Ім’я: Алла Ларіонова

Дата народження: 19 лютого 1931 р.

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 25 квітня 2000 р. (69 років)

Діяльність: актриса театру і кіно

Біографія Алли Ларіонової

Батьки майбутньої артистки зустрілися в дивізії Котовського, де воювали під час Громадянської війни. Батько Алли був директором райпіщеторгов та ідеологічним комуністом, мама ж працювала завгоспом у дитсадку і закінчила лише чотири класи.

Під час війни Дмитро Ларіонов пішов в ополчення, а мама евакуювалася в місто Мензелинск, де стала виховувати 9-річну Аллу. Все життя актриса згадувала, як мама боялася вошей, постійно водила доньку в Мензелинские лазні і боляче терла мочалкою. Мама трудилася день і ніч, а маленька Алла в цій час виступала перед пораненими в госпіталі і читала вірші. До речі, в цьому госпіталі лежав Зіновій Гердт, з яким Алла Ларіонова зустрілася під час зйомок картини «Фокусник».

Папа Алли дивом повернувся з війни. Він був в оточенні і його врятувала в одному з селищ літня жінка, яка кинулася до німців з проханням віддати брата – тата Алли. Чомусь повернули…

Двірник

Вже ставши зіркою, Алла Ларіонова зізналася, що мріяла бути двірником. Професія їй представлялася дуже романтичною: вставати вдосвіта і помсти двір поки всі сплять.

Справжня красуня Алла Ларіонова

Але стати актрисою Алла була приречена. Разом з маминим дитячим садом Алла їздила влітку на дачу. Одного разу до них приїхав асистент режисера в пошуках дітей для зйомок. Жінка довго вмовляла Алліну маму відпустити доньку в кіно, але безуспішно.

Актриса масовок

Ще одна зустріч із асистентом режисера сталася, коли Алла Ларіонова була у 8-му класі. Він підійшов до неї на вулиці з питанням: «Дівчинка, хочеш зніматися в кіно?». На що майбутня знаменитість, не замислюючись, відповіла «Так». Тут же Ларіонову поставили на облік у «Мосфільмі» і стали запрошувати брати участь у масовку. Іноді зйомки проходили вночі, тому Алла зовсім закинула школу і ледве-ледве вчилася на трійки.

Перші кроки зірки

Після школи Алла Ларіонова подала документи в ГІТІС і ВДІК. В Гітісі на іспиті майбутня акторка побачила Гончарова і забула про все на світі, в тому числі свій текст. Екзаменатор єхидно посміхнувся, що в 17 років у дівчинки повинна була бути пам’ять краще. Не хотіли спочатку брати Ларіонов і у ВДІК. Алла не сподобалася Сергію Герасимову, який вважав її некрасивою. Однак його асистентка і, за сумісництвом, дружина наполягла придивитися до дівчинки.

Алла Ларіонова. Казка про радянському ангелі

Дебют

Вже студенткою Алла почала зніматися в кіно. Спочатку, в 1952 році, її запросили на роль Любави в «Садко» Олександра Птушка. Фільм був дуже успішним. На зйомках Ларіонова познайомилася з красенем Іваном Переверзевым. Між акторами спалахнуло почуття, однак, у щось більше воно не переросло, Переверзєв не збирався одружитися, хоча зустрічався з Аллою досить довго.

Венеціанський кінофестиваль

У 1953 році групу фільму «Садко» запросили на Венеціанський фестиваль. Це було неймовірною подією. Адже до 1947 року на закордонні фестивалі радянських кінематографістів не звали взагалі. Після Венеції журналісти навперебій розхвалювали Аллу Ларіонову. Актриса, до того ж, отримала «Золотого лева» — головну нагороду. Ту т же до неї кинулися режисери та продюсери з пропозиціями грати. Але офіційні представники нікуди зірку не пустили. Додому Алла Ларіонова поверталася в сльозах. Але навряд вона спустилася з трапа літака в рідній країні, актрисі сказали, що вона затверджена на роль у картині «Анна на шиї».

Як йшли кумири — Микола Рибников і Алла Ларіонова «Анна на шиї» за оповіданням Чехова, безумовно, головний фільм Ларіонової. Актриса там зіграла головну роль – Анну, красиву, але бідну і чиєю красою торгували. У цьому фільмі знявся Олександр Вертинський, який вразив юну зірку. Картина «Анна на шиї» стала зоряним часом Ларіонової. Красуня в бальному платті вразила всіх глядачів. Далі пішла «Дванадцята ніч» за Шекспіром, де Аллі дісталася роль Олівії. Від своєї популярності Ларіонова ніде не могла сховатися. Знаменитість жила в напівпідвалі і туди постійно наведывали шанувальники – чатували біля вікон. А одного разу навіть зазнали машину разом з актрисою.

Плітки та заборони

Одного разу на кіностудію «Ленфільм» на Ларіонову прийшов подивитися міністр культури Александров. Юна дівчина його вразила. Тут же Аллу занесли в список коханих чиновника. Заздрісники говорили, що він купає знаменитість у ванні з шампанським. Плітки відразу поширилися по всій кіностудії. Розбиратися де правда, а де брехня ніхто не став. По студії було розіслано повідомлення про те, що Аллу Ларіонов не можна запрошувати на зйомки. Артистку надовго відлучили від кіно, нічого не пояснивши. Її затвердили на роль у фільмі «Ілля Муромець» Олександра Птушка, однак Алла ніяк не могла виїхати на зйомки в Ялту. Їй в театрі кіноактора, де вона працювала, не підписували відрядження і не давали добових. А виїхати без документів означало прогуляти….

Зібравшись з силами, Алла Ларіонова почала дзвонити до міністерства новому міністру. Її довго не хотіли приймати, але зустрітися з представниками відомства все-таки вдалося. У ситуації чиновники розібралися…

Микола Рибников

Роман Миколи Рибникова та Алли Ларіонової був одним з найзворушливіших у двадцятому столітті. Пара познайомилася в інституті, Микола бував в гостях у Алли і був знайомий з батьками. Але на Ларіонову дивився байдуже. Актриса ж із-за цього сильно переживала, а коли заспокоїлася, то загорівся Микола….

Алла Ларіонова і Микола Рибников

Він марив про неї шість років. Одного разу навіть справа трохи до самогубства не дійшло. З петлі Рибникова витягнув однокурсник, який нібито зустрічався з Аллою.

Після цього Микола Рибников почав завойовувати актрису. Вона постійно отримувала від нього короткі телеграми, де б не була. В результаті Ларіонова поступилася. Закохані розписалися в Мінську, в 1957 році, коли Алла Ларіонова знімалася у фільмі «Поліська легенда». Вони зареєстрували шлюб 2 січня.

Разом Ларіонова і Рибніков прожили 33 роки. Виростили двох доньок – Аріну і Олену. Жодна не стала актрисою.

60-е, 70-роки

Актриса потрапила на екрани в той час, який критики називають «малокартиньем». Тому то у Алли Ларіонової кіноробіт досить мало. Але її ролі – у фільмах класичного репертуару – стали справжньою подією в історії кіно. Однак у 60-ті актриса більше не отримала головних ролей у костюмованих фільмах.

Царствена роль

Тому Ларіонова знімалася навіть в епізодичних ролях. Виявилося, що дівчині під силу характерні ролі, заради яких треба кардинально міняти зовнішність. Наприклад, у 1966 році у фільмі «Дикий мед» з актриси зробили простачку. По обличчю Алли буквально розмазували бруд з калюжі.

У 70-ті роки кар’єра і Ларіонової і Рибникова пішла на спад. На зміну їм прийшли молоді актори, але професіонали не втрачали надію повернутися на екрани. Роботи в картинах у подружжя, звичайно, були, але вони залишалися непоміченими. Алла практично пішла з кіно.

Єдине про що шкодувала Ларіонова, що їй так і не дали знятися у фільмі Чарлі Чапліна. Завадила цьому відсталість чиновників-кінематографістів.

Смерть Миколи Рибникова

Рибніков дуже тяжко переживав відсутність роботи, почав випивати і товстіти. Незадовго до смерті йому запропонували роботу в англо-російському фільмі. Микола зрадів і почав вже вивчати роль. Але, довелося пережити мікроінсульт на ногах. Вранці 22 жовтня 1990 року він просто не прокинувся.

Життя без чоловіка

Алла Ларіонова пережила чоловіка на 10 років. Вона поміняла розкішну 5-кімнатну квартиру на двокімнатну хрущовку, щоб нічого не нагадувало про дружину.

«Кохана, коханий будинок, улюблена робота» (А. Ларіонова і Н. Рибников) А щоб не віддаватися спогадам, їздила по країні з вахтанговскими акторами з виставою «Гроші, підступність, кохання». Всю свою любов Алла зганяла на дочок – вона буквально жила їх життям та їх проблемами.

Вона помирала двічі

Одного разу, повертаючись на літаку з гастролей, Алла Ларіонова відчула себе погано, втратила свідомість. Актрису поклали між кріслами на підлогу і дали нітрогліцерин. Не відразу, але Алла Дмитрівна все ж прийшла в себе. Їй запропонували зняти перуку, який вона носила останнім часом. Але Ларіонова сказала, що вмирати буде тільки в перуці. Коли літак йшов на посадку в аеропорту актрису вже чекала «швидка допомога». Льотчики ж вже передали на землю, що Ларіонова померла. Тоді це вважали доброю прикметою, і запевнили, що актриса буде довго жити.

Алли Ларіонової не стало 25 квітня 2000 року. Вона померла уві сні від обширного інфаркту. Її поховали поруч з Миколою Рибніковим на Троєкуровському кладовищі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: