Ім’я: Андрій Фурсенко

Дата народження: 17 липня 1949 р. (67 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Ленінград

Діяльність: політик

Вага: 72 кг

Зріст: 179 см

Біографія Андрія Фурсенко

Андрій Олександрович Фурсенко – помічник президента РФ з науково-освітній політиці, раніше міністр освіти і науки РФ (2004-2012 рр..).

Помічник президента РФ Андрій Фурсенко

Дитинство Андрія Фурсенко

Андрій Фурсенко народився 17 липня 1949 року, в інтелігентній ленінградської сім’ї. Його батько, Олександр Фурсенко, присвятив життя вивченню історії, протягом своєї наукової діяльності був академіком РАН, працював секретарем в історичному відділенні академії, вивчав американську політику XVIII-XIX століть і був видатним фахівцем в цій області.

Сім’я змушена була часто переїжджати – цього вимагала робота батька, тому Андрій Фурсенко змінив багато шкіл, проте скрізь стабільно демонстрував відмінну успішність. З усіх предметів найбільше його приваблювали точні науки. У шкільні роки він також захоплювався кінозйомки, разом з друзями знімав аматорські фільми. З задоволенням і багато читав літературу різних напрямів та жанрів.

Освіта Андрія Фурсенко

У 1966 році, після закінчення школи Андрій Олександрович вступив на математико-механічний факультет Ленінградського університету. Його спеціалізацією була механіка. У ці роки він брав активну участь у громадському житті: брав участь у добровільних дружинах, студентських будзагонах, був зразковим комсомольцем, вже під час навчання в університеті вступив в КПРС. У 1971 році Фурсенко закінчив університет і поступив в аспірантуру, в 1978 році захистив кандидатську дисертацію. Ступінь доктора фізико-математичних наук отримав у 1990 році.

Початок кар’єри Андрія Фурсенко

Після аспірантури Андрій Олександрович довгий час працював в Ленінградському фізико-технічному інституті. Тут, поступово піднімаючись по кар’єрній драбині, він пройшов шлях від стажиста-дослідника до заступника директора, активно займався науковою діяльністю, брав участь в громадській та партійній житті інституту, що дало хороший поштовх для подальшої кар’єри.

«Познер»: Андрій Фурсенко В 1990 році Фурсенко був змушений піти з інституту, так як його директор, Жорес Алфьоров, не підтримав ідею «комерціалізації» наукових відкриттів і вкладання зароблених коштів у науку.

З 1991 по 1993 рік Фурсенко служив віце-президентом у Центрі перспективних технологій і розробок під керівництвом Юрія Ковальчука. У 1993 році він особисто познайомився з Володимиром Путіним, який на той час керував комітетом із зовнішніх зв’язків і допоміг прискорити передачу будівлі крупного оборонного підприємства під науково-технічний центр.

У період з 1994 по 2001 Фурсенко займав крісло генерального директора Регіонального фонду науково-технічного розвитку Санкт-Петербурга. У 1995 році приєднався до партії «Наш дім – Росія».

Політична кар’єра Андрія Фурсенко

У 2001 року Андрій Фурсенко отримав посаду заступника міністра промисловості, науки і технологій. Через рік він був підвищений до першого заступника, а ще через рік – до виконуючого обов’язки міністра.

У 2004 році політик отримав нове і несподіване для нього призначення від тільки що вступив на посаду голови Уряду Росії Михайла Фрадкова – Андрій Фурсенко був призначений міністром освіти і науки. Згодом він зберіг цю посаду в Уряді Віктора Зубкова, сформований у 2007 році.

Андрій Фурсенко в «Школі лихослів’я» В 2008, після чергових виборів президента, він продовжив роботу на своїй посаді в Уряді під головуванням Володимира Путіна. При активній участі Андрія Олександровича була розроблена і впроваджена програма реформи освіти. Політик заявив про головну мету реформи наступне: «Недоліком радянської системи освіти була спроба формування Людини-творця, а зараз наше завдання полягає в тому, щоб виростити кваліфікованого споживача, здатного кваліфіковано користуватися результатами творчості інших» (2007 рік, Міжнародний форум на Селігері).

Андрій Фурсенко: «завдання полягає в тому, щоб виростити кваліфікованого споживача»

Ініціативу міністра підтримав президент Дмитро Медведєв, 8 травня 2010 підписав відповідний законопроект, після цього трансформувався в №83-ФЗ.

Першим нововведенням стало запровадження єдиного державного іспиту (ЄДІ) в усіх 11 класах. Фурсенко вважав, що ЄДІ допоможе викорінити корумпованість в системі освіти і отримати чесні оцінки знань випускників. Реформа торкнулася і вищої освіти. Згідно з Болонською системою воно було розділене на два цикли: бакалавріат (4 роки) і магістратура (2 роки). Була проведена ревізія вищих навчальних закладів, за підсумками якої більше чверті (136 з 502) російських внз були визнані неефективними. Викладацький склад зазнав скорочення.

У січні 2011 року Фурсенко змінив список необхідних для вступів до вузів іспитів в зв’язку з переходом на дворівневу систему вищої освіти. Наказ набув чинності в травні того ж року, за місяць до початку вступних випробувань. Вибухнув скандал, і вже 12 травня Фурсенко заявив, що поверне колишній порядок іспитів. Ця ініціатива викликала критику з боку президента Дмитра Медведєва, який заявив, що Фурсенко «поставив на диби всю країну».

У 2011 році Фурсенко «поставив на диби всю країну»

У період перебування Фурсенко на посаді міністра освіти духовні семінарії пройшли державне ліцензування, духовні «вчені ступені» були визнані нарівні зі світськими. У програму шкіл був включений курс основ релігії: учні могли вивчити основи однієї з чотирьох основних релігій, або ж вибрати історію релігій або світську етику.

У 2012 році головою уряду Росії став Дмитро Медведєв, який не включив Фурсенко до складу нового Кабінету міністрів, однак Андрій Олександрович був призначений помічником президента Володимира Путіна з освітньої політики.

З 2012 року Фурсенко – помічник президента Путіна з освітньої політики

У 2012 році Фурсенко був призначений відповідальним за тільки що створене Управління президента з науково-освітньої політики. Крім цього він керував робочою групою по національному проекту «Освіта».

Особисте життя Андрія Фурсенко

У 1979 році, ще будучи молодим спеціалістом, Андрій Олександрович одружився. У даний момент подружжя перебувають у розлученні, Тетяна Фурсенко і їх спільний син Олександр Фурсенко (1979 р.н.) живуть у США. Після розлучення Андрій Фурсенко одружився вдруге, відомо ім’я його обраниці – Надія Смирнова.

Що стосується хобі, Андрій Фурсенко захоплюється гольфом і любить плавати.

Андрій Фурсенко сьогодні

У 2016 році Фурсенко раніше обіймав посаду помічника президента, консультуючи Володимира Путіна з питань політики, науки і освіти. Серед головних завдань – скорочення кількості неефективних вузів.

Андрій Фурсенко про перспективи науки (лютий 2016 року)

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: