Ім’я: Алла Баянова

Дата народження: 18 травня 1914 р.

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Кишинів, Молдова

Дата смерті: 30 серпня 2011 р. (97 років)

Діяльність: естрадна співачка

Біографія Алли Баяновій

Батько Алли воював, він прийшов з фронту в 1918 році, коли до Румунії відійшла Бессарабія, і відвіз сім’ю в Париж.

Співачка Алла Баянова

Тато співачки теж був співаком – оперним. Він навчався у знаменитого Котони в Римі. Артист з баритональним басом отримав музичну освіту і повернувся на батьківщину: виступав в оперних театрах Києва, Одеси, Кишинева. У середині 20-х років минулого століття він відійшов від опери і став займатися естрадним жанром. Микола Левицький працював у театрі «Летюча миша» у Микити Балиева і гастролював по містах Європи. В цей час Алла навчалася у французькій школі у Парижі, а російська мова закріплювала в гімназії для російських емігрантів.

Перший вихід на сцену

Коли донька підросла Левицький пішов від Балиева і влаштувався в ресторан-бар «Казбек». Вже там Алла вперше вийшла на сцену. Батько в музичній програмі закладу був Кудеярой – сліпим старцем. Йому потрібен був поводир. Поки його шукали, 9-річна Алла з задоволенням його зображувала.

Алла Баянова в молодості

На сцені була наступна картина: Микола однією рукою тримав палицю, постукував ним по підлозі, а інший спирався на худеньке плече Анни. Контраст був приголомшуючий: могутній чоловік і маленька дівчинка. В один момент співак повинен був заспівати «Вечірній дзвін», але дочка його випередила.

Алла Баянова чудово співала

Публіка була в захваті. Після виступу всі глядачі кинулися до парі, цілували Аллу й тиснули руки Миколі. Тоді стало зрозуміло, що іншого поводиря шукати не треба. З цього почалася артистична діяльність Алли Баяновій. Мама майбутньої артистки, до речі, балерина кордебалету, пручалася, не хотіла відпускати дочку на сцену. Але тут почали надходити привабливі пропозиції.

Диво-дитини одного разу прийшов послухати Вертинський. Він назвав її Аделаїдою, порівнював з «Хор-птицею» і кілька днів умовляв дівчину перейти у Великий Московський Ермітаж, де виступав у той час.

З виступів в «Ермітажі» почала зростати популярність. Сім’я Баяновых переїхала в Белград. Там 15-річна Алла працювала в ресторанах і навіть гастролювала по Німеччині. Потім були Афіни, через два роки Бейрут, потім Палестина, Олександрія та Каїр.

У Бейруті дівчина познайомилася з Зінаїдою і Петром Лещенко. Незважаючи на привабливий контакт в Ніцці, вона переїхала в Бухарест. Тут Лещенко допомогли 17-річній співачці влаштується «Павтльон-Рюсс». Там артистка виконувала циганські і французькі пісні, а так само співала з батьком.

Алла Баянова на відео Так само Алла Баянова виступала солісткою циганського хору в барі «Лещенко». Оркестром там керував музикант Жорж Іпсіланті, який пізніше став чоловіком Алли. Його ліричний танго заспівала Алла Баянова в 30-х роках на пластинках «His master’s Voice» та «Columbia». В кінці 1930 року Баянова з чоловіком розлучилася, і стала сама записуватися на польській студії «Syrena-Electro».

Війна

У 1940 році Микола Баянів перестав співати з-за хвороби. Алла виступала в театрі «Альгамера». Одного разу до неї підійшли румунські спецслужби і забрали дівчину, тому що вона виконувала російські пісні. Її відправили далеко від Бухареста, як агітатора Радянського Союзу, і протримали рік.

Там, в таборі, Алла Баянова дізналася про початок війни. Випустили дівчину 1 942 році, але прізвище другого чоловіка, поміщика, заважала виступати.

Фільм про Аллу Баяновій В кінці 50-х років Алла Баянова пішла працювати в бар «Можарден». Там співала друга дружина Петра Лещенко, сам же Петро вже був заарештований. За два наступні десятиліття артистка записала 8 лонгплэев. Після оголошення націоналістичної цензури, на додачу до політичної, Алла знову залишилася без роботи. Вона почала замислюватися про переїзд в СРСР. Але в союз вона потрапила пізно, на три тижні, коли в 1976 році поїхала на гастролі по Україні разом з румунським естрадним ансамблем. Після цього Алла Баянова ще кілька разів була в СРСР. У 1984 році вона відпочивала, була в Москві, Ленінграді та Ризі. В Ригу співачка приїхала на ювілей Костянтина Сокальського і виконала на вечорі кілька пісень. Тут же вона познайомилася з сином Оскара Строка, з яким була знайома ще в Бухаресті в 30-е.

у 1986 році Алла знову потрапила до Москви. Тоді вона заспівала дві платівки. Через два роки Баянова вже переїхала в російську столицю, знайшла слухача і визнання. На естраді її любили за своєрідність трактування, артистизм, найтонші відтінки, музикальність і європейську культуру.

Особисте життя

Вперше Алла Баянова закохалася ще у віці 14-ти років. Тоді вона вже вважалася професійною співачкою і працювала в «Ермітажі». Молодого чоловіка звали Андрій, і він був з роду князів. Закоханий попросив руки Алли у батьків, а весілля відклали на три роки, до тих пір, коли Аллі виповниться 17-ть років. Але весілля так і не сталося. Андрій розбився в автокатастрофі.

Відійти від шоку співачці допомогла робота. Алла їздила на гастролі. У Бейруті дівчина знайшла нового шанувальника – шейха. Він постійно ходив на виступи Баяновій, і одного разу зробив дівчині пропозицію. Після того, як про це дізналася мама Алли, з шанувальником було заборонено спілкуватися.

Далі знову пішла закоханість «не ту людину». Аллі сподобався піаніст Жорж Іпсіланті. Мама була проти відносин, тому Алла зробила аборт, як тільки дізналася, що вагітна. В таємниці пара, правда, обвінчалася.

Стосунки розірвалися тоді, коли Алла змінила Жоржу з маловідомим людиною. Бізнесмен Сергій Виноградов був на 20 років старше співачки і до того ж одружений. На ранок після зради Алла зізналася в цьому чоловікові. Жорж пішов. Незабаром згасли відносини і з Виноградовим.

У Алли Баяновій не було дітей

У 1940 році сім’я Баяновым оселилася в Румунії. Алла виступала і гастролювала, працювала в румунському театрі, де співала російські пісні. За «агитдеятельность на користь СРСР» її покарали і відвезли в табори. Через півтора року вона повернулася і повинна була кожен день ходити в жандармерію і відмічатися. В один з походів їй почав надавати недвозначні знаки уваги начальник. Дівчина відмовила і в сльозах вибігла з жандармерії. Тут її мало не збив автомобіль. Водій намагався заспокоїти дівчину і зголосився відвезти її додому. Так Баянова познайомилася з другим чоловіком Стефаном Шендри – людиною з багатого та знатного роду. Під час встановлення в Румунії соціалізму Стефана почали звинувачувати у всіх смертних гріхах і намагалися заарештувати. Сім’я втекла і ховалися по горищах і підвалах Бухареста. Дружина Баяновій все-таки впіймали і заслали на каторгу на три роки. Повернувся з в’язниці він озлобленим і свою злість намагався зігнати на дружині. Знущань Алла терпіти не стала і пішла від Стефана.

Третій шлюб за розрахунком. Алла вийшла заміж, щоб виїхати з Румунії. Але без любові побудувати сім’ю не змогла і швидко розлучилася з чоловіком. Російське громадянство співачка змогла отримати тільки в 1989 році. Тоді вона приїхала в країну навіть без речей. Горбачов подарував Аллі квартиру на Старому Арбаті, куди артистка і переїхала.

Вона побувала в посиланні

Свою другу половинку Алла Баянова так і не знайшла. Не вийшло у неї і народити дитину. Вона чекала дитину від другого чоловіка, але на четвертому місяці вагітності стався викидень. Лікарі поставили діагноз: дітей у Баяновій бути не може.

В Росії Алла Баянова продовжувала радувати слухачів своєю творчістю. У 2009 році В Московському театрі оперети відбувся ювілейний вечір співачки, до дня її 95-річчя. 30 серпня 2011 року Алли Баяновій не стало. Вона померла в Першому Московському хоспісі від лейкозу. Співачку поховали на Новодівичому кладовищі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: