Ім’я: Анатолій Чубайс

Дата народження: 16 червня 1955 р. (61 рік)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Борисов, Білорусія

Діяльність: політичний діяч, економіст

Вага: 84 кг

Зріст: 180 см

Біографія Анатолій Чубайс

Дитинство і юність Анатолія Чубайса

Анатолій Чубайс, народившись у сім’ї військовослужбовця, з дитинства пізнав усі «принади» гарнізонного життя. Батько, Борис Матвійович Чубайс, став відставником у званні полковника і викладав студентам Ленінградського гірничого інституту філософію Леніна і Маркса. Мати, Раїса Хамовна Сагал, володіла неабияким розумом, мала спеціальність економіста, однак, не працювала ніколи, присвятивши себе родині і вихованню синів.

Мати приділяла увагу багатогранному розвитку хлопчика, а також його брата Ігоря, який в майбутньому став доктором філософських наук, професором кафедри соціальної філософії факультету гуманітарних і соціальних наук РУДН.

Ще на шкільній лаві (першокласником майбутній політик став в Одесі) Анатолій віддавав точні науки, придумував усілякі технічні винаходи.

Майбутній політик Анатолій Чубайс народився в сім'ї військового

У середині 60-х сім’я проживала у Львові, а в 1967 році військова служба привела батька зі всім сімейством в місто палаців і музеїв. У Ленінграді навчання Чубайса проходило в школі з військово-патріотичним вихованням.

В родині радянського офіцера часто велися дискусії, що стосуються політичних і філософських тем, і юний Анатолій був мимовільним свідком дебатів, що проходили між батьком і старшим братом. Це своєрідно вплинуло на вибір хлопця і він волів філософського напрямку економічний вуз.

Студентські роки і початок кар’єри Чубайча в політиці

У 1972 році Анатолій став студентом Ленінградського інженерно-економічного інституту імені Пальміро Тольятті. Він вибрав факультет машинобудування. Свою першу альма-матер майбутній ідеолог і вождь російських ринкових реформ та приватизаційної діяльності закінчив з червоним дипломом в 1977 році.

Трудовий стаж Чубайса почався в стінах рідного інституту, де він працював на посаді інженера, асистента, доцента. Одночасно займався написанням дисертації, яку він успішно захистив у 1983 році.

Чубайс — Марш нанистов В 1980-му Анатолій вирішив вступити до лав Комуністичної партії. У той час у Ленінграді активно розвивалося демократичний рух. Ленінградські економісти організували гурток, лідером якого став Чубайс поряд з Григорієм Глазковим і Юрієм Ярмагаевым. Плодом їхньої спільної праці була наукова робота «Вдосконалення управління науково-технічним прогресом у виробництві».

Членами гуртка були майбутній віце-прем’єр Олексій Кудрін, президент Банкірського дому «Санкт-Петербург» Володимир Коган, покійний віце-губернатор Санкт-Петербурга Михайло Маневич, а також старший брат Ігор.

Політична кар’єра Анатолія Чубайса

У 1990 р. Анатолій Чубайс обійняв посаду заступника голови виконкому Ленсовета, а трохи пізніше став першим заступником. У 1991 р. мер міста Анатолій Собчак запросив його на посаду головного економічного радника.

Володіючи талантом політика і блискучим аналітичним розумом, Чубайс стрімко просувався кар’єрними сходами. У листопаді 1991-го його призначили головою Державного комітету Росії з управління держмайном. А вже у 1992-му президент Борис Єльцин довірив йому посаду заступника голови уряду. В

протягом 1992 р. Чубайс створив приватизаційну програму, в результаті якої до початку 1997 р. 127 000 підприємств були приватизовані. Позачергові збори акціонерів компанії РАО «ЄЕС Росії» прийняло рішення обрати Чубайса в Раду директорів. У тому ж 1998 р. він став головою правління.

Анатолій Чубайс. Ексклюзивне інтерв’ю. У політиці Анатолій Чубайс є помітною фігурою. Він пройшов шлях депутата Держдуми від «Вибору Росії», був творцем «Фонду Громадянського Суспільства», який визначив роботу групи аналітиків передвиборного штабу Єльцина.

Перед виборами в Думу в червні 2003 р. увійшов до трійки лідерів Союзу правих сил, але партію спіткала поразка. Після відставки з поста голови партії був членом федерального політичної ради, а в листопаді 2008 політична партія «Права справа» прийняла його до складу Вищої ради.

Нині Анатолій Борисович Чубайс є головою «Роснано». Його політичні успіхи і економічні досягнення оцінені вітчизняною і світовою громадськістю. Приватний американський Інститут, вивчає питання Сходу і Заходу, нагородив його в 1994 р. премією «За видатне нове майстерність».

Англійська економічний журнал Euromoney назвав його найкращим міністром фінансів світу. Удостоєний багатьох Подяк президента Росії, є Дійсним державним радником РФ 1 класу. Анатолій Чубайс почесний доктор інженерно-економічного університету р. Санкт-Петербург.

Особисте життя, Анатолій Чубайс сьогодні

Від першого шлюбу у Анатолія Чубайса народився син Олексій і дочка Ольга. Обидва вибрали економічний напрямок. У 1989 р. шлюб розпався, однак, матеріальне забезпечення з боку колишнього чоловіка і батька залишилося гідним.

У 1990 р. Чубайс вдруге одружився на Марії Вишневській. Дружина підтримувала Анатолія під час його стрімкого кар’єрного зростання, як годиться, була опорою і в радості, і в горі.

Робота в хоспісі і спілкування з невиліковно хворими наклали відбиток на психічне здоров’я жінки. Це позначилося на особисте життя подружжя. Лікування в самих престижних клініках результатами не увінчалося. Після 21 року спільного життя вони розлучилися. Все майно залишилося Марії Вишневській.

Анатолій Чубайс з третьою дружиною Авдотьей Смирнової

У січні 2012 Чубайс оформив відносини з третьою дружиною — відомою телеведучою Авдотьей Смирнової. Ставлення громадськості до спроби політика почати життя заново після 50-і неоднозначно.

Однак, це не заважає йому бути щасливим, захоплюватися активним відпочинком і бути в курсі новин всесвітньої павутини. Як і раніше, Чубайс любить слухати Висоцького і «Бітлз», Юрія Візбора і Булата Окуджаву. У кінематографі віддає перевагу картинам Кіри Муратової, Андрія Тарковського і Леоніда Гайдая.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: