Ім’я: Андрій Мягков

Дата народження: 8 липня 1938 р. (78 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: актор театру і кіно, письменник

Вага: 75 кг

Зріст: 175 см

Біографія Андрія Мягкова

Андрій Мягков – це великий радянський актор, безліччю своїх яскравих ролей заслужив славу справжнього народного артиста. Його акторські роботи стали справжньою кінокласикою радянського мистецтва. Цитати його героїв, практично відразу «йшли в народ». Саме тому яскравість його ролей не тьмяніє з плином часу. Сьогодні, як і багато років тому, його фільми збирають біля екранів мільйони глядачів. А отже, наша сьогоднішня розповідь про творчій кар’єрі і долю великого радянського актора напевно дуже багатьом здасться цікавим.

Ранні роки, дитинство та родина Андрія Мягкова

Андрій Мягков з’явився на світ в Ленінграді в інтелігентній радянській сім’ї. Його батько – Василь Дмитрович був заступником директора місцевого поліграфічного технікуму, а мама – Зінаїда Олександрівна — працювала там же інженером механіком.

Актор Андрій Мягков в молодості

За наполяганням свого батька технічну стезю спочатку вибрав і сам Андрій Мягков. Закінчивши школу, він подав документи в Ленінградський хіміко-технологічний інститут, а потім, закінчивши навчання, деякий час працював в Інституті пластичних мас. Наш сьогоднішній герой завжди ставився до числа цінних співробітників, однак, незважаючи на це, в його душі все одно жевріла давня мрія про акторську професію. Вечорами він часто грав у гуртку самодіяльності, а також виконував різні ролі в полулюбительских виставах. Саме там Андрія Мягкова одного разу зауважив один з педагогів московської Школи-студії МХАТ, запропонував йому спробувати свої сили в радянській столиці. Наш сьогоднішній герой прислухався до поради і вже дуже скоро, взявши на роботі короткострокову відпустку, поїхав поступати в Москву. На вступних іспитах він відмінно проявив себе і незабаром був зарахований на курс В. П. Маркова.

Згодом протягом кількох років Андрій Мягков навчався у кращих педагогів Радянського союзу і старанно відточував свою майстерність. У 1965 — му році він отримав диплом про закінчення Вузу і поступив на роботу в московський театр «Современник».

Одною з перших акторських робіт на даній сцені для Андрія Мягкова стала постановка «Дядечків сон». Спектакль пройшов з великим успіхом, і вже незабаром вся Москва стверджувала про яскравому молодого актора. Пізніше на сцені театру «Современник» Мягковим були зіграні та інші цікаві ролі. Найбільш відомими виставами з його участю стали «Звичайна історія», «На дні», «Балалайкин і К», а також деякі інші.

Подальша кар’єра Андрія Мягкова у кіно і театрі, фільмографія

Паралельно з виступами на сцені театру «Современник» наш сьогоднішній герой почав зніматися в кінематографічних проектах. Дебютною роллю для молодого актора стала роль лікаря Чеснокова в картині «Пригоди зубного лікаря». Прем’єра даного фільму відбулася в 1965-му році, після чого у фільмографії актора настала затяжна перерва. Лише у 1969-му році наш сьогоднішній герой знову повернувся на знімальний майданчик. Наприкінці шістдесятих – початку сімдесятих на екрани вийшли фільми «Брати Карамазови», «Старий будинок», «Срібні сурми» та багато інших. Всі картини цього періоду стали значущою віхою у долі і творчості кіноактора. Однак по-справжньому відомий Андрій Мягков став лише після виходу на екрани фільму «Іронія долі або з легким паром», де працював на одному знімальному майданчику з Олександром Ширвіндтом, Барбарою Брильською, Лією Ахеджаковою та іншими . Зігравши знамениту роль Жені Лукашина, актор моментально став відомий в усіх куточках СРСР. Фанатки закидали його сотнями любовних листів, а режисери навперебій пропонували йому нові ролі.

Андрій Мягков. Документальний фільм В 1976-му році актор отримав звання Заслуженого артиста РРФСР, а роком пізніше все за ту ж роль Лукашина був удостоєний Державної премії СРСР. Деякі важливі нагороди принесла акторові також і ще одна акторська робота – роль Анатолія Новосельцева в комедії «Службовий роман».

У 1977-му році після виходу на екрани даної кінострічки, артист знову повернувся на театральну сцену. У цей період він почав виступати на сцені Мхату, а після розколу позначеного театру – на сцені Московського художнього театру ім. А. П. Чехова.

У 1981-му році за своє багаторічне служіння сцені Андрій Мягков отримав престижну театральну премію «Чайка». А кілька років потому – звання Народного артиста РРФСР.

У вісімдесяті роки актор багато знімався в кіно, однак ролі даного періоду вже не були такими яскравими, як його попередні роботи. До числа найбільш цікавих картин цього періоду варто віднести фільми «Гонки по вертикалі», «Жорстокий романс», «Перекид через голову» і деякі інші роботи.

Андрій Мягков і Анастасія Вознесенська Після розвалу СРСР актор продовжив все також грати в театрі та кіно, проте з плином часу став з’являтися перед публікою все рідше і рідше. В дев’яності роки на екрани вийшло всього п’ять його картин, серед яких окремим словом варто відзначити тільки фільми «На Дерибасівській гарна погода» і «Сказ про Федота-стрільця».

У цей період він почав викладати в школі-студії МХАТ, ділячись своїми знаннями та досвідом зі студентами рідної alma matter. Крім того, в якості члена журі Андрій Мягков неодноразово з’являтися на іграх Вищої ліги КВН.

У двотисячні роки актор знявся у фільмі «Іронія долі. Продовження», проте дана картина була досить прохолодно сприйнята глядачами і критиками. У даний момент останньою роллю Андрія Мягкова в кіно є фільм «Туман розсіюється», що вийшов на екрани в 2010-му році. В останні роки він рідко відгукується на пропозиції режисерів, відзначаючи той факт, що сучасний російський кінематограф втратив своє обличчя і сьогодні дуже сильно схожий на голлівудський.

Особисте життя Андрія Мягкова та інше творчість

З 1964-го року Андрій Мягков перебуває у шлюбі з актрисою Анастасією Вознесенської. Дітей у сім’ї немає, а тому весь вільний час подружжя проводять разом. В останні роки легендарний актор захопився портретним живописом, а також зумів реалізувати себе як письменника.

Актор Андрій Мягков з дружиною актрисою Анастасією Вознесенської

З-під пера Андрія Мягкова вийшло два детективні романи, які, за його ж словами, він написав лише тому, що його дружині не вистачає по-справжньому цікавою і яскравою літератури.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: