Ім’я: Анатолій Папанов

Дата народження: 31 жовтня 1922 р.

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Вязьма, Смоленській обл.

Дата смерті: 5 серпня 1987 р. (64 роки)

Діяльність: актор театру і кіно

Біографія Анатолія Папанова

Анатолій Папанов – це актор, якого можна, не вагаючись, назвати великим. Його яскраві ролі вже давно стали класикою радянського кінематографа; вимовлені ним жарти вже давно «пішли в народ».

Саме тому пам’ять про цьому чудовому акторові живе в середовищі його прихильників навіть через багато років після його смерті. Зараз Анатолія Папанова вже немає з нами. Однак, незважаючи на це, його кінематографічний творчість залишається безсмертною.

Ранні роки, дитинство і родина Анатолія Папанова

Анатолій Папанов з’явився на світ 31-го жовтня 1922-го року в невеликому містечку під назвою Вязьма (сьогодні — частина Смоленської області). Його батько — Дмитро Пилипович – служив в одній з місцевих військових частин. А мама працювала в швейному ательє, де займалася виготовленням жіночих капелюшків і суконь.

По материнській лінії наш сьогоднішній герой має польські корені.

Актор Анатолій Папанов в молодості

У Смоленській області пройшло дитинство майбутнього актора, проте вже в 1930-му році Анатолій Папанов разом з батьками переїхав до Москви. У столиці РРФСР хлопець закінчив загальноосвітню школу, а також розпочав трудову діяльність. У першу половину дня він працював ливарником в ремонтних майстернях шарикопідшипникового заводу, а вечорами займався в театральній студії, що діяла при московському підприємстві «Каучук». Саме тут наш сьогоднішній герой осягав ази театрального мистецтва.

Вельми примітно, що першими вчителями майбутнього легендарного актора стали працівники Театру ім. Вахтангова і особисто Заслужений артист СРСР Василь Куза. Можливо, саме їх внесок і вплинув на перебіг життя актора.

У п’ятнадцять років Анатолій Папанов зіграв свою першу роль у кіно (поки що епізодичну). Дебютною картиною актора стала легендарна комуністична стрічка «Ленін у Жовтні». Подібний маленький успіх міг би зовсім скоро перетворитися у щось більше. Однак на шляху акторської кар’єри стала Друга Світова війна.

Анатолій Папанов у роки війни

В період військових дій Анатолій Папанов в якості старшого сержанта керував артилерійським взводом. З-за важкого поранення, отриманого в боях під Харковом, вже в 1942-му році актор був відправлений через лінію фронту, де згодом кілька місяців провів у госпіталі. Врятувати життя молодому хлопцеві лікарям вдалося, однак згодом на все життя актор залишився інвалідом третьої групи.

Після повернення в Москву наш сьогоднішній герой вступив до ГІТІС, де потім відточував свою акторську майстерність на студії Марії та Василя Орлових. Вельми примітно, що в студентські роки Анатолій Папанов нічим не відрізнявся від багатьох інших студентів акторського факультету. Викладачі ніколи не виділяли його серед інших своїх учнів, а тому його подальший успіх став для всіх приємним сюрпризом.

Зоряний шлях актора Анатолія Папанова

У 1946-му році наш сьогоднішній герой успішно склав іспити і отримав диплом про закінчення Гітісу. Дипломною роботою талановитого актора став спектакль «Дон Хіль Зелені Штани», в якому він виконав роль дивакуватого старого – головного героя п’єси. Саме ця яскрава роль і принесла Анатолію Папанову перший успіх. Його запросили у МХАТ і в Малий театр, однак він відмовився від обох пропозицій. Замість цього наш сьогоднішній герой вирушив до литовської Клайпеди, де згодом став виступати на сцені Клайпедського російського драматичного театру.

Міфи і легенди. Анатолій Папанов На місцевій сцені талановитий російський актор виконав безліч чудових ролей. Проте в Литві Анатолій Папанов затримався порівняно ненадовго. Вже через два роки він повернувся назад до Москви, де став виступати в трупі режисера Андрія Гончарова в російському Театрі Сатири. У цьому місці наш сьогоднішній герой став справжньою зіркою і справжньою легендою.

Забігаючи трохи наперед, зазначимо, що московській сцені Анатолій Папанов віддав сорок років свого життя. За цей період він виконав близько п’ятдесяти чудових ролей. Деякі з його вистав згодом навіть транслювалися на телебаченні. А це в ті часи було неймовірним успіхом.

Анатолій Папанов в кіно

Паралельно з цим Папанов плідно працював на ниві радянського кінематографа. За свою яскраву кар’єру цей чудовий актор виконав понад шістдесяти п’яти прекрасних ролей в різних фільмах. Найбільш відомими стали фільми «Живі і мертві», «Дайте книгу скарг», «Бережися автомобіля», «Служили два товариша», «Діамантова рука», «Білоруський вокзал», «12 стільців» і деякі інші. Унікальний творчий дует Папанова і Андрія Миронова. Також Анатолій Папанов працював на одному знімальному майданчику з такими легендами радянського кіно, як Світлана Світлична, Юрій Нікулін, Нонна Мордюкова.

Анатолій Папанов — уривки з к/ф «Діамантова рука» Вельми примітно, що Анатолій Дмитрович завжди чудово грав як комічних, так і драматичних персонажів. Комедійні фільми сусідять у його фільмографії з глибокими і проникливими стрічками. Саме в цій багатогранності, мабуть, і полягав головний талант актора. Заслуги Папанова перед радянським кінематографом принесли йому в 1973-му році звання Народного артиста СРСР. У кар’єрі актора були також і деякі інші премії.

Крім того, популярними стали також… мультфільми Анатолія Папанова. За свою кар’єру талановитий актор багато разів брав участь в озвучуванні найрізноманітніших анімаційних фільмів. Однією з найбільш відомих робіт Анатолія Дмитровича, звичайно ж, стала робота над озвучуванням Вовка з мультика «Ну, постривай». Деякі композиції виконані Папановим в даному мультфільмі згодом були видані на його сольному альбомі з іншими шлягерами.

Останні роки Анатолія Папанова, смерть

Завершуючи розповідь про життя актора, зазначимо, що до кінця своїх днів наш сьогоднішній герой залишався вірним мистецтва. Він викладав в Гітісі, а також знімався в кіно. Останньою роботою актора є фільм «Холодне літо п’ятдесят третього…». Озвучуванням персонажа, виконаного актором, займався Ігор Єфімов.

Іменем Анатолія Папанова названо навіть теплохід

В якійсь мірі саме ця картина стала пророчою у долі Анатолія Дмитровича. Талановитий актор помер від серцевого нападу, приймаючи холодний душ у спекотний літній день.

У 1987-му році акторові була посмертно присуджена Державна премія СРСР.

Особисте життя Анатолія Папанова

Все своє життя актор прожив з однією жінкою – актрисою Надією Каратаєвої. У цьому шлюбі на світ з’явилася їхня спільна дочка Олена Папанова. В даний час вона також працює в якості актриси, виступаючи переважно на сцені Театру імені Єрмолової.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: