Ім’я: Андрій Державін

Дата народження: 20 вересня 1963 р. (53 роки)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: р. Ухта, республіка Комі

Діяльність: музикант, клавішник групи «Машина часу»

Вага: 75 кг

Зріст: 179 см

Біографія Андрія Державиан

Андрій з’явився на світ в Комі. І це незважаючи на те, що його батьки уродженці зовсім інших регіонів Росії. Тато Володимир Дмитрович родом з міста Міасс Челябінської області, а мама з міста Енгельс Саратовської області. У сім’ї крім Андрія виховували доньку Наталю, яка молодша від брата на 8 років.

Андрій Державін закінчив музичну школу, де навчався по класу фортепіано. До речі, майбутня знаменитість ще у шкільні роки почала грати в самодіяльних групах. Він сідав за піаніно і брав в руки гітару.

«У дитинстві я займався боротьбою. Ми всі навчалися в одних і тих же школах та інститутах, тому й ходили в однакові секції. У той час викладачі давали досить серйозну підготовку. Постійно доводилося бігати кроси на лижах або просто бігати, грати в різні ігри, наприклад, баскетбол або волейбол. Мені завжди це подобалося, хоча б тому, що можна було офіційно прогуляти пару уроків, виступаючи за команду рідної школи або інституту», — каже музикант і додає, — «Зараз я б не став називати себе активним спортсменом, все тому, що я змушую себе максимум ходити іноді в басейн або займатися гімнастикою, але от кожен день відвідувати тренажерний зал, звичайно, не виходить».

Ну а після школи музикант пішов вчитися в Ухти Індустріальний інститут. На питання, чому він вибрав саме цей ВУЗ, Андрій відповідає просто:

Співак та композитор

«А іншого в нашому місті просто не було. Був єдиний Ухти індустріальний інститут. Він і зараз існує, тільки називається він вже університет».

Сталкер

У 1985 році Державін разом зі своїм однокурсників Сергієм наглядати за вогнищем створив групу «Сталкер». 17 липня того року була записана перша пісня під назвою «Зірки». Цей день і вважається днем народження колективу. Після назва «Зірки» було дано і першому магнитоальбому.

У той час у групі грали Андрій Державін, який був лідером, автором музики, грав на клавішних інструментах, займався аранжуванням і, звичайно, вокалом. Сергій Костомаров писав пісні і був звукооператором. Ударними інструментами і бек-вокалом завідував Олександр Чувашев. А ось відповідальним за клавішні і ще один бек-вокал був Віталій Ліхтенштейн. Варто відзначити, що разом зі своїм інститутським другом Сергієм наглядати за вогнищем Державін випустив величезну кількість платівок.

Перший час колектив був суто студійним проектом, довгий час «Сталкер» не міг знайти вокаліста. У підсумку було прийнято рішення довірити мікрофон Андрію Державіну. У 1986 році почали з’являтися пісні в стилі євродиско, це композиції «Без тебе», «Я хочу не пам’ятати зла» і тут якраз нагодився дебютний альбом. Група відразу ж стала відома у багатьох регіонах. У тому ж році «Сталкер» був зарахований у штат Сиктивкарській філармонії, колектив розпочав гастролі по країні.

З друзями і колегами

У 1989 році Державін і Багать приїхали в Москву. Тут на студії А. Кутікова «Синтез» хлопці записали два альбоми. Це «Життя у вигаданому світі» і «Новини з перших рук».

Розпад

Втім, вже у 1992 році група «Сталкер» розпалася. Сергій Багать почав займатися власним проектом під назвою «Лоліта», але пізніше знову почав співпрацювати з Андрієм Державіним. Їх останнє спільне творчість, хіт диско-епохи під назвою «Не плач, Аліса» приніс колегам-друзям звання лауреатів престижного конкурсу «Пісня – 92».

У 90-х роках минулого століття Андрій Державін почав займатися сольною кар’єрою. У ті роки стиль артиста став «народним». Музикант написав такі відомі композиції, як «Пісня про брата» і «Чуже весілля». За них Державін отримав диплом лауреата конкурсу «Пісня року — 94». І якраз ці композиції стали заявкою про те, що Андрій Державін вже самостійний артист. Так само в той час були записані такі хіти російських трек-листів як «Катя-Катерина» і «Журавлі».

Андрій Державін — Не плач Аліса Втім, під час своєї роботи в «Сталкері» і сольної діяльності, Андрій брав участь і в інших проектах. Так, в 1989 році він допомагав записувати сольний альбом під назвою «Танці на даху» Олександру Кутикову. Артист виступав в якості клавішника та аранжувальника.

У 2000 році Державін увійшов до складу групи «Машина часу» і зайняв там місце клавішника. Через рік колектив випустив альбом «Місце де світло». Це перша платівка «Машини часу», до якої доклав руку Державін. Слідом вийшли програми «50×2» і «Просто Машина».

Композитор

У 2003 році Державін написав музичний супровід до фільму «Танцюрист». А через два роки з-під його легкої руки з’явилася музика до 19-й і 20-ї серій мультфільму «Ну, постривай!». У 2007 році музикант написав мелодії до фільму Олександра Абдулова «Лузер». А в 2009 році була випущена мелодія до картині режисера Олексія Пиманова «Циганки». Через рік Андрій написав музику до стрічки Валерія Ускова та Володимира Краснопольського «Одружити Мільйонера». У тому ж році він створив музику до мультфільму Анатолія Рєзнікова «Пригоди Кошеняти і його Друзів». 7 років до 2012 року Державін писав музику до мультиплікаційного серіалу «Дивовижні пригоди Хоми».

Особисте життя

Андрій Державін одружений. У нього є син Владислав та донька Анна.

Цікаві факти

На початку 90-х років Державін працював музичним редактором у журналі «Комсомольская життя». Видання згодом перейменували в «Пульс».

Музикант був близько знайомий з Ігорем Тальковим.

Андрій грає у футбольній команді зірок «Старко».

«Правда 24»: Андрій Державін — про сольну кар’єру У Ухтинском індустріальному інституті Державін навчався разом з Романом Абрамовичем.

Всього у складі групи «Сталкер» Державін випустив три альбоми. Пізніше з’явилося два сольних альбоми «Кращі пісні» і «»Сам по собі». З Євгеном Маргулисом Державін написав три платівки, вісім альбомів вийшло разом з групою «Машина часу».

Андрій Державін з’явився три рази на знімальному кіномайданчику. У 2006 році він знявся у документальній картині «Я повернуся» про Ігоря Талькова. Через два роки йому дісталася камео роль у фільмі «Ділки. Бути разом». А в 2009 році він знову знявся в ролі-камео в стрічці «Чоловік у моїй голові».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: