Ім’я: Андрій Панін

Дата народження: 28 травня 1962 р.

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: Новосибірськ р.

Дата смерті: 6 березня 2013 р. (50 років)

Діяльність: актор театру і кіно

Біографія Андрія Паніна

Дитинство Андрія Паніна

Панін Андрій Володимирович народився в Новосибірську. Батьки актора були фізиками. Через Два роки після народження сина сім’я переїхала в Челябінськ, де вони і прожили до того хлопчикові виповнилося 6 років.

Після батьки майбутнього артиста переїхали в Кемерово. Саме в цьому місті майбутній артист пішов у перший клас. Наступні 16 років свого життя Панін провів саме в цьому місті, а бо ставився до нього як до рідного. У Кемерово він навчався в інституті харчової промисловості, але був звідти відрахований. Тут же Андрій Панін закінчив Інститут культури.

Фільми з Андрієм Паніним завжди мали успіх

Після інституту актор вступив в трупу драмтеатру міста Мінусинська. Пропрацювавши там деякий час, він вирішив відправитися в Москву. У столиці Панін тільки з четвертої спроби вступив у Школу-студію МХАТ, т. к. майстри не хотіли приймати на свій курс, як їм здавалося, «неснимаемого актора». Актор і режисер Олександр Калягін вважав інакше — і зарахував Андрія Володимировича студентом у свою майстерню.

Акторська кар’єра Андрія Паніна в театрі

Закінчивши Школу-студію МХАТ в 1990-му, артист став працювати в МХТ ім. А. П. Чехова. На сцені МХТ Панін зіграв Скупого лицаря в постановці «Маленьких трагедій» А. С. Пушкіна, Солоного в чеховських «Трьох сестер», Жевакіна в «Одруженні»М.В.Гоголя, Отреп’єва в «Борисі Годунові» А. С. Пушкіна і багатьох інших.

Крім роботи на сцені МХТ, актор брав участь у виставі Московського театру-студії під керівництвом Олега Табакова — грав Рудого клоуна в постановці режисера Володимира Машкова «Смертельний номер» за п’єсою Олега Антонова.

На початку 2000-х Андрій Панін грав у виставах режисера Романа Козака в МДТ їм. А. С. Пушкіна: драматург Цубакі в «Академії сміху» за п’єсою Коки Метани, Капітан у виставі «Троє на гойдалках» за твором Луїджі Лунарі.

Як антрепренера, артист виступав у виставах режисерів Віктора Шамірова (роль Першого солдата в п’єсі Євгенія Гришковця «Зима») і Дмитра Астрахана (проект «Антреприза Олександра Абдулова», роль Володимира Жаровського в «Сімейної ідилії» за п’єсою Олега Данилова).

Андрій Панін в кіно

Починаючи з 1992 року, артист зіграв понад 70 ролей у кіно і на телебаченні. Перша робота Паніна в кіно — роль у картині «По прямій» (1992) режисера Сергія Члиянца.

Популярність до актора приходить в 1998-му, після зйомок в одній з головних ролей, Морячка, в кінокомедії «Мама, не горюй» режисера Максима Пежемського. А зігравши у фільмі «Мама» (1999) режисера Дениса Євстигнєєва, Андрій Панін остаточно затвердив свою популярність. На знімальному майданчику з ним працювала блискуча команда акторів — Нонна Мордюкова, Олег Меньшиков, Володимир Машков, Євген Миронов. Ще більш впізнаваним артист став, зігравши в 1999-му в декількох серіях телесеріалу «Каменська» приватного детектива Владислава Стасова.

Поліція не виключає версії вбивства Андрія Паніна В наступному році група акторів, яка знялася у фільмі Павла Лунгіна «Весілля», отримала в Каннах спец.приз як кращий акторський ансамбль». У їх числі був і Панін, який зіграв у цій стрічці роль алкоголіка Гаркуші. У тому ж 2000 році Андрій Володимирович з’явився в одній з головних ролей — майора-особиста В’ячеслава Крука — у багатосерійному телевізійному фільмі «Кордон. Тайговий роман», режисер Олександр Мітта. Чудово актор впорався з роллю бандитського авторитету в бойовику Олександра Атанесяна «24 години» (2000). Абсолютна популярність обрушилася на Паніна після того, як він виконав роль головного антагоніста, продажного міліціонера Володю-опера, в культовому серіалі про бандитських 90-х «Бригада» з Сергієм Безруковим у головній ролі. Фільм вийшов на екрани у вересні 2002 року, отримав величезне визнання у публіки, був відзначений багатьма престижними російськими та міжнародними нагородами.

У 2004-му артист з’явився в російсько-українському проекті — стрічці «Водій для Віри» (режисер Павло Чухрай) в ролі капітана Савельєва.

Ще одну зі своїх «візитних карток» — образ промоутера і банкіра Вагіта Валієва — Андрій Панін виконав у картинах Олексія Сидорова «Бій з тінню» (2005) і «Бій з тінню 2…»(2007), «Бій з тінню 3D…» (2011). У 2005-му вийшла на екрани чорна комедія Олексія Балабанова «Піжмурки», в якій Андрій Вадимирович зіграв архітектора.

Цікаву роботу артист виконав у фільмі «Сволоти» (2006) режисера Олександра Атанесяна. У цій стрічці Паніну дісталася роль підполковника Вишневецького, викладача спец.школі для безпритульних дітей, яких під час подій ВВВ готують в приречену на смерть диверсійну групу.

Актор Андрій Панін помер у своїй квартирі в Москві В 2008-му році актор повертається до співпраці з режисером Олексієм Балабановим — виконує в його фільмі «Морфій», знятому за мотивами творів Михайла Булгакова, роль фельдшера Анатолія Лукича Дем’яненко. У першій частині кіно-дилогії Микити Міхалкова «Стомлені сонцем 2» (2010 — «Предстояння») Андрій Панін зіграв роль другого плану — піонервожатого Кравця.

У фільмі «Покоління П» (2011), екранізації роману Віктора Пелевіна режисером Віктором Гинзубргом, актор з’явився в ролі водія Колі Смирнова. А у фільмі «Висоцький. Спасибі, що живий»(2011, режисер — Петро Буслов) Панін грає особистого лікаря поета і музиканта Володимира Висоцького, який рятує від клінічної смерті приїхав на концерт в Узбекистан артиста. «Висоцький…» викликав неоднозначні коментарі кінокритики, знайомих і близьких великого людини.

У фільмі 2012 року «Орда» (режисера Андрія Прошкіна) Андрій Володимирович створив незвичайний для себе образ — хана татаро-монгольської Золотої Орди Тинибека. Стрічка отримала безліч престижних кінопремій, але різноманітно відгукнулися про неї представники духовенства та історики. У телесеріалі про Шерлока Холмса, який вийшов уже після трагічної смерті артиста, Панін зіграв Доктора Ватсона.

В якості режисера Андрій Панін, у співпраці з Тамарою Владимирцевой, випустив на екрани в 2005-му комедійний телесеріал «Повний вперед!», а в 2007-му — комедію «Онук гагаріна». «Онук гагаріна» спричинив за собою судовий процес, ініційований нащадками Юрія Гагаріна. Дочки космонавта виграли процес, з фільму були вирізані всі прямі згадки про першого космонавта.

Інша діяльність Андрія Паніна

З 2005-го року Панін регулярно полягав у суддівській раді Вищої ліги Клубу Веселих і Кмітливих. У 2006-му році артист випустив курс акторів з експериментальної майстерні ВДІКУ їм. С. А. Герасимова.

Причина смерті Андрія Паніна - множинні травми

Смерть Андрія Паніна

6 березня 2013 року, як встановили експерти — від отриманих під час побиття множинних травм, актор загинув. Його тіло було виявлено в квартирі артиста. Винуватці загибелі Паніна досі не встановлені. 12 березня 2013 року артист і режисер Андрій Володимирович Панін був похований на Троєкуровському кладовищі Москви.

Особисте життя Андрія Паніна

Андрій Панін був одружений двічі. Від першого шлюбу з Тетяною Французовой у актора залишилася дочка Надія.

Хто вбив Андрія Паніна невідомо досі

Актриса Наталя Рогожкіна, друга дружина Паніна, народила йому двох синів — Олександра і Петра.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: