Ім’я: Альона Долецька

Дата народження: 10 січня 1955 р. (62 роки)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Москва

Діяльність: журналіст, редактор

Вага: 60 кг

Зріст: 170 см

Біографія Альони Долецької

Сім’я Альони Долецької

Олена Станіславівна Долецька народилася в сім’ї лікарів. Отець Станіслав Якович Долецький був дитячим хірургом, академіком РАМН, а також членом Королівської академії дитячих хірургів Великобританії.

Мати Кіра Володимирівна Даніель-Бек Пирумян була хірургом-онкологом, доктором медичних наук. Мачуха Лола Геннадіївна кандидат медичних наук, дитячий хірург. На ній Станіслав Якович одружився після смерті першої дружини в 1984 році.

Дід Яків Генріхович Фенигштейн-Долецький працював в НКВС, потім відповідальним секретарем у Російському телеграфному агентстві, а пізніше зайняв посаду генерального директора ТАСС. У 1937 році він був заарештований за підозрою в шпигунстві і розстріляний. За словами Альони Долецької, дід застрелився, дізнавшись, що його збираються заарештувати.

Альона Долецька в молодості так і не поступила в медичний інститут

У Олени є Брат Андрій 1947 року народження, який в даний час є лікарем анестезіологом-реаніматологом, має звання професора та науковий ступінь доктора медичних наук.

Освіта та кар’єра Альони Долецької

Закінчивши школу, Альона Долецька збиралася піти по стопах батьків і поступити в медичний інститут, але вони відмовили її від цього. Тоді вона надійшла в Школу-студію МХАТ, але зіткнувшись з невдоволенням батьків покинула її. Юрій Нікулін, який припадає Олені дядьком, порадив їй вступити в гуманітарний вуз.

Послухавшись поради дядька, Долецька вступила до МГУ імені М. в. Ломоносова на філологічний факультет, який закінчила з червоним дипломом, отримавши спеціальність філолога-компаративиста. Далі вона продовжила своє навчання в аспірантурі, захистила кандидатську дисертацію за темою «Порівняльна риторика публічної російської та англійської мови».

Закінчивши університет, Альона Долецька стала працювати в ній викладачем англійської мови, крім цього займалася перекладом книг Вільяма Фолкнера, Рея Бредбері і ще кількох новозеландських і австралійських авторів.

Історії в Деталях — Альона Долецька (частина 1 з 2 ) На початку 90-х років Долецька залишила викладацьку діяльність і завдяки зв’язкам чоловіка Бориса Асояна (який був послом СРСР в Ботсвані) влаштувалася на посаду консультанта зі зв’язків з громадськістю компанії De Beers – найбільший виробник діамантів у світі. У 1994 році Долецька взяла у кредит для придбання житлоплощі, при цьому приховала те, що у неї вже є квартира. В результаті її зі скандалом звільнили.

Далі деякий час Альона Долецька працювала в компанії Ericsson, потім у відділі PR Британської ради, де займалася організацією проведення виставок The Royal Academy ‘Living Bridges в Третьяковській галереї і Treasures of the Tower в Лондонському Тауері і Кремлі. Потім працювала на радіо BBC і німецькому телеканалі RTL. Була редактором журналу Cosmpolitan.

У 1998 Альони Долецької запропонували посаду головного редактора російського видання журналу Vogue. Під її керівництвом Vogue став найавторитетнішим модним журналом в Росії. У липні 2010 року вона покинула цю посаду за власним бажанням.

Крім роботи в журналі з 2006 року Альона Долецька є членом журі національної літературної премії «Велика книга» та з грудня 2008 року – учасником проекту «Сноб». У 2009 році знялася в епізодичній ролі у кіноновелі «Поцілунок креветки» з кіноальманаху «Коротке замикання».

Подарунки до 8 Березня з Оленою Долецької У 2011 році Долецька очолила російський журнал Interview, який у 1969 році був заснований Енді Уорхолом. Перший номер журналу в Росії вийшов на початку грудня 2011 року. Одночасно з російським Interview Олена керує його випуском в Німеччині з 2012 року.

В квітні 2011 року Альона Долецька стала обличчям рекламної кампанії ювелірного дому Alexander Arne. Вона представила колекцію прикрас «Пристрасть», створену дизайнером-ювеліром Олексієм Борсуковим. Долецька займається підтримкою дитячого благодійного фонду «Північна корона».

Особисте життя Альони Долецької

Чоловіком Альони Долецької був посол СРСР в Ботсвані та провідний експерт по Південній Африці — Борис Рубенович Асоян, який у 1992 році вчинив самогубство за нез’ясованих обставин. Після його смерті були знайдені листи, в яких він звинувачував дружину в своїй смерті. Родичі Асояна вважають що саме сімейні конфлікти стали причиною його самогубства.

Особисте життя Альони Долецької не завжди прихована

Пізніше у Долецький були стосунки з журналістом Джоном Хелмером. Через деякий час вони розлучилися зі скандалом. Хелмер звинуватив Долецьку у привласненні його п’ятикімнатної квартири в Москві, в зв’язку з чим навіть відбувся судовий розгляд.

В даний час Альона Долецька не заміжня, проживає в Москві.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: