Ім’я: Алішер Усманов

Дата народження: 9 вересня 1953 р. (63 роки)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: Чуст, Наманганська область, Республіка Узбекистан.

Діяльність: підприємець

Вага: 73 кг

Зріст: 175 см

Біографія Віталія Соломіна

Молодість Алішера Усманова

Алішер Бурханович Усманов народився 9 вересня 1953 року в Узбецькій РСР, в місті Чуст Наманганської області. У родині він був старшим сином. Його батько — Бурхан Усманов був прокурором міста Ташкента. Таким чином, Алішера Усманова можна вважати представником радянської золотої молоді.

У дитинстві, прочитавши роман Олександра Дюма «Три мушкетери», Алішер став захоплюватися мушкетерськими поєдинками і шпагами. Батьки віддали його в секцію фехтування. У фехтуванні він досяг великих успіхів. Через два роки занять у секції його прийняли до юнацької збірної з фехтування, а пізніше він отримав звання майстра спорту і увійшов в командний склад збірної СРСР.

Найбагатші росіяни: Алішер Усманов У 1976 році закінчив найпрестижніший інститут СРСР – МДІМВ за спеціальністю «міжнародне право». На одному курсі з Усмановим навчався майбутній державний діяч і дипломат — Сергій Ястржембський.

По закінченні інституту поступив на роботу в Академію наук СРСР на посаду молодшого наукового співробітника. Також він був старшим референтом комуністичного союзу молоді Узбекистану , а пізніше зайняв посаду генерального директора Зовнішньоекономічної асоціації Радянського комітету захисту миру.

Алішер Усманов у в’язниці

Життя Алішера починалася дуже вдало, але раптово везіння закінчилося. У 1980 році 27 річного Усманова разом з його приятелем, сином високопоставленого чиновника КДБ заарештували. Усманову пред’явили звинувачення в здирстві, шахрайстві і розкраданні і призначили покарання у вигляді 8 років позбавлення волі. Після чого його батька зняли з прокурорської посади.

У 1986 році Алішер Бурханович був умовно-достроково звільнений з місць ув’язнення. Пізніше Усманов заявив, що зазнав політичних репресій. У 2000 році Він був повністю реабілітований Верховним судом республіки Узбекистан. Кримінальну справу було визнано сфабрикованими.

Майбутній мільярдер Алішер Усманов

Після звільнення Алішер Усманов вирішив зайнятися бізнесом. Спочатку він заснував компанію, яка займалася організацією турів для багатих іноземців, які бажали пополювати в горах Паміру. Без зв’язків у верхах тут не обійшлося.

Мільярдер Алішер Усманов вміє робити гроші

Пізніше Він переїхав у Росію. Тут першим його бізнесом був цех з виробництва поліетиленової продукції Раменського заводу пластмас. Крім цього він займався поставками тютюну в Росії.

З 1990 по 1998 роки був перший заступником гендиректора ЗАТ «Интеркросс» — виробника телекомунікаційного устаткування.

У грудні 1992 року заснував ТОВ Фірма «Барс»

З червня 1993 року Усманов зайняв посаду керівника фінансово-інвестиційної компанії АТЗТ «ПРНБ-Інвест».

У тому ж році став членом ради директорів «Першого російського незалежного банку». Його стали сприймати як серйозною фігуру в російському бізнесі.

У серпні 1993 року Усманов стає співзасновником МАПО-банку. З 1994 по 1995 роки працював на посаді радника гендиректора Московського авіаційного виробничого об’єднання. З 1995 по 1997 — першим заступником голови правління МАПО-банку.

З 1995 року по 1998 рік обіймав посаду генерального директора Міжбанківської інвестиційно-фінансової компанії «Интерфин-сервіс»

У 1997 році закінчив навчання у Фінансовій академії при уряді рф за фахом «Банківська справа».

З 1997 по 2000 роки – працював заступником генерального директора ЗАТ «Газпромінвестхолдінг», а з лютого 2000 року сам став генеральним директором.

З 1997 по 2001 роки був членом ради директорів ВАТ «Arhangel’skgeoldobyča».

У 1999 році Він входить до складу ради директорів ЗАТ «Архангельські алмази». З листопада 2000 року по липень 2001 року був радником голови правління ВАТ «Газпром».

Алішер Усманов займав безліч високих постів

У 2005 році Алішер Бурханович став одним із власників ЗАТ «Металоінвест», яка раніше була керуючою компанією Михайлівського Гзк.

У серпні 2006 року стає власником видавничого дому «Коммерсантъ». Усманов придбав у Бадрі Патаркацишвілі і Бориса Березовського 100 % акцій

У 2006 році Усмановим були придбані 75% акцій телеканалу «Муз-ТВ» і 50% акцій телекомпанії 7ТВ.

У 2007 він придбав акції Лондонського футбольного клубу «Арсенал», ставши його співвласником.

У серпні 2008 став акціонером інвестиційної компанії Digital Sky Technologies. У 2008 році Алішер Усманов придбав у юриста-данця Джеффри Гальмонда частину акцій російського оператора стільникового зв’язку «МегаФон».

За даними журналу Forbes, статки Усманова на 2013 рік оцінено в $17,6 млрд. У рейтингу найбагатших людей світу він зайняв 34-е місце й перше місце в Росії.

Алішер Усманов потрапляє у рейтинги багатіїв від Forbes

Секретом успіху Алішера Усманова є те, що він здатний поєднувати непоєднуване. У його активах є значні частки металургійної промисловості Росії, а також частки у різних медіакомпаніях. Сам Алішер Бурханович каже що став підприємцем мимоволі. Під час перебудови він хотів зайнятися юриспруденцією, але в той час ця діяльність не забезпечувала гарного доходу. Тому він почав займатися бізнесом. Маючи величезний статок і будучи вельми шановним людиною, Алішер Усманов називає себе простою людиною. На його думку гроші це просто функція, вони дають можливість досягти будь-яких цілей, можуть бути мірилом досягнень, або, навпаки, за їх кількістю можна судити про невдачі.

Особисте життя і сім’я Алішера Усманова

Займаючись у секції фехтування, Алішер Усманов познайомився з Іриною Вінер, своєю майбутньою дружиною, яка займалася в тому ж спортивному комплексі художньою гімнастикою. Пропозицію він зробив їй перебуваючи у в’язниці, пославши їй хустку, що за узбецьким традицій означає пропозицію стати дружиною. Вона прийняла його пропозицію. Їх шлюб відбувся в 1992 році.

Сьогодні ім’я Ірини Вінер відомо всім, вона президент Всеросійської федерації художньої гімнастики.

Своїх дітей у Вінер і Усманова немає. У Ірини Вінер є син від першого шлюбу – Антон.

Алішер Усманов — інтернет-цар

Благодійна діяльність Алішера Усманова

У 2007 році Алішер Бурханович придбав виставлену на продаж на аукціоні sotheby’s колекцію мистецтва Галини Вишневської та Мстислава Ростроповича за $72 млн. (100 млн. з урахуванням всіх податків). Усманов офіційно оголосив про безоплатну передачу цієї колекції Костянтиновському палацу в Санкт-Петербурзі. У тому ж році підприємець викупив у американської компанії FBJ (Films by Jove) права на величезну колекцію радянських мультфільмів. Після чого передав права дитячого каналу «Бібігон».

Алішер Усманов за даними газети The Sunday Times увійшов у 2011 році в п’ятірку найбільших благодійників, витративши на ці цілі $126,5 млн.

Нагороди Алішера Усманова

17 березня 2004 року Алішер Бурханович Усманов указом Президента був нагороджений орденом Пошани.

У 2011 році отримав нагороду орден «Дружби» Республіки Казахстан. У травні 2011 року нагороджений Орденом Пошани Південної Осетії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: