Ім’я: Аліса Гребенщикова

Дата народження: 12 червня 1978 р. (38 років)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: Ленінград, СРСР

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 58 кг

Зріст: 170 см

Біографія Аліси Гребенщикової

Дитинство Аліси Гребенщикової

Аліса Борисівна Гребенщикова народилася 12 червня 1978 року в Ленінграді в родині рок-музиканта і поета Бориса Гребенщикова і Наталії Козловської. У 1980 році Наталя пішла від Гребенщикова з-за його конфлікту з владою, викликаного творчою діяльністю в межах забороненої тоді рок-групи «Акваріум». Аліса залишилася з матір’ю, яка незабаром вийшла заміж вдруге. Вітчимом дівчинки став психотерапевт Дмитро Овечкін.

Дитинство Аліса провела в Петербурзі, а влітку разом з батьками регулярно відпочивала на Карельському перешийку, який залишається улюбленим місцем відпочинку актриси і донині. Середня освіта Гребенщикова отримувала в гімназії з гуманітарним ухилом. При вихованні доньки батьки надавали велике значення відвідування музеїв і виставок. Дівчинка відвідувала музичну школу по класу фортепіано і займалася в гуртку журналістики при Ленінградському університеті, працювала в підлітковому редакції газети «Ленінські Іскри».

Єралаш. Аліса Гребенщикова З Борисом Гребєнщиковим відносини Аліси складалися нерівно, однак до старших класів школи Борис і дочка знайшли спільну мову. Аліса налагодила спілкування також і з новою дружиною Бориса. З тих пір вони чудово спілкуються і донині.

Навчання в Академії театрального мистецтва і дебют Аліси Гребенщикової в кіно

Закінчивши школу, Аліса подала документи на драматичний факультет Санкт-Петербурзької державної Академії театрального мистецтва (Спбгаті). До вступних іспитів Гребенщикова готувала уривок з «Євгенія Онєгіна», проте педагоги, які вирішили, що такі серйозні твори – не її амплуа, порадили до наступного туру перегляду вибрати щось комічне. На другому турі прослуховування Аліса представила «Пеппі Довга панчоха». Вибір виявився чудовим – Аліса була беззастережно зарахована, а її «Пеппі» згодом не раз представляли різним комісіям, які відвідували факультет.

На другому курсі академії Гребенщикова, піддавшись загальній тенденції, віднесла своє портфоліо в «Ленфільм». Через деякий час її викликали на кастинг фільму «Американка» (режисер – Дмитро Месхієв). Незважаючи на заборону зніматися в кіно для студентів академії, Аліса не могла відмовитися від привабливої ролі і зіграла у фільмі Дінку Огурцову. Робота з Месхиевым і партнером по знімальному майданчику – прекрасною Ніною Усатової – стали для Аліси неоціненним досвідом.

Аліса Гребенщикова довго налагоджувала стосунки з батьком

Аліса Гребенщикова в МХАТ

Театральна майстерність на курсі Аліни Гребенщикової викладала жінка, вчилася в свій час в Школі-студії МХАТ. Педагог обожнювала цей театр і зуміла прищепити любов до нього і у своїх студентів. Ще під час навчання Гребенщикова не раз бувала на виставах Мхату в столиці і по закінченні академії твердо вирішила, що працювати вона буде саме в цьому театрі.

Навчаючись на останньому курсі академії, Аліса стала учасником Фестивалю студентських вистав – в епізодичній ролі в дипломній виставі «Моя прекрасна леді». Актрису помітили члени худради Мхату, після чого її та деяких інших студентів запросили на перегляд до Москви. На показі Гребенщикова виходила на сцену театру в нічній сорочці і читала Чехова «Після театру». Зворушлива дівчина в ночнушке припала до душі худсоветовцам. Завідуюча трупою запропонувала Алісі місце в гуртожитку. Так Гребенщикова потрапила в МХАТ.

Дебютувала Аліса на сцені Мхату у виставі «Весь ваш Антоша Чехонте». Першою великою роботою актриси стала роль дівчинки, яка втекла на фронт в серйозному, важкому виставі «Мої ненароджені сини» за п’єсою «Нареченої 42-го року». Роль репетирувалася чотири місяці, які згодом Аліса назвала «чотирма місяцями снів про війну». До ролі Гребенщикова поставилася дуже серйозно переглянула безліч документальних фільмів, кілька разів прочитала «У війни не жіноче обличчя». «Ця робота виховала нас як людей», — згадує актриса. Спектакль мав величезний успіх, причому більшість глядачів, які відвідували вистави – молодь. Це було найкращою нагородою молодій актрисі, яка зуміла зацікавити непопулярною нині темою молоде покоління.

Аліса Гребенщикова з Іллею Авербухом

Після Моїх ненароджених синів» були «Синій птах», «Прощання в червні». Репетиції останнього спектаклю затягнулися, і зіграти в ньому Гребенщикова не встигла – їй було прийнято рішення про відхід з Мхату. Покинула театр актриса в 2001 році.

Аліса Гребенщикова в серіалах

Рішення покинути МХАТ було прийнято актрисою з-за участі в зйомках серіалу «FM і хлопці», а також запрошення в антрепризу «Ромео і Джульєтта» на роль Джульєтти. Поєднувати таку кількість проектів з роботою у Мхаті було неможливо.

Незабаром після постановки «Ромео і Джульєтти» Аліса Гребенщикова зіграла в інший антрепризі – виставі «Сільвія».

Як і всі початківці артисти, після отримання диплома Гребенщикова зіткнулася з тим, що кінорежисери не звертали на неї уваги. Це послужило поштовхом до того, що Аліса почала зніматися в серіалах і телеводевилях. Багато критики стверджують, що це псує майстерність актора, проте Аліса була переконана у зворотному – майстерність, якщо воно є, нічим не зіпсуєш, а серіали і водевілі – відмінна школа і багатий досвід. Після «FM і хлопці» пішли «Російський водевіль. Бледнолицый брехун», «краще місто Землі», «Пасажир без багажу», «Ундіна». З часом Гребенщикова, однак, змінила свою позицію – дівчина усвідомила, що участь у серіалах призводить до тупцювання на місці, а часом навіть до кроків назад.

Актрисі пощастило – незабаром стався той поштовх, який допоміг їй зрушитися з мертвої точки. Таким поштовхом виявилася невелика роль у фільмі Павла Чухрая «Водій для Віри». Робота над фільмом запам’яталася актрисі надовго – Чухрай сказав їй: «Роби те, що тобі дозволяє акторська природа». І маленька, непомітна роль була перетворена Гребенщикової в одну з кращих ролей другого плану. Після цього Гребенщикова вже грала у водевілях, не боячись того, що це буде крок назад: з кожної наступної ролі актриса робила перлину (актриса Людочка в «Посилці з Марса», стара діва Маша в «Тайський вояж Степанича»). За Гребенщикової міцно закріпилося амплуа великолепнейшей актриси другого плану.

Аліса Гребенщикова

Авторське кіно Аліси Гребенщикової

Незабаром після «Водія для Віри» Алісу зауважила режисер Еліна Суні. Еліна вирішила ризикнути і запросила «серіальну» актрису в повнометражне авторське кіно. Суні зазначила нестандартність актриси і запропонувала їй сценарій, написаний спеціально під неї. Пропозицію режисера було прийнято, і підсумком співпраці двох нестандартних діячів вітчизняного кінематографа стала чудова артхаусна комедійна картина «Людина у футлярі, Людина в пальто і Людина у фраку» (2006), тонка й розумна, абсолютно по-новому розкрила межі акторського таланту Аліси Гребенщикової. Сюжет фільму цікавий сам по собі – знаменитий оперний співак приїжджає в провінційне містечко, де знайомиться з дивною самотньою дівчиною Ларисою, яка у підсумку змінює його долю і світосприйняття. Образ Лариси у Гребенщикової виявився неймовірно гармонійним і цілісним. Через два роки Еліна Суні знову запросила Гребенщикову в свою картину. Аліса знялася в ролі Ніни в гострій соціальній драмі «Вероніка не прийде». Картина отримала велику кількість позитивних відгуків кінокритиків, завоювала призи на кількох кінофестивалях.

Серед інших робіт в авторському кіно не можна не відзначити роль льотчиці Поліни у вкрай нестандартної картині режисера Юсупа Разикова «Утікачки». Картина викликала різні, часто вкрай протилежні думки критиків і глядачів.

Інші ролі Гребенщикової цього періоду – Зіна в мелодрамі «Іванко» за мотивами оповідання Е. Тополі «Навіжена», Христина в мелодраматичної комедії «Травень».

Особисте життя Аліси Гребенщикової

У 2007 році Аліса Гребенщикова, будучи вагітної, приймає участь в телешоу «Льодовиковий період», де разом з фігуристом Олексієм Тихоновим займає третє місце.

Аліса Гребенщикова з сином Олексієм

10 червня 2008 року у Аліси народжується син Олексій, із-за чого у актриси настав дворічну перерву в зйомках. Повернулася в кінематограф Гребенщикова в 2010 році, знявшись у серіалі «Віра, Надія, Любов», кіноальманаху «Москва, я люблю тебе!» і мелодраматичної картині «Мелодія кохання». Остання на даний момент кіноробота Гребенщикової – повторно зіграна роль старої діви Марії в продовження історій про вояжах Степанича – «Мексиканський вояж Степанича».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: