Ім’я: Алла Пугачова

Дата народження: 15 квітня 1949 р. (67 років)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Москва

Діяльність: співачка

Вага: 68 кг

Зріст: 162 см

Біографія Алли Пугачової

Алла Борисівна Пугачова – Примадонна російської естради, Народна артистка СРСР, виконавиця більш ніж 500 пісень на 8 мовах світу, актриса, ведуча і музичний продюсер.

Сама яскрава співачка російської естради Алла Борисівна Пугачова

Дитинство Алли Пугачової

Алла Пугачова народилася в Москві 15 квітня 1949 року. Її батьки, Зінаїда Архипівна Одегова і Борис Михайлович Пугачов, були фронтовиками; після війни мама Алли влаштувалася у заводський відділ кадрів, а батько почав кар’єру на взуттєвій фабриці і швидко доріс до посади директора по збуту.

Алла Пугачова з батьками (праворуч), Євгеном Болдіним і подругою мами

Старший дитина Зінаїди і Бориса, Геннадій, помер від дифтерії. З’явилася на світ два роки потому дівчинці дали ім’я на честь актриси Мхату Алли Тарасової. Через рік після народження дочки в сім’ї Пугачовим з’явилася ще одна дитина-хлопчик Євген.

Мабуть, найвідоміше дитяче фото Алли Пугачової

Музика стала частиною життя Алли Пугачової ще до того, як дівчинка вирушила в перший клас загальноосвітньої школи. У 1954 році Зінаїда запросила додому вчительку музики, щоб та протестувала дітей на наявність музичних здібностей. Євген ніяк не проявив себе, а у Алли виявився ідеальний слух. З тих пір Аллу буквально «переслідувала» фортепіано – їй доводилося щодня проводити за інструментом по три години. Однак завзятість малятка швидко принесло перші плоди – кілька місяців вона вже виступала на сцені колонного залу Будинку Спілок. У 1956 році дівчинку вирішено було віддати в музичну школу при училищі імені М. М. Іпполітова-Іванова.

Мама мріяла зробити з Алли велику піаністку

У тому ж році маленька Алла Пугачова пішла в школу. До жвавої рудоволосої дівчинки швидко приклеїлося прізвисько «Фельдфебель», що значить «старший сержант». І дворові хулігани, і забіяки зі школи знали, що з цієї норовливої дівчинкою, здатної підкласти кнопку на стілець вчителя або обмазати воском класну дошку, краще не зв’язуватися – собі дорожче буде.

Перші виступи Алли Пугачової

У 1964 році Алла Пугачова закінчила вісім класів середньої школи №496 та, до того часу вже твердо знаючи, що стане співачкою, вступила на дирижерно-хорове відділення музичного училища імені Іпполітова-Іванова.

Юна Алла Пугачова в 60-е роки

Почалася безтурботне студентське життя – Алла і її одногрупники любили збиратися на квартирі у кого-небудь із хлопців, щоб поговорити, обговорити останні новини, випити вина і викурити цигарку-другу. Незважаючи на любов дівчини до веселого проведення часу, її відомість майоріла п’ятірками.

Алла Пугачова на зорі кар'єри

У 1965 році другокурсниця Алла Пугачова вирушила на перші в житті гастролі в складі трупи Олександра Левенбука і Олександра Лівшиця. Після повернення вона записала свою дебютну пісню – композицію «Робот» на вірші Михайла Таніча, представлену в ефірі програми «З добрим ранком».

Перша пісня Алли Пугачової – «Робот», 1965 рік У 1966 почалося співробітництво Алли Пугачової з композитором Володимиром Шаинским. Він написав для співачки кілька пісень, з яких публіка особливо полюбила композиції «Дрозди», «Як би мені закохатися», «Не сперечайся зі мною». Останні дві стали переможцями в конкурсі Всесоюзного радіо на звання «Пісні місяця». Через кілька років він написав музику для музичної аудіоказки та аудіокниги «Двічі два – чотири», у якій звучали голоси Алли Пугачової і Едуарда Хіля.

Борис Горбонос, альтер-его Алли Пугачової

Незабаром співачка вступила в агітбригаду радіостанції «Юність» і наступні півтора року їздила в Заполяр’ї і Далекої Півночі з репертуаром, який складається з трьох пісень: «Єдиний вальс», «Просто дуже люблю» і «Король, квітник і шут».

Алла Пугачова у агитбригаде «Юність»

Початок професійного становлення Алли Пугачової

Повернувшись до Москви в березні 1968 року, Алла Пугачова не змогла здати випускні іспити, так як довгий відсутність не могло не позначитися на її успішності. На практику співачка потрапила в московську середню школу №621. У цій школі Алла, яка отримала від учнів кличку «Алка-кричалка» за гучний голос, п’ять місяців пропрацювала вчителькою музики. А вже в червні 1969 року здала випускні іспити (під диригентурою студентський хор заспівав дві пісні: «Колискову» і «Білу березу»), отримавши диплом про середню спеціальну освіту.

Молода Алла Пугачова в купальнику

Однак ставати керівником хору Алла Пугачова не збиралася. Після закінчення «ипполитки» її покликали в якості концертмейстера в бригаду від естрадно-циркового училища. Команді, що складається з співаків, музикантів і фокусників, належало подорожувати по селах і розважати трудівників села музичними і цирковими номерами. Серед учасників бригади був і клоун Міколас Орбакас, за якого дівчина вийшла заміж в жовтні 1969 року.

Алла Пугачова в молодості

Після заміжжя Пугачова записала дует з Юрієм Яковлєвим для фільму «Король-олень», покинула бригаду і стала солісткою групи «Новий електрон». Через рік вона стала солісткою Росконцерту, потім потрапила в естрадний оркестр Олега Лундстрема, а в 1974 році стала солісткою ВІА «Веселі хлопці» під керівництвом Павла Слободкіна. У цей період (з 1972 року) почалося її співпрацю з поетом-піснярем Іллею Рєзником, що тривало аж до середини 90-х.

Алла Пугачова і Юлій Слободкін

У складі колективу співачка отримала перше місце на фестивалі «Золотий Орфей» з піснею «Арлекіно». Композиція була переробкою однойменної пісні болгарського співака Еміла Димитрова з російськомовним текстом, новим аранжуванням і звуковими ефектами у вигляді сміху на задньому плані. Коли через рік після запису Алла Пугачова побувала з гастролями в Болгарії, публіка захоплено плескала і викликала співачку на «біс».

Алла Пугачова – «Арлекіно», 1975 «Арлекіно» вивів кар’єру Алли Пугачової на новий рівень. У 1976 році вона виступила на музичному фестивалі в Каннах на одній сцені з ВІА «Пісняри», а композитор Мікаел Таривердієв запросив її для запису саундтрека до фільму Ельдара Рязанова «Іронія долі, або з легким паром!».

Алла Пугачова в гримі Арлекіно

Влітку того ж року артистка записала коротеньку платівку з «Веселими хлопцями», після чого покинула колектив і стала співати в оркестрі під диригентурою Костянтина Орбеляна.

Алла Пугачова і ВІА «Веселі хлопці»

Місяць майбутній другий чоловік Алли Пугачової (до того часу співачка встигла розлучитися з Орбакасом) режисер Олександр Стефанович переконав співачку піти з оркестру. Взимку дівчина виграла премію «Пісня року–76» з композицією «Дуже добре» і вперше стала ведучою «Блакитного вогника», виконавши в новорічному ефірі пісню «Мені подобається» разом з Барбарою Брильською.

Алла Пугачова була ведучою «Блакитного вогника 76-77»

Сольна кар’єра Алли Пугачової

На початку 1977 року Алла Пугачова почала працювати над створенням образу незалежної співачки. Дівчина знялася в головній ролі в картині Олександра Орлова «Жінка, яка співає». Те, що історія естрадної співачки Анни Стрельцової багато в чому автобіографічна, здогадалися навіть ті, хто не цікавився творчістю та життям Алли Пугачової. Після прем’єри фільму за співачкою закріпився псевдонім «жінка, яка співає», їй було присуджено звання «Краща актриса року», а балахон, в якому Алла з’явилася у фільмі, став її візитною карткою.

Алла Пугачова – «Жінка, яка співає» Навесні 1978 року Алла Пугачова представила мешканцям СРСР перший сольний альбом – «Дзеркало душі», над записом якого працювали композитори Олександр Зацепін, Марк Мінков, Борис Ричков (він написав музику для шлягера «Все можуть королі»), а також сама Алла Борисівна (під ім’ям Борис Горбонос).

Алла Пугачова і Олександр Зацепін працюють над альбомом

Через рік співачка записала другий сольний альбом «Арлекіно та інші», виступила разом з Джо Дассеном на відкритті готелю «Космос», побувала з гастролями у близькому і далекому зарубіжжі, а також була затверджена на головну роль в новому проекті дружина [Олександра Стефановича] – картині про драматичну долю естрадної співачки з робочою назвою «Рецитал». На початковому етапі зйомок керівництво студії «Мосфільм» відсторонило співачку з-за скандалу на знімальному майданчику. Це призвело до розладу у відносинах з Стефановичем, і в грудні 1980 року подружжя подало на розлучення. Що стосується долі «Рецитал», згодом фільм вийшов на екран під назвою «Душа» з іншою провідною актрисою – Софією Ротару.

Алла Пугачова і Джо Дассен співали дуетом

На рубежі 70-х і 80-х Алла Пугачова мимоволі стала причиною хвилі вбивств, що прокотилася по СРСР. У 1975 році хтось Анатолій Нагієв, 17-річний уродженець Іркутської області, був відправлений до колонії за зґвалтування. У убогою тюремній фонотеці виявилася всього одна касета – Алли Пугачової, пісні якої незабаром буквально звели його з розуму: він почав чути голос співачки в голові і незабаром став одержимий ідеєю відправити Аллу на той світ. Опинившись на волі, він з маніакальною завзятістю готував замах на Пугачову, попутно зарізав шість жінок, які нагадували йому Примадонну. Силами співробітників карного розшуку маніяк був спійманий у вересні 1980 року, поки суперзірка навіть не здогадувалася про підготовлюваний посягання на її життя.

«Слідство вели…»: випуск про Анатолія Нагієва 1980-1981 роки принесли співачці чергові досягнення, серед яких значилися нова концертна програма «Монологи співачки», два свіжих альбому («Піднімися над суєтою» і «чи То ще буде»), а також творчий союз з композитором Раймондом Паулсом, який подарував світу пісні «Справі час», «Повернення», «Без мене», «Маестро» і безсмертний хіт «Мільйон червоних троянд».

Алла Пугачова і Раймонд Паулс

Останній був випущений окремим міні-альбомом, розійшлися тиражем 6 мільйонів екземплярів і почутим далеко за межами Радянського Союзу. Серед іноземців найбільше пісню про бідного художника і примхливої актрисі полюбили в Японії. П’ять років тому японська співачка Токико Като перепела композицію, і багато жителів країни висхідного сонця були переконані, що пісня спочатку була японської! Якийсь час ця музика навіть звучала на вокзалі міста Фукуяма, знаменитому своїм розариями.

Алла Пугачова – «Мільйон червоних троянд» («Новорічний атракціон-82») В 1981 співачка записала п’яту студійну платівку «Як тривожний цей шлях» і відвідала з гастролями ряд країн Східної і Західної Європи: НДР, Братиславу, Угорщину, Францію, Італію та інші. За кордоном Аллу Пугачову називали не інакше як «soviet superstar».

Про рудоволосої красуні Аллі марили всі чоловіки Радянського Союзу

Перші години нового 1984 року були ознаменовані двома новими піснями Алли Пугачової: «Айсберг» та «Розкажіть, птахи», що прозвучали в ефірі шоу «Новорічний атракціон». Вони увійшли в нову концертну програму Алли Борисівни «Прийшла і говорю», незабаром «обкатану» в країнах Скандинавії.

Початок наступного періоду творчості Алли Борисівни датується 1985 роком. Восени співачка представила нову концертну програму «Алла Пугачова представляє…», провела кілька спільних концертів зі скандинавськими групами (шведська «Herreys» і норвезька «Bobbysocks!»), американським співаком Діном Рідом і німецьким рок-музикантом Уно Лінденберг, з яким Алла також записала спільний билингвальный альбом «Пісні замість листів» в рамках налагодження дипломатичних відносин між Західним і Східним Берліном.

Алла Пугачова і Удо Лінденберг представляють спільний альбом

Побічно з ім’ям цього німця пов’язаний так званий Прибалтійський скандал», головною фігурою якого стала Алла Борисівна. У серпні 1987 року на сцені ленінградського СКК імені Леніна повинно було відбутися спільний виступ Ліндеберга і Пугачової в рамках концертної програми «Рок за без’ядерний світ». Через непорозуміння з бронюванням люкси співачка посварилася з адміністратором готелю «Балтійська» Ніною Байковій, яка пообіцяла «знайти управу на примхливу співачку» і подала на Пугачову заяву в міліцію.

Іноді Алла дійсно давала вихід емоціям

На наступний ранок про інцидент повідомила мало не кожна газета, радіо і телеканал СРСР. Аллу Борисівну звинуватили в «хуліганській поведінці», що приходили в редакції листах читачів значилися вимоги «відірвати мова» і «залити рот смолою». Записи співачки були вилучені з трансляції на кілька місяців. Не врятував ситуацію навіть той факт, що у вересні 1986 року, після катастрофи в Чорнобилі, Алла Пугачова мужньо дала безкоштовний тригодинний концерт в селищі Зелений Мис для ліквідаторів пожежі в реакторі. Тоді, виконуючи хіт «Гей, ви там, нагорі», співачка додала в приспіві: «Навіщо підірвали станцію?», адресуючи докір партійній верхівці…

Фото з концерту Алли Пугачової у Чорнобилі

Втім, у грудні 1987 року пісні Алли повернулися в ефір, а жовтні 1988 року співачка, до того часу змінила стиль на більш «рок-н-рольний», вже блищала на сцені нью-йоркського Карнегі-холу. Після повернення вона заснувала власний «Театр пісні», призначивши його директором третього чоловіка, продюсера Євгена Болдіна.

До кінця 80-х Алла Пугачова радикально змінила стиль

В цей період в голову співачки прийшла думка про створення щорічного пісенного фестивалю, на якому її вихованці театру могли б демонструвати свої успіхи. Потрібен був лише привід для створення традиції, і Аллу Борисівну осінило – різдво! Так народилися «Різдвяні зустрічі з Аллою Пугачовою», з тих пір практично кожен рік проводилися в грудні перед католицьким різдвом. Учасниками першого фестивалю стали Олександр Градський, Володимир Пресняков-старший, Ігор Корнелюк та інші зірки радянської естради.

«Різдвяні зустрічі з Аллою Пугачовою», 2013 рік

У грудні 1991 року, за день до розпаду Радянського Союзу, Аллі Пугачовій було присуджено звання Народної артистки СРСР. Вона стала однією з останніх творчих діячів, удостоєних цього титулу.

Алла Пугачова у новому часі

З вступом країни в нову епоху зміни почалися і в житті Алли Борисівни. У 1992 році на місце «Театру пісні» прийшла комерційна фірма «Алла», першим продуктом якої стали однойменні духи. Незабаром співачка невдало вклала взяті в борг гроші у фінансову піраміду «Володар». У грудні 1993 року Алла Пугачова розійшлася з Євгеном Болдіним; в тому ж місяці вийшов перший номер журналу «Алла» під редакцією Пугачової, а сама співачка була визнана жінкою століття за версією читачів журналу «Собеседник».

У Алли Пугачової було багато бізнес-ідей

Навесні 1994 року співачка одружилася з Філіпом Кіркоровим, а влітку 1995 року пішла у творчу відпустку, повідомивши наостанок публіці: «Місце на п’єдесталі звільнилося. Хто хоче постояти?». Незабаром вона звернулася до звукозаписної компанії «Союз» з пропозицією видати альбом, який повинен стати завершальною віхою її співочої кар’єри.

Алла Пугачова: «Місце на п'єдесталі вільно»

У грудні 1995 року співачка представила тринадцятий сольний альбом «Не робіть мені боляче, панове», до складу якого увійшли 18 композицій, включаючи шлягери «Мері», «Справжній полковник» і «Любовь, похожая на сон».

У травні 1997 року співачка повернулася на сцену в рамках конкурсу «Євробачення», де представляла Росію з піснею «Примадонна». На жаль, композиція посіла лише 15 місце з 25, можливо, тому, що Валерій Меладзе, який повинен був виконувати «чоловічу» партію, не зміг потрапити на «Євробачення» через нездужання. У листопаді того ж року Алла офіційно повернулася на естраду.

Алла Пугачова на Євробаченні, 1997 рік 1998 році новоспечена Примадонна російської естради випустила 14 за рахунком сольний альбом «Так!» з трек-лістом з 14 композицій, включаючи «Примадонну» французькою мовою і «Заспокой», виконану в дуеті з Йосипом Кобзоном.

В 1999 році президент Росії Борис Єльцин особисто нагородив Аллу Борисівну орденом II ступеня «За заслуги перед вітчизною».

Алла Пугачова і Борис Єльцин

У 2002 році Примадонна записала спільну платівку «А чи був хлопчик?» з співачкою Любашою (Тетяною Залужной). У переліку нових композицій значився дует з Максимом Галкіним «Будь або не будь».

Алла Пугачова на 45-річчя Любаші

Наступні шість років пройшли в постійній метушні творчості: співачка активно співпрацювала з Ігорем Крутим, знялася в стрічці «За двома зайцями» з Галкіним і Андрієм Данилком, випустила три нових альбоми («Річковий трамвайчик», «Живи спокійно, країна!» і «Запрошення на захід») і взяла під крило учасників п’ятого сезону «Фабрики зірок». У числі фаворитів Алли Борисівни виявилися юні Вікторія Дайнеко, Руслан Масюков і Наталія Подольська.

Алла Пугачова на «Фабриці зірок-5» Після концерт від 4 березня 2010 року, проведеного в столиці Болгарії в рамках заключного міжнародного туру «Сни про кохання», Алла Борисівна заявила про припинення концертної діяльності.

«Сни любові», прощальний концерт Алли Пугачової. Телеверсія Однак і після цих слів Примадонна залишилася найважливішою фігурою на вітчизняній естраді: вона писала тексти для інших виконавців (наприклад, слова пісні «Дівчинка моя» для Сосо Павліашвілі придумала Алла), була частим гостям на розважальних та аналітичних передачах, головувала в журі шоу «Фактор А», прославило Євгену Втішну і Миколи Тимохіна, вела передачу «Ранкова пошта».

Алла Пугачова у журі «Фактора А»

Особисте життя Алли Пугачової

У 1969 році Алла Пугачова вийшла заміж за литовського циркового артиста Міколаса Едмундаса Орбакаса, її колегу по естрадно-циркового училища.

Весілля Алли Пугачової та Міколаса Орбакаса

Плодом любові артистів стала донька Крістіна Орбакайте, також вибрала творчу стезю.

Молода Алла Пугачова з донькою Крістіною

Примітно, що син Христини та її чоловіка Володимира Преснякова-молодшого Микита Пресняков не став порушувати традицію і вже в юні роки відбувся як музикант і співак альтернативної групи «MULTIVERSE». Христина подарувала Аллі Борисівні ще двох онучат – хлопчика Дені і дівчинку Клавдію.

Алла Пугачова з онуком Микитою Пресняковим

Шлюб з режисером Олександром Стефановичем тривав рівно три роки (24.12.1977 – 24.12.1980). З-за того, що обоє належали до касти творців, між ними постійно виникали розбіжності. Наприклад, одного разу Пугачова стала свідком постільної сцени між чоловіком і якоїсь безіменної дівчиною. Вона ледве стрималася від скандалу, але після, коли чоловік зробив їй зауваження з приводу акторського таланту, вона разъярилась: «Та ти ще смієш робити мені зауваження, гівнюк?». Крім того, меркантильний режисер не гребував стабільно залазити в «кишеню» подружжя. Як згадувала Примадонна, після розлучення він гасав по квартирі, намагаючись забрати з собою все, аж до дверних ручок.

Алла Пугачова і її другий чоловік Олександр Стефанович

Третім чоловіком співачки став музичний продюсер Євген Болдін, уперше звернув на талановиту дівчину увагу після тріумфу з «Арлекіно» на «Золотому Орфея» в 1975 році, а три роки потому став її концертним директором. Перебуваючи 24 години на добу тет-а-тет з Аллою, незабаром він зрозумів, що їх зближує щось більше, ніж робота.

Євген Болдін, третій чоловік Алли Пугачової

Офіційно Євген і Алла оформили стосунки в 1985 році, хоча до цього вже досить довго жили разом. За словами Болдіна, штамп у паспорті кинув тінь на їх стосунки – він почав усвідомлювати, що його дружина в принципі знаходиться поза поняття «сім’я». Подружжя стали жити окремо, проте зберегли дружні відносини і продовжували вести спільну діяльність.

Алла Пугачова і Євген Болдін: багато років потому

Знайомство Алли Пугачової та Філіпа Кіркорова відбулося в далекому 1976 році, коли дев’ятирічний Філя прийшов разом з татом на кремлівську ялинку. Звичайно, на головному дитячому заході столиці виступала і Пугачова. Після концерту підійшов до Алли Шаїнський: «Алла, там син Бедроса, твій шанувальник. Дай йому автограф!».

З цього моменту хлопчик, без пам’яті влюбившийся в діву, твердо вирішив, що одного разу одружується на Аллі Пугачовій. Можна було б списати це на дитячі фантазії, але вже відбувшись як співак Кіркоров не залишав спроб завоювати серце коханої з моменту участі у перших «Різдвяних зустрічах» у 1988 році. У грудні 1993 року Примадонна здалася – на вечірці групи «На-на» вона прийняла улюблені жовті троянди з рук двометрового красеня-болгарина і тут же привселюдно оголосила про заручини, здивувавши не лише колег і близьких друзів, але і самого Кіркорова, а незабаром офіційно розірвала відносини з Болдіним.

Шлюб Алли Пугачової та Філіпа Кіркорова «прожив» 12 років

Незважаючи на те, що четвертий чоловік Пугачової був молодше 18 років, їх відносини складалися досить щасливо, поки у 2001 році Алла Пугачова не познайомилася з молодим пародистом і телеведучим Максимом Галкіним. За іронією, саме Філіп представив їх один одному на фестивалі «Слов’янський базар» у Вітебську. З цього моменту Алла почала віддалятися від чоловіка, а в березні 2005 року Алла і Філіп таємно розлучилися. У 2009 році співак присвятив колишній дружині зворушливу пісню «Алла».

Пугачова, Галкін і Кіркоров

Різниця у віці Алли Пугачової і Максима Галкіна – 27 років, але це не стало перешкодою для закоханих. Хоча їх роман почався в 2001 році, офіційна церемонія одруження відбулася лише в грудні 2011 року. Подружжя придбало замок в селі Грязь, де зажили разом з новонародженими двійнятами Лізою і Гаррі, що з’явилися на світ у вересні 2013 року за допомогою сурогатної матері.

Діти Пугачової і Галкіна підросли

Алла Пугачова зараз

Незважаючи на відмову від подальших виступів, Примадонна продовжила вести активну творчу і громадську діяльність. Вона керувала школою для талановитих дітей «Future Star», особисто проводячи співбесіди з кожним кандидатом в учні.

Алла Пугачова сама вела заняття в школі «Future Star»

З народженням малюків багато чого в житті зоряних подружжя змінилося, але для Алли і Максима «дитячі» клопоти лише в радість – вони щасливі бути батьками і намагаються кожну вільну хвилину проводити вчотирьох.

Алла Пугачова молода душею – а це головне!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: