Ім’я: Альберт Демченко

Дата народження: 27 листопада 1971 р. (45 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Чусовой, Пермська обл.

Діяльність: саночник

Вага: 95 кг

Зріст: 185 см

Біографія Альберта Демченко

Дитинство Альберта Демченко

Альберт Демченко народився в місті Чусовой Пермської області. Мати Ганна Михайлівна і батько Михайло Євстафійович працювали на Чусовський металургійному заводі. В сім’ї було п’ятеро дітей та все хлопці. Альберт був старшим. Виховувався в дитячому саду — в родині не було прийнято, щоб дітей виховували бабусі. Батьки працювали цілий день, треба було прогодувати велику сім’ю.

Альберт ріс шибеником: стріляв з рогатки, лазив по чужих садках за яблуками. У шість років вирішив піти в школу, але вчителька початкових класів була сусідкою сім’ї Демченко і знаючи, про витівки хлопчаки, не прийняла його в школу. Пішов Альберт в школу як і все в сім років. Вчився не дуже добре, перевихованню піддавалася з працею.

В місті не було ніяких спортивних секцій, і основною розвагою дітей у зимовий період були санки. Причому саморобні – батьки зварювали санки з труб, на яких каталися з гірок вся малеча селища.

Альберт Демченко не відчуває швидкості за кермом Вся фізична підготовка в дитинстві обмежувалася шкільними уроками фізкультури і дитячими іграми у дворі і на вулиці. Спортивна кар’єра саночника Альберта Демченко

Першим тренером Демченко стала Тетяна Юферова. Це сталося в 1984 році. Через шість років спортсмена закликали до збірної СРСР.

Потім був розпад Радянського Союзу, економічний криза, в країні було не до спорту. Демченко доводилося поєднувати тренування з роботою, щоб прогодувати себе і свою сім’ю.

Альберт довів, що для людини цілеспрямованого, з величезною силою волі не страшні ніякі перешкоди. Але, щоб здійснити свою мрію і досягти самої гучної перемоги – виграти Кубок Світу за підсумками сезону, саночнику довелося пройти шлях в довгих 15 років. Через два роки в сезоні 2006/2007 року Альберт повторив свій успіх на Кубку Світу.

Особисте життя Альберта Демченко

Альберт Демченко одружений. Проживає з сім’єю в підмосковному Дмитрові. Виступає за ЦСКА. Має військове звання старшого лейтенанта.

Разом з дружиною Ольгою виховав доньку Вікторію. За давньою сімейною традицією бабусі у вихованні онуки участі не брали.

Саночник Альберт Демченко з донькою Вікою

Вікторія народилася на один день «раніше» батька — 26 листопада 1995 року і також займається санних спортом. Сам спортсмен жартує, що він з Вікою виступає в одному виді спорту, але в різних вікових категоріях. Тренери ж Вікторії відзначають, що манера проходження траси у батька і дочки одна і та ж – або пан, або пропав.

Сама Віка хотіла зайнятися футболом, але здійснення дитячої мрії завадила відсутність тренера з цього виду спорту. Але зараз дівчина вже не шкодує про те, що пішла по стопах батька. У середині 90-х років минулого століття із-за відсутності фінансування санного спорту Альберту довелося підробляти водієм, вантажником, класти плитку і навіть торгувати свининою на колгоспному ринку (батько спортсмена тримав кілька десятків свиней).

На початку 2000 років Демченко видалили апендицит і лікар забув дістати з горла пацієнта дихальну трубку. Справа дійшла до повторного хірургічного втручання. Однак Демченко зла на лікаря, який допустив помилку, не тримає і по сей день спілкується з ним.

Спортивні та державні нагороди Альберта Демченко

Список регалій спортсмена досить значний:

— дворазовий чемпіон СРСР;

— переможець Спартакіади народів СРСР у санях-двійках;

— дев’ятиразовий чемпіон Росії;

— срібний і бронзовий призер чемпіонатів Росії;

— 15 разів вигравав окремі етапи Кубка Світу;

— триразовий чемпіон Європи;

— дворазовий віце-чемпіон Європи;

— бронзовий призер чемпіонату Європи;

— дворазовий володар Кубка Світу в загальному заліку;

— срібний і бронзовий призер загального заліку Кубка Світу;

— віце-чемпіон туринської Олімпіади 2006 року.

Альберт Демченко про свою слизькій доріжці (Конкурс «Моя спортивна родина», Олімпбуд) Альберт Демченко в 2007 році став кавалером «Ордену дружби», а в 2010 році отримав Подяку Президента РФ за заслуги і високі спортивні досягнення.

Альберт Демченко сьогодні

Альберт Демченко старожил збірної Росії. У свої 42 роки він лідер команди російських саночників. Всі його думки сьогодні пов’язані з майбутньою сочинської Олімпіади. Спільно з російською автомобільною компанією «Маруся Моторс» — Альберт готує необхідне обладнання для команди російських саночників.

Як зізнався Демченко в одному з інтерв’ю, в санному спорті, як і в бобслеї велике значення має спортивне обладнання. Спортсмени до останнього моменту приховують, на яких санях збираються виступати.

Саночник Альберт Демченко готується до Олімпіади в Сочі

У Альберта є неофіційні відомості, що латиські саночники розробили нову модель саней, яку вони вже випробували на міжнародній тренувальної тижня в Сочі восени минулого року. Спортсмен сподівається, що і російські сани не підкачають» і він зможе гідно виступити на своїй вже сьомий(!!!) Олімпіаді.

Сам Демченко так само випробував майбутню олімпійську трасу. В цілому він задоволений ходом підготовки до Олімпіади. Зараз, за словами спортсмена, потрібно якомога частіше виступати, щоб набрати форму і на її піку підійти до головного старту чотириріччя.

Чим планує зайнятися спортсмен-ветеран після Олімпіади, він сам поки ще не знає.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: