Ім’я: Альфред Хічкок

Дата народження: 13 серпня 1899 р.

Знак Зодіаку: Лев

Місце народження: р. Лейтонстоун, Великобританія

Дата смерті: 29 квітня 1980 р. (80 років)

Діяльність: режисер, сценарист

Біографія Альфреда Хічкока

Альфред Хічкок – це великий режисер, якого називають одним з найбільш геніальних авторів свого часу. Віртуозно створюючи на екрані атмосферу напруженості, він зняв і випустив у прокат перші фільми в жанрі «трилер», поклавши тим самим початок цілому напрямку у світовій кінематографії. Саме тому слава великого режисера не тьмяніє з плином років. Особливості його життя і творчості дедалі також розбурхують розуми мільйонів глядачів у різних куточках планети. А тому наш біографічний розповідь про життєвий шлях великого майстра напевно, буде цікавий багатьом любителям кінематографії.

Ранні роки, дитинство і родина Альфреда Хічкока

Майбутній класик світового кінематографу з’явився на світ у містечку Лейтонстоун, який в той період був передмістям Лондон (нині частина британської столиці). Його батько працював бакалійником, а мама займалася господарством і вихованням трьох дітей, серед яких Альфред був самим молодшим.

Великі — Альфред Хічкок Його сім’я відрізнялася досить жорстким укладом життя, а також була дуже клерикальної. За наполяганням батьків майбутній режисер почав відвідувати єзуїтський коледж Святого Ігнатія, де, власне, і отримав базову освіту. В цей період він навчався не тільки базових предметів, однак і багатьом факультативних дисциплін, серед яких були французька мова, спів і мистецтво поведінки в суспільстві.

На думку деяких дослідників, саме в ранні роки в душі Хічкока почали виникати багато з його психічних захворювань. Так, вже в дитинстві у нього почала проявлятися нав’язлива тяга до чистоти, а також рідкісне захворювання овофобия, яке полягає в страху перед овальними предметами. Крім того, в ранньому дитинстві за дрібний проступок Альфред Хічкок на десять хвилин влучив в поліцейську камеру. Страх перед поліцейськими, а також несправедливим покаранням жив в душі великого майстра до кінця його днів. Саме тому, як прийнято вважати, тема підсвідомого страху переслідування настільки сильна в роботах режисера.

Однак не будемо надто вже детально зупинятися на розгляді цих моментів. У 1914-му році Альфред Хічкок вступив до лондонської Інженерно-навігаційну школу, де цілий рік навчався механіки і навігації. Паралельно з цим наш сьогоднішній герой також відвідував курси мистецтвознавства при Лондонському університеті.

Фільми режисера Альфреда Хічкока популярні в усьому світі

Навчання обірвалося тільки з початком Першої світової війни. В 1915-му році майбутній великий режисер записався добровольцем в британську армію, проте з-за зайвої ваги у військових діях не брав. Залишаючись в резерві, Альфред вивчав підривна справа.

Кар’єра в кінематографі, фільмографія Альфреда Хічкока

В 1920-му році Альфред Хічкок влаштувався працювати електриком в кінокомпанію Famous Players-Lasky. Проте в цій якості наш сьогоднішній герой працював порівняно недовго. Буквально півроку тому він отримав звання художника у відділі реклами і став займатися створенням титрів для різних фільмів. Але талановитий англієць був, безсумнівно, створений для більшого, а тому вже в 1921-му році працівники кінокомпанії, в якій він працював, почали залучати його до зйомок фільмів. Спочатку наш сьогоднішній герой працював в якості помічника режисера, а потім почав допомагати іншим авторам при написанні сценаріїв.

У 1922-му році Хічкок вперше починає працювати як співрежисер. В цей період він знімання кілька фільмів, серед яких найбільш відомою стає картина «Завжди кажи своїй дружині». Цей досвід виявився досить вдалим і надалі Альфред Хічкок часто співпрацював з іншими режисерами кіностудії.

Перша «сольна» робота нашого сьогоднішнього героя – картина «Сад насолод» — побачила світ лише в 1925-му році. Фільм став досить популярний і приніс своєму творцеві кілька нових контрактів. І великий режисер скористався ними сповна. Вже в 1926-му році талановитий британець зняв стрічку «Мешканець», яка стала дуже популярна в Європі. Вельми примітно, що саме ця картина досі вважається багатьма критиками першим справжнім трилером в світовому кіно.

Особливу популярність приніс фільм Хічкока Птиці

У період з 1927-го по 1929-й Альфред Хічкок знімає ще десять (!) фільмів, кожен з яких стає по-своєму яскравим і цікавим. Завдяки багатьом популярним кінострічками, в середині тридцятих років талановитий уродженець Англії стає одним з найпопулярніших авторів Старого Світу.

У цей період Альфред будує плани щодо нових проектів, однак з початку Другої світової війни виявляється практично один на старій кіностудії. У цей період виробництво фільмів в Британії та по всій Європі було фактично згорнуто, а тому у 1939-му році наш сьогоднішній герой вирішує переїхати в США. У 1940-му році, тільки влаштувавшись в Голлівуді, Хічкок знімає фільм «Ребека», який згодом отримав премію «Оскар» і був названий першою класичною стрічкою в жанрі «хорор». Картина мала величезний успіх у прокаті. У цей момент навколо творчості Альфреда Хічкока почалася справжня істерія.

У сорокові і п’ятдесяті роки наш сьогоднішній герой знімає більше однієї картини щорічно. Найбільш популярними фільмами цього періоду стають стрічки «Містер і місіс Сміт», «Вікно у двір», «Людина, який занадто багато знав», «Запаморочення», «На північ через північний захід» і багато інших. Багато з фільмів того періоду згодом були включені в золотий фонд світового кінематографа.

Більш того, як зазначали деякі критики, з плином років картини Хічкока ставали тільки більш цікавими і талановитими. Яскравим підтвердженням тому є фільми, які великий режисер зняв вже на кінець своєї кар’єри. Картини «Запаморочення», «Психо», «Несамовитість», «Сімейний змова», а також легендарні «Птахи» досі вважаються одними з кращих робіт режисера.

За видатний внесок у світове кіномистецтво Альфред Хічкок був нагороджений спеціальними преміями Оскар, Сатурн, а також деякими державними нагородами. В числі таких був Орден Британської імперії, а також звання Кавалера ордена мистецтв і літератури. На початку сімдесятих років Королева Великобританії присвятила Альфреда Хічкока в лицарі.

Смерть Альфреда Хічкока

У квітні 1980-го року великий режисер помер у своєму будинку від ниркової недостатності. За бажанням самого Хічкока його тіло було кремовано і розвіяно над Тихим океаном. Після смерті режисера його будинку в Лос-Анджелесі була встановлена пам’ятна табличка. Крім того, знаменитого британця була присвячена персональна зірка на Алеї Слави.

Великі романи ХХ століття — Альфред Хічкок і Альма Ревіль

Особисте життя Альфреда Хічкока

Майже все своє життя режисер прожив з однією жінкою – Алмою Ревилль. Вони одружилися ще в молодості і залишалися разом до кінця своїх днів. В рамках даного союзу на світ з’явилася єдина дочка режисера – Патриція, яка згодом працювала актрисою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: