Ім’я: Андрій Бородін

Дата народження: 24 травня 1967 р. (49 років)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Москва

Діяльність: підприємець, банкір

Вага: 79 кг

Зріст: 172 см

Біографія Андрія Бородіна

Андрій Фрідріхович Бородін – мультимільйонер, екс-глава «Банку Москви», довгий час знаходиться в розшуку по лінії Інтерполу в зв’язку з порушенням кримінальної справи за фактом шахрайства з бюджетними коштами. У 2013 році він отримав в Сполученому королівстві статус політбіженця, що виключило можливість його екстрадиції в РФ.

Загальна сума завданої їм шкоди спочатку оцінювалася наслідком в 13 мільярдів рублів, але згодом була збільшена до 62 млрд. руб.

Банкір Андрій Бородін

У 2012 році стало відомо, що екс-банкір за рекордну суму в 140 млн. фунтів придбав у Сполученому королівстві маєток Park Place, серед власників якого за 300-річну історію його існування було безліч відомих і титулованих персон, включаючи сина короля Георга II і принца Уельського Фредеріка. Експерти відзначали, що це придбання могло бути зроблено тільки за кошти, зароблені законним шляхом, у противному разі фінансові органи Туманного Альбіону не допустили б проведення операції.

У 2016 році Forbes оцінив стан обвинуваченого в розкраданні олігарха 0,8 мільярдів доларів.

Дитинство і родина

Майбутній творець головного банку столиці з’явився на світ 24 травня 1967 року в професорській родині. Його тато, Фрідріх Федорович, був родом з Ташкента, лауреатом Держпремії, доктором технічних наук, керівником підрозділу в проектній організації «Алмаз», що спеціалізується на конструюванні судів для військово-морського флоту – десантних і протимінних кораблів, ескадрених міноносців і плавучих споруд інших категорій. Дідусь по батьківській лінії працював у Внешторге, в торгпредстве СРСР в КНР. У батька Андрія був брат – теж володар наукового ступеня вищої сходинки, який трудився в Радіотехнічному інституті РАН.

Андрій Бородін народився в забезпеченій сім'ї

Мама, Світлана Миколаївна, була москвичкою з вельми забезпеченої сім’ї працівників торговельної галузі, за освітою – перекладач. Її батько до війни був директором великого столичного гастроному, після займався питаннями репатріації радянських військовополонених з Німеччини. Як результат, у них в квартирі була дуже вишукана обстановка, був навіть спальний гарнітур, що колись належав раднику Гітлера Ріббентропу.

Коли Андрій навчався у першому класі, Світлана Миколаївна пішла від чоловіка до головлікаря санаторію, розташованого в Абхазії, ніби з чисто меркантильних міркувань.

Старший брат матері керував рестораном при Будинку кіно, мав багато впливових знайомих. Він постійно допомагав сестрі і племінникові як матеріально, так і використовуючи свої зв’язки.

Початок кар’єри Андрія Бородіна

У 1984 році юнак став студентом фінансового інституту столиці (факультету= міжнародних економічних відносин). З другого курсу його забрали в армію. Служив він на прикордонному пункті пропуску в Виборзі. З навчанням довелося почекати.

Закінчив навчання Андрій Фрідріхович у 1991 році, після чого був направлений на півторарічне стажування в німецький банківський концерн Dresdner Bank. Ледве встигнувши повернутися з-за кордону, недавній випускник Вузу став радником московського градоначальника і уряду з економічних питань.

Андрій Бородін і Юрій Лужков

Такий кар’єрний зліт різні джерела пояснювали по-різному – досвідом роботи у міжнародній банківській системі, знайомством його батька і Юрія Лужкова, протекцією одного з приятелів дядька, який був дружний з начальником Відділу віз і реєстрацій Андрієм Вереиным, а також з колегою мера по спільній роботі в Минхимпроме Левом Алалуевим.

Як би там не було, але глава адміністрації швидко переконався в професіоналізмі молодого фінансиста і правильності зробленого вибору. Зокрема, відомо, що молодому раднику вдалося організувати реалізацію пакета акцій мерії в СП «Москва-мсdonald’s» за вартістю на порядок більшою раніше запропонованою – за $29 мільйонів проти початкових трьох.

Коли в 1994 році в мерії виникла необхідність в кредиті грошових коштів, уповноважені банки погодилися його надати, але під ринкову процентну ставку. Тому мер погодився зі своїм перспективним співробітником, який стверджував, що для обслуговування всіх рахунків столиці слід заснувати власну фінансово-кредитну організацію.

Андрій Бородін - президент і один із засновників «Банку Москви»

За розпорядженням Лужкова в 1995 році Андрій зайнявся розробкою стратегії створення такого муніципального установи і в 27 років очолив новий «Банк Москви». За 15 років під його керівництвом фінансова організація стала найбільшим системоутворюючим банківською установою, а її голова увійшов в число бізнесменів-мільярдерів. Банк був власником цілого ряду компаній, що надають послуги місту, мав філії в багатьох регіонах РФ і за кордоном.

Успішний банкір став не тільки співвласником банківської установи, він був керівником Московської страхової компанії», членом ради столичного банківського союзу, власником заводів з виробництва алкогольних напоїв на батьківщині, у Франції, в Молдавії, Болгарії та інших бізнес-структур.

Останнє звернення Президента Банку Москви Андрія Бородіна Фінансист обіймав посаду завкафедри Міжнародного Московського університету, входив до складу опікунської ради Фінансової академії, столичного Фонду підтримки ГУВС, був нагороджений орденом «За заслуги перед Вітчизною», орденом Дружби і двома орденами РПЦ.

Ексклюзивне інтерв’ю Андрія Бородіна Після відходу з поста Лужкова інтерес до «Банку Москви» проявив ВТБ. У 2011 році він викупив акції уряду і став власником контрольного пакету. Через деякий час мас-медіа поінформували про те, що Андрій, виїхавши в Лондон на день народження дочки, залишився за кордоном, побоюючись арешту. Раніше в його московській квартирі провели обшук в рамках кримінального провадження стосовно його підлеглих. Повноваження Андрія як президента банківської установи були припинені.

У 2010 Андрія та його заступника Дмитра Акулініна звинуватили у розкраданні бюджетних коштів в особливо великому розмірі. Спочатку повідомлялося, що сума збитку склала приблизно 12 мільярдів рублів. У березні того ж року за рішенням суду екс-глава банківської установи був оголошений в міжнародний розшук. Його рахунки в різних країнах були заморожені. Належали йому акції банку він продав Віталію Юсуфову, сину посла з особливих доручень РФ Ігоря Юсуфова, за $1,1 млрд., вполовину дешевше їх реальної ціни.

З 2013 року фінансист, що має репутацію визнаного експерта в питаннях міжнародної банківської діяльності, отримав політичний притулок в Туманному Альбіоні, де й донині проживає з дружиною і дочкою.

Особисте життя Андрія Бородіна

Екс-президент і співвласник «Банку Москви» в даний момент одружений вдруге. Першою його супутницею життя була Тетяна Рєпіна,зараз є власницею дизайнерського будинку по виробництву хутряних виробів Selvaggio. У шлюбі народилося двоє синів, Андрій і Микола.

Тетяна Рєпіна - перша дружина Андрія Бородіна

Після розлучення, який стався, за одними джерелами, в 2010 році, за іншими – в 2003, вона стягнула через суд з керівника «Банку Москви» в якості аліментів понад 95 мільйонів рублів.

Андрій Бородін і Тетяна Корсакова

Наступного обраницею олігарха стала Тетяна Корсакова, модель, почала кар’єру в 15 років через італійське агентство. Через 7 місяців після випадкового знайомства в британській столиці вони вирішили одружитися. Пара обвінчалася в Богоявленському Соборі в Елохово.

Після заміжжя Тетяна навчалася на факультеті журналістики в МДІМВ, займалася наданням безоплатної допомоги потребуючим, зокрема, заснувала фонд допомоги дітям з ДЦП «Добросердие». У пари є дочка Варвара.

В гостях у банкіра Андрія Бородіна і його дружини Тетяни Корсакової в Лондоні Своє прагнення змінити на краще світ навколо себе і любов до дружини екс-банкір продемонстрував у 2014 році на благодійному вечері щорічного автопробігу Cash & Rocket в столиці Британії – придбав червоне плаття з колекції Valentino за 120 тисяч фунтів стерлінгів.

Дочка і дружина Андрія Бородіна

За характером Андрій дуже стриманий, замкнутий і неговіркий. Любить теніс, поло, гірські лижі, мистецтво, особливо – художній напрям ар-нуво.

Андрій Бородін сьогодні. Звинувачення у розкраданні

У 2016 році Інтерпол виключив Андрія Бородіна зі списку розшукуваних осіб, так як колишній глава Банку Москви отримав політичний притулок у Великобританії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: