Ім’я: Анатолій Сердюков

Дата народження: 8 січня 1962 р. (55 років)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: сел. Холмський, Краснодарський край

Діяльність: економіст, державний діяч

Вага: 86 кг

Зріст: 177 см

Біографія Анатолія Сердюкова

Анатолій Едуардович Сердюков – екс-міністр Міноборони РФ, полковник запасу. Був на чолі ради директорів «Оборонсервісу» і «Хімпрому», керівником наглядової ради корпорації «Ростехнології», а також членом Ради безпеки РФ (за законодавством, з правом довічного користування держохороною, обслуговуванням транспортом і пріоритетністю їзди з «мигалкою»).

На сьогоднішній день екс-міністр – глава «Федерального дослідного випробувального центру машинобудування» (у складі «Ростехнології»), що спеціалізується на проведенні випробувань техніки в сверхэкстремальных кліматичних умовах.

Дитинство і юність Анатолія Сердюкова

Анатолій Едуардович з’явився на світ 8 січня 1962 року в селищі Холмський Абінського району Краснодарського краю в родині лісоруба і колгоспниці. Коли Дещицю було 10, а сестрі Галі 6 років, їх батьки померли. Діти перебралися до бабусі в сел. Чорноморський сусіднього Сіверського району.

Анатолій Сердюков в молодості

У початкових класах він не відзначався високою успішністю, отримував «двійки» і «трійки». Після 8 класу перейшов у вечірню школу: йому треба було заробляти і годувати сім’ю. У старших класах майбутній високопоставлений чиновник став вже «хорошистом». Після школи він переїхав до Ленінграда і вступив в інститут радянської торгівлі (перейменований нині в Торгово-Економічна), який успішно закінчив у 1984 році.

Потім він пройшов службу в Радянській Армії і 6 років працював у «Ленмебельторге». З 1991 по 1993 рік Анатолій обіймав посаду заступника директора даної меблевої організації. У період з 1993 по 2000 року він – заступник директора, директор з маркетингу, гендиректор «Меблі-Маркету».

Початок кар’єри Анатолія Сердюкова

З 2000 року Анатолій Сердюков стає держслужбовцям, змінюючи високі пости. Спочатку він приступив до обов’язків заступника керівника Інспекції податкової служби по Санкт-Петербургу, потім, із травня 2001-го – заступник керівника Управління Міністерства з податків і зборів по Північній Пальмірі, а з листопада – керівником вищезгаданого відомства.

Сердюков Анатолій Едуардович

Молодий чиновник отримав вищу юридичну освіту і в лютому 2004-го став на чолі Управління МНС РФ по Москві. В наступному місяці Сердюков став заступником міністра РФ з податків і зборів, далі – в. о. глави податкового міністерства.

Наприкінці липня 2004-го він був призначений керівником ФНС РФ. В період його керівництва вже в першому півріччі наступного року Служба перевиконала план по податковим зборам майже на 240 мільярдів рублів.

Анатолій Сердюков і Міністерство оборони

У 2007-му Володимир Путін поставив Анатолія Сердюкова на чолі Міністерства оборони РФ. На момент вступу на посаду він мав звання офіцерського складу «старший лейтенант». На новому посту Сердюков змінив Сергія Іванова, який отримав підвищення до першого заступника голови уряду РФ.

Міністр оборони Анатолій Сердюков

Доцільність свого кадрового рішення президент РФ пояснив необхідністю в період переозброєння ЗС РФ, що передбачає освоєння великого обсягу коштів з бюджету, перебування на цьому посту досвідченого фінансиста і економіста.

В період керівництва Сердюкова, особливо в період участі вітчизняних ЗС у військовому конфлікті з Грузією в 2008 році, стала очевидною необхідність проведення реформи. Були виявлені недоліки в частині керівництва військами, проблемні питання, що виникають у зв’язку з не відповідає сучасним вимогам технікою, зброєю, екіпіровкою.

В ході реалізації реформування були піддані зміні всі основні елементи ВС. Зокрема, організовані 4 оперативно-стратегічних командування замість 6 округів, вироблено перетворення органів управління, зменшення чисельності ЗС, оптимізація профільних навчальних закладів. За ініціативою міністра була розроблена і впроваджена нова формений одяг, в керівництві проведена ротація.

У жовтні 2012 року підконтрольне військовому відомству ВАТ «Оборонсервіс» опинилося в центрі корупційного скандалу. Співробітників підприємства правоохоронці викрили в аферах, відмиванні грошей при продажу непрофільних цінних активів. Завдані при цьому збитки країні від реалізації лише 8 об’єктів нерухомого майна досяг трьох мільярдів рублів.

Анатолій Сердюков і Євгенія Васильєва З головною обвинуваченої за даним гучній справі, Євгенією Васильєвої, екс-начальником департаменту майнових відносин міністерства, Сердюкова пов’язували близькі особисті стосунки. З метою забезпечення об’єктивності проведення слідчих дій 6 листопада Сердюков був відправлений Путіним у відставку.

Ефективність проведених Сердюковим перетворень ЗС РФ викликали з боку громадськості масу різнопланової критики.

Особисте життя Анатолія Сердюкова

Анатолій Едуардович розлучений. У нього є син Сергій, який з’явився на світ 23 червня 1986 року в першому шлюбі політика з підприємцем Тетяною Анатоліївною Сердюкової. Вони познайомилися в той час, коли Сердюков працював в компанії «Меблі-Маркет». В даний час син Сергій нібито проживає за кордоном.

Вдруге Анатолій був одружений на Юлії Похлебениной, дочки Віктора Зубкова, першого заступника Голови Уряду РФ і найближчого соратника президента країни Володимира Путіна. За окремими джерелами, подружжя познайомилися під час спільного навчання на заочному відділенні юрфаку держуніверситету З-Петербурга, і саме після цього Сердюков перейшов на держслужбу в податкову інспекцію.

Дружина Анатолія Сердюкова Юлія Похлебенина

Після офіційного оформлення відносин в 2002 році Сердюков удочерив донька Юлії Анастасію, яка народилася 31 серпня 1993 року. Вона закінчила юрфак З-Петербурзького держуніверситету. В шлюбі також народилася молодша дочка політика — Наталія.

Навесні 2012 року Юлія подала заяву на розлучення. Але, за неофіційними даними, після всіх перипетій екс-міністр повернувся до дружини.

Сердюков нагороджений медаллю «За заслуги» (2006р.), орденом святого благовірного князя Даниїла Московського III ступеня (2009р.) і орденом Дружби народів (Білорусь, 2009р.).

Анатолій Сердюков зараз

В кінці 2013 року Слідчий Комітет РФ завів кримінальну справу, звинувативши колишнього міністра в халатності, що призвела до завдання державі великої шкоди. В лютому 2014 року слідство було припинено – колишній міністр потрапив під амністію до 20-річної річниці прийняття Конституції російської.

Анатолієм Сердюковим зацікавився слідчий комітет

КПРФ направила звернення до Держдуми про організацію розслідування щодо діяльності екс-міністра.

У ЗМІ повідомляється також, що колишній держслужбовець потрапив у поле зору іспанських правоохоронних органів. Його ім’я поряд з іменами інших впливових бізнесменів і чиновників РФ, з’явилося в обвинувальному висновку Геннадію Петрову, лідера «тамбовського угруповання», і Олександру Малишеву, голові Малышевской ОЗУ, по кримінальній справі про створення в Іспанії «російської мафії». На думку прокуратури, Сердюков мав з ними тісні ділові зв’язки, однак фігурантом у справі він не був.

Анатолій Сердюков — Герой Росії Можна відзначити, що про романа Сердюкова і Васильєвої режисер Ася Коренєва зняла фільм «Жертва» — про любов, яка вище рамок пристойності і будь-яких обставин.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: