Ім’я: Анастасія Вертинська

Дата народження: 19 грудня 1944 р. (72 роки)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: Москва

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 57 кг

Зріст: 172 см

Біографія Анастасії Вертинській

Анастасія народилася в художньо-артистичної династії. Її тато – композитор, російський шансоньє, кіноактор, поет Олександр Вертинський, а мама – актриса і художниця Лідія Вертинська (Циагвава). Старша сестра Вертинській – Маріанна – теж актриса, вона працює в Державному академічному театрі імені Вахтангова.

Обом дочкам Вертинський прагнули дати кращу освіту, особливий акцент робили на музиці та іноземних мовах. Анастасія згадує, що батько вчив любити мистецтво, музику і літературу, оскільки вважав, що незалежно від майбутньої професії, дочки повинні бути всебічно розвинені.

Одного разу батьки схаменулися і вирішили, що дітей виховують «не по-радянськи». Тут же Настя і Маріанна були відправлені в піонерський табір. З собою у дівчаток було два шкіряних валізи з одягом та продуктами. Анастасія розповідає, що це був дійсно вражаючий досвід, правда з таборового життя нічого не згадується, крім почуття дикого голоду. Коли сестри повернулися додому, то вони тут же накинулися з дикими криками на їжу, і почали їсти котлети руками. При цьому з собою Маріанна і Настя привезли один на двох фібровий валізу з парою речей. А в якості «бонусу» дівчатам дісталися воші. Комах так і не вдалося вивести, тому сестри були стрижені наголо.

Ассоль

Анастасія Вертинська дебютувала в кіно ще школяркою, в 1961 році. Їй дісталася роль Ассоль у фільмі «Червоні вітрила» Олександра Птушка за повістю Олександра Гріна. У стрічці були зайняті і майбутні зірки, такі як Василь Лановий, Сергій Мартінсон, Іван Переверзєв і Олег Ануфрієв. Щирість і непересічна зовнішність юної актриси привернула увагу глядачів.

Анастасія Вертинська в ролі Ассоль

Правда у фільмі «Ассоль» говорить голосом Ніни Гуляєвої. Під час зйомок Насті було всього 15-ть, і сама вона не змогла озвучити свою героїню.

Анастасія першу роботу згадує неохоче, вже ставши знаменитістю, каже, навіть зненавиділа її. Все тому, що молодий не знала, як себе вести і що робити перед камерою.

Ще більшу популярність принесла друга роль. Вертинська стала Гуттіере у стрічці «Людина-амфібія» Володимира Чеботарьова та Геннадія Казанського.

Анастасія Вертинська у фільмі «Червоні вітрила» А у віці 18-ти років Вертинська вже стала актрисою Московського театру Пушкіна. Дівчина почала гастролювати і разом з акторськими бригадами об’їздила всю країну.

Світові ролі

Вже на гребені успіху Анастасії Вертинській запросили на зустріч з Принцем Датським, тобто Інокентієм Смоктуновським. Непрофесійну 18-річну актрису запросили на роль Офелії в екранізацію «Гамлета» за Шекспіром. Це роль світового репертуару. Вертинська змогла зануритися у спосіб і в цьому їй допомогла музика Шостаковича. Після цієї ролі Анастасія зрозуміла, що хоче бути актрисою.

Після «Гамлета» Анастасія Вертинська стала однією з найбільш затребуваних актрис. Будучи студенткою театрального училища ім. Щукіна, вона отримала роль Лізи Болконской у фільмі «Війна і мир» Сергія Бондарчука.

Весілля з Микитою Михалковим

Вертинська стала дружиною Микити Михалкова, який вже потім став видатним режисером і актором. У 1966 році у пари народився син, якого назвали Степан. Шлюб простояв майже чотири роки. Анастасія в той час вже була знаменитістю, а ось Микита ще тільки починав грати. Міхалков був упевнений, що дружина повинна сидіти вдома, народжувати дітей, готувати супи і чекати чоловіка. А от Анастасія з цим була категорично не згодна і під таку формулу не підходила. Втім, після розлучення подружжя зберегли один до одного повагу.

Анастасія Вертинська у фільмі «Людина-амфібія» Степан з уст матері ні разу не чув поганого слова про батька. Другим чоловіком Анастасії став співак Олександр Градський. Але і це заміжжя було невдалим. Після цього актриса більше не поєднувалася шлюбом.

Княгиня Кіті

У 1967 році Вертинська отримала диплом Театрального училища ім. Щукіна. І після кіноепопеї «Війна і мир» стала Кіті Щербацький в екранізації «Анни Кареніної» Льва Толстого. Після чергової ролі в екранізації вершин світової література Вертинська стала надзвичайно популярна.

Театр

З 1968 року Анастасія Вертинкая стала працювати в театрах. Її визнавали провідною актрисою театру імені Пушкіна, імені Вахтангова, театр «Сучасник», пізніше дівчина грала в театрі на Таганці, театрі Драми і Мхаті. В її біографії чимало робіт: Ніна в «Чайці», Олена Андріївна в «Дяді Вані», Ліза в «Живому трупі», Ельміра в «Тартюфі», Дотті в «Прекрасному неділю для пікніка», а також головні ролі в постановках «Валентин і Валентина», «Спокій нам тільки сниться» і «12-я ніч». А ось у виставі «Бурі» Шекспіра — експерименті Анатолія Ефроса – Вертинській дісталося відразу дві ролі – Аріеля і Просперо.

На сцені і на екрані Вертинська перевтілювалася в самих різних літературних героїнь з творів різних форм та жанрів, які склали письменники різних епох і напрямків.

У 1989 році глядачі побачили Анастасію Вертинську в поставленому їй виставі «Міраж, або Дорога російської П’єро». Постановка була присвячена 100-річчю Олександра Вертинського, а написана його донькою по книзі спогадів папи.

Популярність

Працюючи в театрі, Вертинська не забуває про кіно і продовжує багато зніматися. Після «Анни Кареніної» були ролі в картинах «Закохані» (1969 рік), «Не горюй!» (1969 рік), «Випадок з Полыниным» (1971 рік), «Передчасний людина», «Людина на своєму місці». Далі послідувала роль у фільмі «Тінь» по казці Шварца, а в 1978 році телефільм «Безіменна зірка», де актриса блищала в головній ролі.

У 1979 році Анастасію запросили озвучити Констанцію Бонасьє, яку зіграла в картині про д’артаньяна Ірина Алфьорова. Режисер Георгій Юнгвальд-Хилькевич стверджує, що озвучка була просто чудовою.

Актриса постійно знімалася з талановитими колегами. У телесеріалі «Овід» у 1980 році вона зустрілася з Андрієм Харитоновим, який дебютував в цій картині. Слідом за цим вона знялася в стрічці «Крадіжка» з Інокентієм Смоктуновським. А в 1980 році за свої роботи Анастасія отримала звання Заслуженої артистки РРФСР. Через 8 років пішов титул Народної артистки.

Анастасія Вертинська займається благодійністю

У 1988 році відразу дві картини за участю Анастасії Вертинській порадували глядачів – «Чекайте Дон Кіхота і Санчо» і «Нові пригоди янкі при дворі короля Артура. Фантазії на тему Марка Твена». Там були негативні персонажі – герцогиня і королева Моргана.

Через три роки актриса працювала в дебюті Андрія Харитонова, як режисера – в картині «Жага пристрасті» за мотивами творів Валерія Брюсова. Там Вертинська постає в ролі аристократки, яку охоплюють пристрасті.

Варті уваги і ролі Анастасії Вертинській в таких фільмах, як «У місті Сочі темні ночі», «Майстер і Маргарита» і «Бременські музиканти». До речі, на роль Маргарити у фільмі за Булгаковського роману претендували Олена Майорова, Віра Сотникова, Ірина Алфьорова та Анна Самохіна. Але Юрій Кара вибрав Вертинську, за її вічну молодість, благородство і породу.

Викладач

Багато років Анастасія Вертинська викладала акторську майстерність разом з Олександром Калягиным в Парижі і Оксфорді. На сцені театру Парижа «Nanterre des Amandiers» з учнями поставили «Чехів. Акт III», з актами з «Дяді Вані», «Вишневого саду» і «Трьох сестер».

Благодійність

У 1991 році Анастасія Вертинська створила і очолила Благодійний фонд російських акторів. Ідея народилася після усвідомлення всієї трагічності ситуації, в якій опинився російський театр. Фонд допомагає нужденним ветеранам театру і кіно, а так само підтримує починання молодих акторів, режисерів, педагогів і драматургів.

З Михайлом Козаковим

Телебачення

Актрису можна побачити на екранах телевізорів і в якості ведучої. Її дітищем є програми «Інші береги» і «Золотий перетин».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: