Ім’я: Аман Тулєєв

Дата народження: 13 травня 1944 р. (72 роки)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: Красноводськ, Туркменська РСР

Діяльність: політик

Вага: 90 кг

Зріст: 190 см

Біографія Амана Тулєєва

Аман Тулєєв – з 1997 року був керівником апарату адміністрації Кемеровської області, в 2005 році був обраний на пост губернатора Кемеровської області, займає дану посаду в даний час. Тричі пропонував свою кандидатуру на президентських виборах.

Губернатор Кемеровської області Аман Тулєєв

Дитинство Амана Тулєєва

Аман-Гельди Молдагазыевич Тулєєв з’явився на світ 13 травня 1944 року в місті Красноводске Туркменської РСР. Батьки вибрали ім’я на честь казахського комуніста-революціонера Аман-Гельди Иманова.

Майбутній політик був родом з інтернаціональної сім’ї: казах по батькові, він мав також татарські і башкирські коріння по материнський лінії. За деякими даними, батько політика – Тулєєв Молдагазы Колдыбаевич (1914 р.) загинув у 1943 році до появи сина на світ. За іншими джерелами, батько загинув на війні відразу після народження дитини.

Аман Тулєєв (праворуч) з вітчимом

Мати – Власова Муніра Файзовна, в дівоцтві Насирова (1921 р.) виховувала сина з другим чоловіком – Власовим Інокентієм Івановичем. За словами самого Тулєєва, вітчима він вважав рідним батьком, і був багатьом йому зобов’язаний. У 1951 році родина переїхала в Кузбас. Ім’я Тулєєва було незвичним для російського населення і мати порадила йому скоротити по батькові. Так Аман-Гельди Молдагазыевич став Аманом Гумировичем.

Навчання і трудова діяльність Амана Тулєєва

У 1964 році Тулєєв закінчив з червоним диплом Тихорєцький залізничний технікум. У тому ж році за розподілом потрапив черговим на станцію Мундыбаш Західно-Сибірської залізниці.

У 1966 році Тулєєва призвали в армію, де він проходив службу лейтенантом в інженерно-саперних військах Забайкальського військового округу. У 1969 році, після повернення в Мундыбаш, був призначений начальником станції. Одночасно навчався в Новосибірському інституті інженерів залізничного транспорту за спеціальністю «Інженер шляхів сполучення по експлуатації залізниць».

Аман Тулєєв в молодості

У 1974 році Тулєєв вже працював начальником залізничної станції Междуреченськ, в 1978 став помічником начальника відділення залізниці Новокузнецька, а в 1981 – керівником відділення.

Політична діяльність Амана Тулєєва

У 1985 році Тулєєв почав партійну діяльність, почавши з посади завідуючого відділом транспорту і зв’язку Кемеровського обкому КПРС. У 1988 році Гаман закінчив Академію суспільних наук при ЦК КПРС, після чого був призначений начальником Кемеровській залізниці. На думку спостерігачів, Тулєєв був наймолодшим керівником такого рівня в міністерстві залізниці.

Аман Тулєєв зустрівся з донбаськими шахтарями У 1989 році Тулєєв безуспішно боровся за мандат народного депутата СРСР міста Кемерово, проте навесні 1990 року став народним депутатом РРФСР. Одночасно депутатом Кемеровського обласної ради, і вже через кілька місяців був підвищений до голови. Підтримку Тулееву надали ЦК КПРС і незалежні спілки шахтарів і гірників, незадоволені радянським керівництвом. З травня 1990 року Тулєєв став поєднувати посади голови облради та голови облвиконкому.

1990: Аман Тулєєв виступає на мітингу шахтарів

У квітні 1991 року Тулєєв висунув свою кандидатуру на посаду президента РРФСР. Виступаючи за демократизацію економіки та конверсії підприємств військово-промислового комплексу, одночасно ратував за збереження колгоспів. Для зміцнення трудової дисципліни пропонував тимчасово обмежити проведення мітингів.

Аман Тулєєв і Борис Єльцин (в центрі)

На виборах посів четверте місце, поступившись голові Верховної ради РРФСР Борису Єльцину, а також колишньому голові уряду СРСР Миколи Рижкова і лідера Ліберально-демократичної партії Радянського Союзу (ЛДПСС, з серпня 1991 року – Ліберально-демократична партія Росії, ЛДПР) Володимиру Жириновському. У Кемеровській області Тулєєв посів перше місце. На думку ЗМІ, Тулєєв брав участь у виборах лише для того, щоб заявити про себе як про політику всеросійського масштабу.

Аман Тулєєв тричі балотувався в президенти

У вересні 1991 року Єльцин Тулєєва з посади голови облвиконкому за підтримку Державного комітету з надзвичайного стану (ДКНС), що зробив в серпні спробу державного перевороту. Сам Тулєєв звинувачення не визнавав. У 1991-93 роках критикував діяльність Єгора Гайдара, засуджуючи за лібералізацію цін. У жовтні 1993 року виступав за Верховна рада під час його конфлікту з Єльциним. Боротьба закінчилася розстрілом Білого дому в Москві, розпуском системи рад і прийняттям 12 грудня нової конституції РФ.

Мабуть Тулєєв і Сергій Шойгу

Після скасування Верховної ради Тулєєв брав участь у виборах у новий парламент – Федеральне Збори. 9 листопада 1993 року був обраний членом Ради Федерації від Кемеровської області. В квітні 1994 Тулєєв очолив обласне законодавчі збори. Будучи на посаді, звинувачував ставленика Єльцина – кемеровського губернатора Михайла Кислюка в корупції.

Результати губернаторства Амана Тулєєва З 1991 року Тулєєв залишався поза партії, але під час виборів у Парламент 1995 року увійшов до списку кандидатів в депутати Держдуми КПРФ. В результаті по країні компартія набрала 22,3 % голосів, в Кемеровській області – 63 %. Після виборів Тулєєв відмовився від депутатського мандата, посилаючись на те, що його робота в Кузбасі принесе більш вагомі плоди.

Аман Тулєєв і президент Польщі Олександр Кваснєвський

У 1996 році Тулєєв знову балотувався на пост президента Росії. Однак за 4 дні до першого туру виборів Тулєєв відмовився від участі в користь глави компартії, Геннадія Зюганова. За підсумками другого туру президентом країни знову став Єльцин.

Аман Тулєєв на прогулянці

У серпні 1996 року за пропозицією голови уряду Віктора Черномирдіна Тулєєв став міністром з питань співробітництва з державами СНД. У 1997 році у зв’язку з масовими пікетами в Кузбасі і низьким рейтингом губернатора Кислюка, Кремль призначив Тулєєва новим очільником області. 19 жовтня в результаті виборів Тулєєв вступив на посаду губернатора Кемеровської області.

На виборах в Держдуму в грудні 1999 року Тулєєв значився в списку КПРФ, але на регіональних виборах підтримав прокремлівська «Єдність». У березні 2000 року Тулєєв в третій раз брав участь у виборах президента, де зайняв четверте місце, поступившись Т.в.о. президента Володимира Путіна.

У 2000 році Тулєєв також став доктором політичних наук, захистивши дисертацію на тему «Політичне лідерство. Регіональна специфіка і механізми реалізації». Також отримав вчений ступінь професора. Був нагороджений орденом Пошани, пам’ятною медаллю «Астана», орденом Дружби Азербайджанської республіки та багатьма іншими нагородами.

Аман Тулєєв за роботою

У квітні 2001 року Тулєєва знову обрали губернатором Кемеровської області. На думських виборах у грудні 2003 року він очолив регіональний список «Єдиної Росії». Восени 2004 року Тулєєв підтримав Путіна в рішенні скасувати прямі губернаторські вибори. У квітні 2005 року Путін схвалив продовження його повноважень до 2010 року і в тому ж році Тулєєв вступив в «Єдину Росію». 20 квітня 2010 року термін повноважень Тулєєва продовжив президент РФ Дмитро Медведєв.

Кандидат у депутати Аман Тулєєв

За версією «Фонду розвитку громадянського суспільства», з 2013 по 2014 рік Тулєєв входив в десятку найбільш успішних губернаторів РФ. У 2014 році політик став членом консультативної комісії Держради РФ.

2012: Володимир Путін відвідав Амана Тулєєва після операції на хребті

Особисте життя Амана Тулєєва

Тулєєв одружений. Дружина – Ельвіра Федорівна (в дівоцтві Соловйова) – росіянка, пенсіонерка, колишня працівниця залізничного відомства. У подружжя Тулеевых було два сини: старший, Дмитро Аманович, – комерсант, раніше керівник Федерального управління автомобільних доріг «Сибір»; молодший син, Андрій Аманович, загинув у аварії в 1998 році.

Аман Тулєєв (праворуч) відкриває сезон на гірськолижному курорті Шерегеш

Улюблений відпочинок Амана Тулєєва – поїздки на природу, лижі, читання.

Аман Тулєєв сьогодні

16 квітня 2015 року, по закінченню терміну повноважень, був призначений президентом Володимиром Путіним тимчасово виконуючим обов’язки Губернатора Кемеровської області. 13 вересня 2015 року знову був обраний головою Кузбасу. 22 вересня 2015 року вступив на посаду губернатора Кемеровської області.

2015: Володимир Путін перепризначив Амана Тулєєва на пост губернатора

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: