Ім’я: Анатолій Собчак

Дата народження: 10 серпня 1937 р.

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Чита р.

Дата смерті: 20 лютого 2000 р. (62 роки)

Діяльність: політичний діяч, перший мер Санкт-Петербурга

Біографія Анатолія Собчака

Складне дитинство, стрімка кар’єра, щасливе особисте життя і цькування в кінці. Які перипетії були в біографії Анатолія Собчака?

Дитинство і сім Анатолія Собчака

Анатолій Собчак ріс в родині залізничного інженера Олександра Антоновича Собчака. З-за спеціальністю батька сім’я не раз змінювала місце проживання. Мати, Надія Андріївна Литвинова, служила бухгалтером. В сім’ї народилося четверо синів. Коли Толі виповнилось два роки, його батька перевели служити в Узбекистан. Там він пішов у школу, отримав атестат про середню освіту. Анатолію вдалося вступити до університету в столиці Узбекистану Ташкенті. Він вибрав юридичний факультет, але провчився там недовго. На другому курсі, у 1954 році, він перевівся в місто своєї долі – в Ленінград. У Ленінградському державному університеті студент зміг стати Ленінським стипендіатом – він виявився уважним, працьовитим і талановитим учнем.

Навчальні успіхи давалися йому нелегко. Молодість, весна закоханість брали своє. Анатолій Собчак вперше одружився ще у студентські роки на яскравої красуні Нонні Гандзюк. Дружина вчилася на філфаці педагогічного інституту імені Герцена. Незабаром молодята були ощасливлені народженням первістка. Дочка Анатолія Собчака від першого шлюбу, яку назвали Марією, пішла по стопах батька і став юристом. Зараз, у зрілості, вона працює адвокатом по кримінальних справах. Дочка зуміла та онуку передати сімейний талант, її син Гліб навчається на юридичному факультеті тепер вже Петербурзького державного університету.

Юридичний досвід Анатолія Собчака

Коли Анатолій Собчак отримав диплом, його разом з сім’єю направили за розподілом Ставропольскую крайову колегію адвокатів, де він прослужив три роки. Починав адвокатом у містечку Невинномиську, потім доріс до завідуючого юридичною консультацією.

Анатолій Собчак і Володимир Путін

Досвід дозволив задуматися про більше і в 1962 році Анатолій Собчак поїхав в Ленінград, де вступив, а через три роки успішно закінчив аспірантуру, захистивши кандидатську дисертацію. У 1965 році тепер уже Анатолій Олександрович Собчак почав читати лекції студентам Ленінградської спеціальної школи міліції МВС СРСР. Отримує наукове звання доцента і в 1968 році переходить на посаду доцента в Ленінградській технологічний інститут целюлозно-паперової промисловості, де працює до 1973 року.

За роки роботи викладачем Анатолій Олександрович написав понад 200 книг і наукових статей з економіки та права, бездоганно підтвердивши своє право на вчені ступені. У 1982 році він захистив докторську дисертацію і продовжив працює на посаді професора юрфаку ЛДУ. Він створив і очолив першу в СРСР кафедру господарського права. За ці роки розпалася його перша сім’я народилася нова. У 1980 році Анатолій Собчак одружився з Людмилою Нарусової. Наречена мала кандидата історичних наук і була доцентом кафедри російської історії в Академії культури. У другому шлюбі народилася донька Ксенія.

Анатолій Собчак — перший мер Санкт-Петербурга

Поки успішно складалася наукова кар’єра майбутнього першого мера Санкт-Петербурга (поки ще – Ленінграда), в країні вже назрівали великі зміни. У 1989 році пройшло перші демократичні вибори, за волею ленінградців Анатолій Олександрович отримав мандат народного депутата СРСР по 47 виборчому округу Ленінграда. Цей округ включає в себе знаменитий Васильєвський острів. Він відразу, на першому ж з’їзді увійшов до складу Верховної Ради, Комітет з питань законодавства і правопорядку. Він став головою комісії парламенту з розслідування трагічного розгрому військами мітингу 9 квітня 1989 року в Тбілісі. Для з’ясування всіх подробиць була організована Міжрегіональна депутатська група.

Особисте життя Анатолія Собчака

Анатолій Собчак мабуть все більше віддалявся від сім’ї і все більше сил і часу приділяв вирішення державних справ. 12 червня 1991 року його обрали першим мером міста – тепер вже – Санкт-Петербурга. Саме при ньому місту повернули історичну назву. Як мер другого в країні міста Собчак був членом консультативних рад при президентах Михайла Горбачова і Бориса Єльцина, встав на чолі Конституційного наради, чиїм витвором стала нова демократична Конституція Росії.

Молодий Анатолій Собчак з донькою Ксюшею

Анатолій Собчак умів бачити таланти в оточуючих і не заступав їм дорогу, а допомагав знайти свій шлях. Багато з першої команди зараз займають державні посади в Москві. Петербург при цьому мера став європейським містом, до нього почали залучати інвестиції, він виправдав ще раз свій статус культурної столиці. В 1994 році в Санкт-Петербурзі пройшли Ігри Доброї Волі, він став містом фестивалів, форумів, конференцій…

Цькування Анатолія Собчака: три інфаркту

Однак не всім сподобалася політика першого мера і до часу друге виборів склалася протиборча коаліція. Прокуратура, МВС, спецслужби не знаходили плюсів у роботі Анатолія Собчака. На чергових виборах його супротивник отримав на1,2 відсотка голосів більше. Про Анатолія Собчака, як і про його родину, почалися чорнить публікації в газетах, було порушено справу про корупцію. У цей час здоров’я Анатолія Олександровича похитнулося. Його продовжували викликати на допити. 3 жовтня 1997 року йому належало виступити свідком у справі про корупцію, але передінфарктний стан відправило його не у в’язниці, а в лікарні. Ще місяць колишній мер лікувався після інфаркту у відділенні кардіореанімації 122 медсанчастини. Стався третій інфаркт. Його перевели у Військово-медичну академію, звідти 7 листопада 1997 року він відлетів до Франції…

Похорон Анатолія Собчака

У Парижі Собчак не тільки лікувався, він продовжував викладати, писав книги, довго засиджувався в архівах. Однак незважаючи на цькування на батьківщині, на неодноразові попередження друзів, вирішив повернутися в Росію.

Анатолій Собчак приїхав у Санкт-Петербург 12 липня 1999 року. У жовтні цього року його офіційно повідомили про закриття проти нього кримінальної справи про корупцію. Знову стати мером Собчак не зміг – не вистачило 1,2 відсотка голосів. У 2000 році він став довіреною особою кандидата в президенти Росії Ст. Ст. Путіна. Він їхав у справах в Калінінград, але не встиг. Анатолій Олександрович Собчак помер 20 лютого 2000 року в Світлогорську Калінінградській області. Проводити в останню путь першого мера Санкт-Петербурга прийшли тисячі людей, Таврійський палац, відведений для скорботній церемонії, не зміг вмістити всіх. Могилу Анатолія Собчака можна вшанувати на Нікольському кладовищі Олександро-Невської лаври.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: