Ім’я: Андрій Миронов

Дата народження: 7 березня 1941 р.

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 16 серпня 1987 р. (46 років)

Діяльність: радянський актор театру й кіно

Біографія Андрія Миронова

Андрій Олександрович Миронов (при народженні Менакер) зростав в акторській родині. Його тато Олександр Менакер спочатку виступав у музичних фейлетони, а після став поєднувати їх з режисурою. Мати Марія Миронова, випускниця Театрального технікуму імені Луначарського, виступала в Театрі сучасної мініатюри, 2-м Мхаті, а так само в Московському державному мюзик-холі.

Мама і тато Андрія Миронова зустрілися в Державному театрі естради та мініатюр, де служили акторами. Там і з’явився їх естрадний дует. Через три роки з’явився Андрій. Причому народився буквально на сцені. Мати Миронова до пологів грала. А у неї почалися перейми під час представлення.

Народився Андрій Миронов 7 березня, але батьки записали його 8-го, як «подарунок для жінок».

Війна

Через кілька місяців після народження Андрія Миронова почалася війна. Театр мініатюр переїхав до Ташкенту. Там Андрій серйозно захворів, лікарі вважали, що це тропічна дизентерія. Хвороба протікала важко, мама постійно слухала дихає дитина чи ні. Останній же лежав на підлозі і у нього навіть не було сил плакати. Допомогла вилікуватися дружина льотчика М. Громова. Вона дістала для хлопчика ліки.

Неповторний Андрій Миронов

Невдалий дебют

У 1948 році Андрій, тоді ще Менакер, пішов у школу. Через два роки почалося «справа лікарів» і батькам порадили змінити хлопчикові прізвище. Так з’явився Андрій Миронов.

Дитинство Миронова було цілком звичайним для дітей тієї пори. Хлопчик ганяв м’яч, постійно бігав дивитися кіно, збирав значки і обожнював морозиво. У школі ж він був лідером і заводієм, вчився посередньо, але не любив точні науки.

Між тим, в 11 років ледь не відбувся дебют Андрій Миронова в кіно. У 1952 році Він приїхав знімати фільм-казку «Садко» Олександр Птушко. І для масовок відбирав дітей, куди і потрапив Андрій Миронов. Йому належало зіграти жебрака. Однак на голе тіло охайний хлопчик не ризикнув надіти рвану ряднину, і в дірках можна було побачити модну теніску. Режисер побачив це і підняв крик. Андрій з майданчика попросили. Дебют зірвався.

В актори!

Майже кожне літо Андрій Миронов відпочивав у Пестове. Там знаходився будинок відпочинку Художнього театру. І тут бачив знаменитих мхатівців. У школі ж Андрій любив брати участь у театральних постановках. Перша роль у Миронова, до речі, була Хлестаков з «Ревізора». У 1958 році Андрій Миронов подав документи в Театральне училище імені Щукіна. У приймальній комісії навіть не уявляли, що він син акторів. Як тільки абітурієнт зайшов в аудиторію з його носа пішла кров. Однак іспит все-таки був зданий і Андрія Миронова в результаті зарахували на курс Йосипа Рапопорта.

На курсі Андрій Миронов талантом не відзначався, але дуже старався вчитися. Він мріяв отримати червоний диплом. І якщо отримував четвірки, то тут же втік перездавати. У натовпі однокурсників Андрій виділявся акуратністю. Він постійно був ідеально одягнений і пахнув одеколоном. І додому з училища їхав виключно на таксі. Для цього, часом, доводилося позичати гроші.

Дебют

У театральному студентам забороняли зніматися в кіно. Однак вони всіма правдами і неправдами прагнули потрапити в масовку. Миронов ж цього уникав. Одного разу сходив на проби до фільму «Прощавайте, голуби», Якова Сегеля, але його не затвердили.

Андрій Миронов на відео Дебют у кіно відбувся на четвертому курсі. І керівництво училища поставилося до цього прихильно. Відкрив глядачеві талант Андрія режисер Юлій Райзман в картині «А якщо це любов?». Щоправда роль була маленька з мінімумом слів.

Театр Сатири

Театральне училище Андрій Миронова закінчив у 1962 році. І після цього мріяв потрапити в Театр Вахтангова. Але його не взяли. Після актор не міг вибрати собі театр по душі. Все вирішив випадок. Андрій випадково познайомився в режисером Театру сатири Валентином Плучеком. Останній запросив його до себе. Незабаром Миронов дебютував у виставі «24 години на добу». Потім послідували ролі в «Дамоклів меч», «Льва Гурыче Синичкине», «Витівки Скапена». А популярність прийшла після роботи в постановці «Жіночий монастир» в 1964 році.

Кіно. Початок 70-х.

До 70-м рокам Андрій Миронов вже встиг знятися в кіноповісті «Мій молодший брат» Олександра Зархі. Це перша серйозна роль у кіно. А після на екрани вийшла картина «Три плюс два» Генріха Оганісяна. Миронов зіграв ветеринара Роману – одного з трьох друзів. Далі актор знімався не часто, але досить регулярно. В 1965 році його запросив Ельдар Рязанов у комедію «Бережись автомобіля». Картина була більш ніж успішною.

Роль Миронова критики визнали однією з кращих в стрічці. Далі ролі в кіно йшли одна за одною. Актор з’явився в історико-біографічному фільмі «Рік як життя» Григорія Рошаля, у фантасмагорії «Таємнича стіна» Ірини Поволоцкой, у комедії «Урок літератури» Олексія Коренєва і, нарешті, у комедії «Діамантова рука» Леоніда Гайдая. Остання і зробила Миронова улюбленцем глядачів. У «Діамантовій руці» відбувся і дебют Андрія Миронова як співака. Він заспівав композицію «Острів невезіння».

Перший шлюб

У 1971 році дружиною Андрія Миронова стала актриса Катерина Градова. Це вона зіграла Кет в серіалі «Сімнадцять миттєвостей весни». Шлюб був по великій любові. Підсумком любові стала донька Марія. Однак шлюб виявився не тривалим. Через три роки після весілля Андрій і Катерина розлучилися.

Слава

На початку 70-х років популярність Миронова була неймовірною. При цьому сам актор був інтелігентним і скромним. А у режисерів він був просто нарозхват. У 1971 році він знявся відразу в декількох картинах: «Надбання республіки» Володимира Бичкова, «Старики-розбійники» та «Неймовірні пригоди італійців в Росії» Ельдара Рязанова. До речі, в останньому Миронов сам виконував ризиковані трюки, без дублера. Картина «Неймовірні пригоди італійців в Росії» мала неймовірний успіх і зібрала на сеансах близько 50 мільйонів глядачів. Після виходу фільму Миронову присвоїли звання заслуженого артиста РРФСР.

Андрій Миронов ріс в акторській родині

До речі, Рязанов запросив на роль Іполита в «Іронії долі» Миронова, але той попросив зіграти Лукашина. Пізніше режисер зрозумів, що ця роль не для нього і Андрія замінили Мягковим.

Другий шлюб

Другою дружиною Андрія Миронова стала актриса Центрального театру Радянської Армії Лариса Голубкіна. З нею актор познайомився в 1974 році. Протягом десяти років Миронов робив коханій пропозицію кілька разів. Миронов удочерив доньку Голубкіної Марію. Обидві доньки актора пізніше пішли по стопах батьків.

Заручник способу

Миронов багато знімався. Але переважно грав комедійні та музичні ролі. Однак популярності і обожнювання глядачів акторові було мало. Йому здавалося, що режисери використовують не весь його потенціал. З фільмів «Діамантова рука» і «Бережись автомобіля» його звикли бачити в ролі авантюриста. Рідко він грав ролі іншого плану, наприклад в «Тіні» і «Повторної весілля». Відсутність серйозних ролей обтяжувало Андрія Миронова.

Він хотів знятися у Тарковського, але той не бачив у ньому актора своїх фільмів. Не запрошував і Микита Міхалков.

Хвороба

Серйозні ознаки хвороби у Андрія Миронова з’явилися в кінці 70-х років. Одна болгарська ворожка йому сказала, що у нього погано здоров’я і треба себе берегти. Актор це не сприйняв всерйоз. Восени 1978 року у нього стався перший крововилив у мозок. На гастролях в Ташкенті. Лікарі поставили діагноз – менінгіт. Через пару місяців Миронов знову вийшов на сцену – його глядачі обсипали живими квітами. І це в грудні місяці.

В ролі Остапа Бендера

На початку 80-х років по тілу Андрія Миронова пішли страшні фурункули. Хвороба була такою важкою, що акторові було важко навіть рухатися. Колеги згадують, як страшно він мучився на сцені і в житті. Рятували тільки мазі. Але не виліковує. Не допомогло і переливання крові, і аутогемотерапія. В результаті Миронов зважився на складну операцію – лимфаденектомию. Акторові видалили лімфовузли там, де була хронічна інфекція. Після цього стало набагато легше.

80-ті роки в житті актора були найважчими. Він активно працював, гастролював, незважаючи на недугу. Але не всі роботи в цей час були вдалими. Серед успішних – роботи в картинах «Будьте моїм чоловіком», «Мій друг Іван Лапшин», «Казка мандрів» і «Людина з бульвару Капуцинів».

Останньою в житті Андрія Миронова стала роль в картині «Людина з бульвару Капуцинів» Алли Сурикової. Режисер взялася за роботу, коли отримала тверде згоду Миронова на участь в картині. Успіх фільму був феноменальний. Такого не було з часів «Діамантової руки».

Останні дні

14 серпня 1987 року на сцені оперного театру в Ризі Миронов грав у виставі «Одруження Фігаро». Все йшло за планом рівно до останнього явища 5-ї картини 3-го акту.

Андрій Миронов на ювілеї Кінопанорами «Фігаро каже: Так! Мені відомо, що якийсь вельможа один час був до неї небайдужий, але, чи то тому, що він її розлюбив, чи тому, що я їй подобаюся більше, сьогодні вона надає перевагу мені…» І це були останні слова, які встиг вимовити Фігаро — Миронов… Після цього він почав відступати назад, сперся рукою об візерунок альтанки і став слабшати… Граф обійняв його і в тиші залу забрав Фігаро за лаштунки, крикнувши «Завіса!». «Шура, голова болить», — це були останні слова Андрія Миронова, які він сказав на сцені Оперного театру і в житті взагалі…», — розповідає Олександр Ширвіндт.

Акторові викликали швидку, поклали на носилки і відвезли в клініку. Два дні лікарі боролися за життя Андрія Миронова. Вранці 16 серпня його не стало після обширного крововиливу в мозок.

Поховали Андрія Миронова в Москві через кілька днів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: