Ім’я: Аль Пачіно

Дата народження: 25 квітня 1940 р. (76 років)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: Нью-Йорк, США

Діяльність: американський актор

Вага: 76 кг

Зріст: 170 см

Біографія Аль Пачіно

Аль Пачіно – американський актор театру і кіно, вже при житті отримав право іменуватися стовпом Голлівуду: в його фільмографії значаться такі культові образи кінематографа, як Майкл Корлеоне, Тоні Монтана, полковник Слейд і навіть сам Диявол.

Аль Пачіно – легенда американського кінематографа

Дитинство Аль Пачіно

Альфредо Джеймс Пачіно з’явився на світ у родині страховика Сальваторе Пачіно і домогосподарки Роуз Джерарді. Бабуся і дідусь Альфредо по материнській лінії переїхали в Штати з сицилійського містечка Корлеоне; батько майбутнього актора теж мав італійське коріння.

Аль Пачіно з батьками

Сальваторе і Роуз одружилися у зовсім юному віці: йому було 20, їй ледве виповнилося 17. Рік потому народився малюк, але скороспішний шлюб це не врятувало – дворічний Альфредо був змушений пережити розставання батьків і переїхати разом з мамою до її батьків на околиці Нью-Йорка, Південний Бронкс.

Маленький Альфредо Пачіно

Навіть сьогодні у типового жителя Нью-Йорка цей район асоціюється з кричущою бідністю, злочинністю і запустінням, а на початку 40-х років ситуація була значно гірше. Так що до семи років маленькому Альфредо забороняли залишати будинок без супроводу дорослих, тому єдиною розвагою хлопчика був місцевий кінотеатр, куди вечорами його водила мама. Вдень, знемагаючи від нудьги, він яскраво переказував побачені сюжети присматривавшей за ним бабусі – так у хлопчика спалахнув інтерес до кінематографа.

Пристрасть до кіно з'явилася у Аль Пачіно в дитинстві

Але як тільки хлопчик отримав можливість «виходити в люди» самостійно, то буквально «зірвалася з ланцюга»: вчителі у школі не могли впоратися цього поведінкою, не кажучи про успішність, в 9 років хлопчик спробував першу сигарету, а в 13 років почав випивати і покуривать травичку. Від важких наркотиків його врятувала смерть двох близьких друзів, що померли від передозування.

В молодості Аль Пачіно був «важким підлітком»

Театральна кар’єра Аль Пачіно

У підлітковому віці Альфредо, або, як свідчив його перший псевдонім, Сонні Скотт, хотів стати професійним бейсболістом, але пізніше, після перегляду постановки чеховської «Чайки» це бажання змістила мрія про акторській кар’єрі: «Спектакль почався… і тут-таки закінчився. Пролетів як одна мить. Це було чаклунство. Пам’ятаю, я замислився: «Ким же треба бути, щоб написати таке, а?». Я тут же роздобув збірка оповідань Чехова». Незабаром юнак вступив в знамениту Школу виконавчих мистецтв імені Фьорелло Ла Гуардія в Нью-Йорку, за що отримав від товаришів прізвисько «Актор».

В юності Аль Пачіно мріяв стати професійним спортсменом

Звичайна школа цікавила Альфредо мало: у випускному класі він завалив усі екзамени, крім англійської і був виключений, що послужило причиною сварки з матір’ю. Запальний юнак пішов з дому, жебракував і поневірявся по друзям, брався за будь-яку роботу посильним, прибиральником, офіціантом, листоношею, і все для того, щоб оплатити навчання в акторській студії.

Молодому Аль Пачіно доводилося виживати на вулицях Нью-Йорка

У 1960 році «Актор» став частиною нью-йоркського театрального андеграунду: разом з приятелем він розігрував сценки в громадських місцях, після чого пускав по колу капелюха для пожертвувань. Пізніше він приєднався до студії Херберта Бергхофа, де познайомився з викладачем Чарлі Лайтоном, який навчив хлопця акторської майстерності і згодом став його кращим другом.

Театральна кар'єра Аль Пачіно почалася з безкоштовних уявлень

У 1962 році 43-річна Роуз померла від лейкемії, а через рік не стало дідуся, який замінив Альфредо батька. У 1966 році, після безлічі невдалих спроб Альфредо Пачіно пройшов прослуховування в Акторську студію на Манхеттені. Він навчався на курсі Лі Страсберга, який викладав студентам систему Станіславського.

Аль Пачіно і Лі Страсберг, викладач акторської майстерності

У 1967 році послідували перші ролі в комерційних театрах. Спочатку він виступав у бостонському театрі«Charles Playhouse» за більш ніж скромний оклад – $125 на тиждень. В цей час актор придумав собі звучний псевдонім, скоротивши «Альфредо» до першого складу. Тоді ж Аль Пачіно дебютував на Бродвеї у виставі «Носить тигр краватку?», за що отримав схвальні відгуки глядачів і премію «Тоні» (американський аналог «Золотої маски»).

Аль Пачіно у виставі «Носить тигр краватку?»

У 1968 актор грав уже в нью-йоркському «Астор Плейс»: у його репертуарі була єдина роль – вуличний панк Мерф в постановці «Індійці хочуть Бронкс», де також грав близький друг актора Джон Казале.

Перші ролі Аль Пачіно в кіно

Перші ролі, правда, епізодичні та практичні неоплачувані, Альфредо почав отримувати вже в перші тижні навчання в Акторській студії. У 1968 році він дебютував в серіалі «N. Y. P. D.» (епізод «Смертельний коло насильства») з роллю третьорядного персонажа по імені Джон Джеймс.

Перша роль Аль Пачино в кіно («серіал N. Y. P. D.»)

У 1969 році Альфредо отримав першу роль у повнометражному фільмі («Я, Наталі»). Талановиту гру актора зауважив Мартін Брегман, один з кращих продюсерів того часу, і запропонував Пачіно співпрацю. Забігаючи вперед, відзначимо, що партнерство виявилося плідним: Брегман продюсував такі фільми з Аль Пачіно, як «Серлико», «Обличчя зі шрамом» і «Собачий полудень».

Дружба Аль Пачіно і Мартіна Брегмана тривала багато років

У 1971 році Аль Пачіно зіграв наркомана Боббі в стрічці «Паніка в Нідл-Парку» Джеррі Шецберга. Фільм став першою великою роботою молодого актора.

«Паніка в Нідл-парку»: Аль Пачіно в ролі наркомана Боббі

«Хрещений батько»

У 1971 році режисер Френсіс Форд Коппола, який перебував у пошуках актора для ролі Майкла Корлеоне у проекті «Хрещений батько», який, на думку керівництва студії «Paramount», обіцяв стати не більше ніж пересічний гангстерської війни, був вражений грою Аль Пачіно в «Паніка в Нідл-парку» і запросив його на проби.

Проби Аль Пачіно на роль Майкла Корлеоне Треба сказати, що роль сина хрещеного батька мафії немов була створена для Аль Пачіно з його сицилійськими корінням. Характерна італійська зовнішність і гарячий норов актора так вразили Копполу, що він рішуче відкинув інших претендентів на роль, серед яких були Роберт Де Ніро, Дастін Хоффман і Роберт Редфорд, чим викликав жах у босів «Парамаунта».

Аль Пачіно на зйомках «Хрещеного батька»

Однак успіх перевершив всі очікування: драма сімейства Віто Корлеоне, якого виконав великий Марлон Брандо, завоювала популярність мільйонів глядачів по всьому світу. «Хрещений батько» став першим фільмом, у якому мафія була показана з вивороту – не просто як злочинне угруповання, яка зосередила в руках всі значимі «ниточки»: політиків, підприємців, світських діячів, а як сім’я, яка живе за принципами честі, нехай і своєрідною. У міжнародному рейтингу фільмів IMDB «Хрещений батько» стоїть на другому місці, поступаючись лише «Втечі з Шоушенка».

Майкл Корлеоне закріпив за Аль Пачіно образ жорстокого гангстера, не того, хто прощає помилок: «Бувають ситуації, коли крайні заходи виправдані».

«Хрещений батько». Фінальна сцена Продовження «Хрещеного батька» було лише питанням часу, і дуже скоро керівництво студії дало Кополлі дозвіл на зйомку другої частини. До створення стрічки приступили в 1974 році, а в перерві Аль Пачіно встиг з’явитися у фільмі «Опудало» в ролі бродяги-невдахи Лайонела, а також в кримінальній драмі «Серпіко», де зіграв поліцейського, що роздирається дилемою: залишитися чесним представником закону і терпіти глузування колег або ж переступити через власні принципи і теж стати продажними поліцейським. Обидві картини мали успіх і довели, що Аль Пачіно аж ніяк не збирався залишатися «Майкла Корлеоне» до кінця акторської кар’єри.

«Серпіко»: Аль Пачіно грає чесного поліцейського

Другий «Хрещений батько» став гідним продовженням першої частини. Картина складалася з двох сюжетних ліній – передісторія мафіозної сім’ї Корлеоне і події, що послідували після смерті дона Віто. У цьому фільмі Аль Пачіно вперше попрацював з Робертом Де Ніро (молодий Віто Корлеоне).

Молоді Аль Пачіно і Роберт Де Ніро, 1974 рік

Подальша кар’єра Аль Пачіно

У 1975 році на екрани вийшла кримінальна драма «Собачий полудень» про грабіжника банків Джона «Санні» Воджтовице. Хоча Санні теж належав кримінального світу, він радикально відрізнявся від владного Майкла: характер персонажа був м’який, боязкий і нерішучий, але це не завадило йому запам’ятатися глядачам як одна з найяскравіших ролей Аль Пачіно.

«Собачий полудень»: Аль Пачіно – невдаха злочинець Санні

Через два роки Аль Пачіно дісталася роль автогонщика Боббі Дирфилда в картині «Життя у позику». Фільм був прийнятий прохолодно, на відміну від наступної роботи з Аль Пачіно – драми «Правосуддя для всіх», де він постав у суперечливому образі чесного адвоката. Фільм приніс йому номінацію на «Оскар» в категорії «Кращий актор», але в підсумку нагорода дісталася Дастіну Хоффману за роль в «Крамере проти Крамера». До речі, спочатку в «Крамерах» разом з Меріл Стріп повинен був грати саме Аль Пачіно, але відмовився.

У 1979 році Аль Пачіно зіграв чесного адвоката

80-ті для Аль Пачіно почалися зі спаду в кар’єрі: участь в проекті «Розшукує» накликало на нього гнів гей-спільноти, а наступний фільм, мила сімейна комедія «Автора! Автора!», при виході піддався жорсткій критиці.

«Розшукує»: герой Аль Пачіно прикидався гомосексуалістом

У 1983 році режисер Брайан Де Пальма запросив Аль Пачіно на головну роль у драмі «Обличчя зі шрамом». Фільм, який розповідав історію кубинського емігранта Тоні Монтани, який пройшов шлях від кримінальної «шістки» до власника кокаїнової імперії, зібрав хорошу касу і, хоча після прем’єри був розкритикований за злободенний характер піднятої теми та велику кількість жорстокості, після років набув статусу культового. Партнеркою Аль Пачіно стала Мішель Пффайфер, секс-символ 80-их.

Уривок з фільму «Обличчя зі шрамом» з Аль Пачіно Наступний фільм «Революція» з участю Аль Пачіно і Дональда Сазерлэнда було холодно зустрінутий публікою, тому фільм не виправдав себе з комерційної точки зору. Продюсери звинуватили у провалі Аль Пачіно, і зачеплений за живе актор на 4 роки покинув кінематограф, повернувшись на театральні підмостки.

Аль Пачіно у фільмі «Революція»

Актор знову опинився на великому екрані лише в 1989 у кримінальній мелодрамі «Море любові». Через рік він повернувся до образу гангстера в стрічці «Дік Трейсі» про пригоди відважного сищика. Роль принесла Аль Пачіно другу номінацію на «Оскар» за кращу чоловічу роль другого плану, але статуетка пішла до Джо Пеші за участь у фільмі «Славні хлопці».

«Дік Трейсі»: Аль Пачіно в ролі лиходія на прізвисько Біг Бой Каприз

У тому ж році Аль Пачіно постав в образі старого Майкла Корлеоне у третій частині «Хрещеного батька». За сюжетом, його суперечливий персонаж намагався легалізувати свій бізнес і вирішити проблеми своїх дітей, ролі яких виконали Френк Д Амброссио та Софія Коппола, дочка легендарного режисера.

«Хрещений батько 3»: Майкл Корлеоне 20 років потому

Після фіналу гангстерської саги Аль Пачіно зняв на власні гроші драму «Місцевий стигматик», де виконав також головну роль. Однак тоді він посоромився давати фільму хід, і лише в 2007 році перша режисерська робота Аль Пачіно була випущена на дисках разом з іншими, більш пізніми творами («У пошуках Річарда» і «Китайська кава»).

«Місцевий стигматик», режисерський дебют Аль Пачіно

У 1991 році він знову зустрівся з Мішель Пффайфер в картині «Френкі і Джонні». Потім послідувала роль геніального продажника Ріккі Рома у фільмі «Гленгаррі Глен Росс» (також відомому як «Американці»), яка принесла Аль Пачіно третю номінацію на «Оскар».

Аль Пачіно і Мішель Пффайфер

У 1993 році довгоочікувана нагорода Американської кіноакадемії була присуджена Аль Пачіно за фільм «Запах жінки» в категорії «Краща чоловіча роль». Прониклива драма про стосунки молодого студента Чарлі Симмза (Кріс о’доннел) та Френка Слейтера, цинічного полковника у відставці, повністю позбавленого зору і мріє покінчити з собою, справила ефект вибуху бомби.

Аль Пачіно, танго з к/ф «Запах Жінки» В тому ж році актор повернувся до образу наркоділка у фільмі «Шлях Карліто», сюжет якого як би представляв альтернативну кінцівку історії Тоні Монтани. Головний герой, великий наркодилер Карліто Бригане, вийшов з в’язниці і хоче зав’язати з минулим, почавши нове, чесне життя разом з коханою.

Про фільм «Шлях Карліто» В 1995 відбулася прем’єра кримінальної драми «Сутичка», де глядачі стали свідками конфлікту характерів Аль Пачіно і Роберт Де Ніро, а також оцінили акторська майстерність Вела Кілмера, Тома Сайзмора і Денні Трехо.

Кадр з фільму «Сутичка», 1995 рік

Запам’ятався глядачам і тандем Аль Пачіно і Джонні Деппа у фільмі «Донні Браско» – молодий Депп зіграв агента ФБР під прикриттям, а Пачіно постав в образі літнього гангстера, що потребує напарника.

Аль Пачіно і Джонні Депп грали разом у «Донні Браско»

У 1997 році вийшов на екрани один з кращих, на думку багатьох критиків, фільмів Аль Пачіно – «Адвокат диявола». За сюжетом надзвичайно успішний молодий адвокат (Кіану Рівз) отримав відмінна пропозиція від великої юридичної корпорації. Разом з дружиною Мері Енн (Шарліз Терон) він переїжджає в шикарні апартаменти в Нью-Йорку і знайомиться з главою фірми – імпозантним Джоном Мілтоном, роль якого принесла Аль Пачіно звання «Кращого лиходія» за версією MTV. «Аль Пачіно зіграв Диявола з задоволенням, що межують з радістю», – писали про фільм критики.

«Адвокат диявола»: діалог Аль Пачіно і Кіану Рівза Два роки потому відбулася прем’єра трилера «своя людина». В цей раз Аль Пачіно вийшов далеко за рамки звичних йому кримінальних стрічок і зіграв продюсер телешоу Лоуелла Бергмана, допомагає персонажу Рассела Кроу, докторові Уайганду, вскрывающему таємниці тютюнових корпорацій.

У 2002 році актор з’явився на знімальному майданчику трилера «Безсоння» Крістофера Нолана в ролі детектива Уілла Домера. У тому ж році Аль Пачіно виконав один з найулюбленіших їм самим образів у науково-фантастичній картині «Симона», яка, втім, не змогла похвалитися феноменальним числом проданих квитків. Тут він зіграв режисера, який отримав у розпорядження штучний інтелект, майстерно імітує будь-якого актора.

Аль Пачіно у фільмі «Безсоння»

Потім послідували ролі в малобюджетних фільмах «Рекрут» з Коліном Фарреллом, «Джильї» з Беном Аффлеком і Дженніфер Лопес, Венеціанський купець з Джеремі Айронсом, а також у серіалі «Ангели в Америці».

«Ангели в Америці»: перший серіал з Аль Пачіно в головній ролі

2007 рік пройшов для Аль Пачіно під егідою «Тринадцяти друзів Оушена» Стівена Содерберга, де актор виступив у ролі «поганця» Віллі Бэнка, господаря казино, перейшов дорогу Джорджу Клуні та його вірної команді.

У 2007 Аль Пачіно перейшов дорогу Денні Оушену

У 2010 році Аль Пачіно знявся в біографічній стрічці «Ви не знаєте Джека», зігравши доктора Джека Кеворкяна, який відстоював право людини на эватаназию. Роль поповнила колекцію нагород актора нагородами «Еммі» і «Золотий глобус». Присутній на прем’єрі Кеворкян високо оцінив гру Аль Пачіно.

Справжній Джек Кеворкян і Аль Пачіно в його образі

У 2011 Аль Пачіно виступив в незвичному для нього комедійному жанрі з камео у фільмі з Адамом Сендлером «Такі різні близнюки». Досвід виявився невдалим – актор отримав антинагороду «Золота малина» в номінації «Найгірша чоловіча роль другого плану».

Камео Аль Пачіно і Джонні Деппа («Такі різні близнюки»)

Особисте життя Аль Пачіно

Аль Пачіно ніколи не любив афішувати своє особисте життя, хоча вона була вельми насиченою. На початку кінокар’єри він познайомився з іншого починаючої актрисою – Джилл Клейберг.

Перша дівчина Аль Пачіно Джилл Клейберг

Їх романтичні стосунки тривали п’ять років, проте в 1971 році, на зйомках першої частини «Хрещеного батька» Аль Пачіно закрутив роман із колегою по знімальному майданчику Дайан Кітон, яка грала подружку Майкла Корлеоне. В 1974 році, після прем’єри другої частини їх романтичні відносини зійшли на «ні».

Аль Пачіно і Дайана Кітон

У 1977 році Аль Пачіно зустрічався з Мартою Келлер, яка зіграла його партнерку Лілліан у фільмі «Життя в борг». Роман тривав недовго, проте актори зберегли дружні стосунки.

Аль Пачіно і Марта Келлер

У 1989 році у Аль Пачіно народилася донька Джулія Марія від вчительки акторської майстерності Джен Террант.

Старша дочка Аль Пачіно

У 1996 році Аль Пачіно перебував у близьких стосунках із зіркою «Канікул» Беверлі д’анджело, яка в 2001 році народила йому близнюків Антона Джеймса і Олівію Роуз. Незважаючи на спільних дітей, у 2003 році актори припинили спілкування.

Аль Пачіно і Беревли д'анджело з дітьми

Аль Пачіно не раз заявляв, що батьківство – найкраще, що траплялося в його житті. Робочий графік він завжди становив таким чином, щоб як можна більше часу проводити з дітьми.

Аль Пачіно і його діти, близнюки Антон і Олівія

Навіть у похилому віці Аль Пачіно продовжував підтримувати образ красеня-ловеласа. Так, в 2013 році він шокував шанувальників романом з 33-річною латиноамериканською моделлю Люсі Сола.

Аль Пачіно і Люсі Сола

Аль Пачіно зараз

Серед останніх вдалих фільмів за участю Аль Пачіно можна відзначити зворушливо-сумні картини «Другий шанс» і «Манглхорн», які побачили світ в 2014 році.

Аль Пачіно у фільмі «Манглхорн»

У 2016 році відбулася прем’єра трилера японського режисера Шинтаро Шимосавы «Гірше, ніж брехня», головні ролі в якому зіграли Ентоні Хопкінс і Джош Дюамель.

Стара гвардія Голлівуду: Аль Пачіно і Ентоні Хопкінс

Паралельно Аль Пачіно брав участь у зйомках кримінальної стрічки «Пастка» з Бенісіо дель Торо і Робертом Паттінсоном, а також готувався до роботи над проектом «Ірландець», в якому також був зайнятий Роберт Де Ніро.

Аль Пачіно постарів, але не втратив харизми

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: