інструментальні концерти. З 1995 року він був членом Спілки композиторів. Багато років був головою правління Ленінградського відділення Союзу Композиторів Радянського союзи. Аж до 1991 року. Багато вітчизняні картини своєю досить довгої екранної життям багато в чому зобов’язані музики Андрія Петрова.

Заявив про себе, як композитор, Андрій Павлович яскраво – у Великому Залі Ленінградської Філармонії симфонічною поемою під назвою «Радда і Лойко». Пізніше в Театрі опери та балету імені Кірова був поставлений балет «Берег надії» на музику композитора. До речі, на сцені цього театру відбулися всі великі музично-сценічні твори Андрія Петрова.

Андрій Петров. Геній музики для всіх Пізніше інтерес композитора на багато років переключився на киномузыку і пісню. За невеликий період часу Андрій Павлович став визнаним майстром, а його музика до картин «Я крокую по Москві», «Людина-амфібія», «Бережися автомобіля», «Пісня про друга», «Блакитні міста» стала широко популярною.

У 1967 році Андрій Петров створив і поставив оперету «Ми хочемо танцювати». Пізніше він знову звертався до цього жанру, і разом з донькою Ольгою створював мюзикли. Приміром, «Капітанська дочка» для Бостонської консерваторії, «Синій Птах» для Театру «Рок-опера».

Широке визнання прийшло до композитору після робіт для музичного театру. Насамперед це балет за малюнками Жана Эффеля «Створення світу». Балет був поставлений на десятках як вітчизняних, так і зарубіжних сцен. Оркестрові фрагменти з «Сотворіння світу» автор об’єднав у сюїти. Вони увійшли в постійний репертуар філармоній.

За роботою

До опери Андрій Петров прийшов пізніше. У 1975 році він написав «Петра Першого». Далі пішли опера-феєрія «Маяковський починається» і балет «Пушкін». Три твори об’єднуються в музично-сценічний цикл, який присвячений великим синам Росії.

Далі знову симфонічні опуси. Це скрипковий концерт, фортепіанний концерт, а так само фантастична симфонія «Майстер і Маргарита». І знову естрадні пісні і п’єси, і кіномузика. Вони звучать у фільмах «Службовий роман», «Жорстокий романс», «Осінній марафон», «Про бідного гусара замовте слово» і телесеріалі «Петербурзькі таємниці». Всього Андрій Петров написав музику до більш ніж 80-ти картин.

Народний артист СРСР, композитор Андрій Петров Твори Андрія Петрова дуже різні, з відображенням світлих і драматичних сторін дійсності, що з’єднуються в якесь органічне ціле.

Премії

За творчість і талант Андрія Петрова неодноразово нагороджували. Першу премію композитор отримав у 1967 році. Державна премія СРСР була присуджена за пісні, які автор написав в 1965 і 1965 роках. Це «Пісня про мого батька», «пісня про друга», «Блакитні міста», «На кургані» і «Я крокую по Москві».

У 1976 році за оперу «Петро Перший» Андрій Петров так само отримав Державну премію СРСР.

Наступна премія поповнила скарбничку Андрія Петрова лише в 1992 році. Кінопремію «Ніка» композитор отримав за музику до картини «Небеса обітовані». Через три роки була Державна премія Російської Федерації в області мистецтва і літератури. Цього разу маестро нагородили за концерт для фортепіано з оркестром і симфонію-фантазію «Майстер і Маргарита». У 1997 році Андрій Петров отримав відразу дві нагороди. За заслуги у вітчизняному кінематографі «Золотий Овен» і приз за внесок у кіномистецтво на п’ятому кінофестивалі «Віват кіно Росії!». У 1998 році в кишені музиканта виявилася премія «Золотий Остап». А в 1999 році Премія президента Росії в галузі мистецтва і літератури, і кінопремія «Ніка» за музичне супроводження фільму «Хрустальов, машину!».

Родина

Все життя Андрій Петров прожив з Наталією Юхимівною Петрової, яка старше композитора на рік. У шлюбі, у 1956 році народилася донька Ольга. Зараз вона композитор і навіть в співавторстві зі знаменитим батьком написала кілька творів.

Як створити хіт . Композитор Андрій Петров Не стало Андрія Петрова 15 лютого 2006 року. Поховали композитора в Санкт-Петербурзі на Волковському кладовищі в музеї-некрополі «Литераторские містки».

Пам’ять

Всеросійський конкурс композиторів імені Андрія Петрова проводять щороку восени. Починається він у день народження композитора, другого вересня. Заснували конкурс Філармонічне товариство, Спілка композиторів Санкт-Петербурга, Російське авторське товариство і фонд «Петербурзька спадщина і перспектива». А головою журі виступає композитор Андрій Ешпай.

Перший конкурс композиторів імені Петрова пройшов в 2007 році і почався на Литераторский містках Волковського цвинтаря. Він відбувся в рамках фестивалі «Почесні громадяни Санкт-Петербурга». У цьому ж році на могилі Андрія Петрова відкрили надгробний пам’ятник, а в Петропавлівській фортеці організували концерт пам’яті композитора. Відкрили конкурс у Великому залі Філармонії імені Шостаковича. Нагородження та гала-концерт пройшов 9 вересня 2007 року.

Сад Андрія Петрова

У Санкт-Петербурзі на Каменноостровском проспекті створено сад Андрія Петрова. Він розташувався між 26-м і 28-м будинками. Саме цю ділянку землі в 90-ті роки минулого століття вважався будівельної лакуной, а в 2001 його відвели під забудову. Сад озеленили городяни і особисто Андрій Петров. 29 січня 2007 року сквер отримав ім’я композитора. Через рік його реконструювали і впорядкували. Тут не обійшлося без допомоги вдови Андрія Петрова Наталії Юхимівни. А автором архітектурної концепції скверу виступив А. Трумм. В саду поставили фонтан і скульптурну композицію під назвою «Перша скрипка». Це вісім скульптур, які символізують місію композитора. Сквер після реконструкції відкрили влітку 2008 року. Тут планують проводити концерти, музичні конкурси та фестивалі.

Його впізнавали навіть у громадському транспорті

Однією з найстаріших музичних шкіл міста на Неві – номер 2 – присвоєно ім’я Андрія Петрова у 2007 році. У тому ж році Уряд Санкт-Петербурга випустив постанову, яким заснувала стипендію Андрія Петрова. Її отримують студенти вищих і середніх професійних освітніх закладів, де готують фахівців в області музики.

У 2010 році світ побачила книга «Ваш Андрій Петров. Композитор у спогадах сучасників». Вона вийшла до 80-річчя з дня народження композитора. Її писали на основі зустрічей і бесід браузера ИТАР-ТАСС Олега Сердобольского з друзями, колегами і родичами музиканта. Видання отримало премію «Золоте перо-2010».

Цікаві факти

Одна з малих планет названа іменем Андрія Петрова

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: