Ім’я: Агата Крісті

Дата народження: 15 вересня 1890 р.

Знак Зодіаку: Діва

Місце народження: р. Торки, Англія

Дата смерті: 12 січня 1976 р. (85 років)

Діяльність: письменниця

Біографія Агати Крісті

Дитинство Агати Крісті

Знаменита письменниця народилася в родині заможних переселенців з Америки. Вона була молодшою, їх сім’ї було ще двоє дітей – дівчинка і хлопчик. Сім’я рано втратила батька, і вихованням дітей займалася мама. Освіта юна Агата отримала вдома. Велика увага приділялася музиці, в якій вона досягла успіху. Швидше за все, дівчинка стала б хорошим музикантом, якби не боязнь сцени.

Коли почалася Перша світова війна, вона допомагала в госпіталі, працюючи там медсестрою. Агаті дуже подобалася ця робота, вона вважала її самої потрібної і благородної серед всіх існуючих професій. Якийсь час вона працювала фармацевтом в одній із аптек.

Перші книги Агати Крісті

Ще в госпіталі дівчина почала писати свої перші оповідання. Вона хотіла спробувати себе в цьому, подібно старшій сестрі, у якої на той момент уже було кілька опублікованих творів. Відповідно до одного з припущень, сестри посперечалися на рахунок того, чи зможе і Агата написати щось, що буде гідно уваги і що надрукують. Але це тільки припущення.

Агата Крісті створювала дивовижні детективні історії

«Таємниче пригода в Стайлз» — так називається роман, який першим опублікували в 1920 році. Треба відзначити, що роман не відразу прийняли до друку. Починаючої письменниці довелося докласти чимало сил, щоб роман побачив світ.

У друк його взяли лише в сьомому видавництві. Перший тираж склав дві тисячі примірників, а гонорар автору — двадцять п’ять фунтів. Проте початок був покладений. Спочатку Крісті планувала друкуватися під чоловічим псевдонімом, вважаючи, що читач насторожено поставиться до письменниці-жінці, яка працює в детективному жанрі. Видавець відмовив Агату, переконавши її, що з таким рідкісним ім’ям її відразу запам’ятають.

З тих пір всі детективні романи видавали під ім’ям Агата Крісті, а ті, що не мали відношення до детективу, друкували під псевдонімом Мері Уэстмаккот.

Кращі детективи Агати Крісті

Крісті почала багато писати. Вона говорила, що придумувала сюжети під час в’язання, коли до них приходили друзі або в товаристві своєї сім’ї. Іноді вона робила важливі помітки в блокноті, які пізніше використала в тому чи іншому своєму творі. До моменту написання нового роману, сюжет в голові у Крісті вже був повністю готовий.

Агата Крісті — коротка біографія Відомою вона стала в 1926 році, чому сприяло те, що її друкували в журналах. Деякі персонажі, вигадані нею, були присутні в декількох романах, об’єднаних в серію. Такими були Еркюль Пуаро – сищик і літня жінка – Міс Марпл. На противагу розумному Еркюля, в романах про нього є і інший герой – менш розумний і трохи комічний Гастінгс. Міс Марпл письменниця асоціювала зі своєю бабусею, яка, як розповідала Крісті, була завжди в очікуванні гіршого, причому це найгірше, найчастіше, і траплялося. Вже до кінця тридцятих років герой Пуаро набрид письменниці, і вона в 1940-му написала заключне твір про нього, але воно було надруковано лише в сімдесятих роках. Міс Марпл була ближче Крісті, їй імпонувала «традиційна англійська леді».

Багато періоди життя письменниці знаходили своє відображення в тих чи інших її творах. Так, часто герої вмирали від отруєння отрутами, знання про які Крісті отримала, працюючи в аптеці. Після поїздок на Близький Схід, саме він став місцем дії відразу декількох творів. Рідне місто Крісті – Торки, послужив прообразом місць, описаних в її улюбленому романі «І нікого не стало». Перебуваючи у Стамбулі, письменниця жила в Hotel Pera Palace, який потім описала у всесвітньо відомому романі «Вбивство в Східному Експресі». Події, що відбуваються в детективному романі «Пригода різдвяного пудингу» відбуваються в особняку її шурина, де вона часто гостювала.

Особисте життя Агати Крісті

Агата Крісті. Королева детективів. Думка сучасників Заміж Агата вийшла в 1914 році за людину, яку любила кілька років. Це був льотчик Арчибальд Крісті – полковник. Розалінда – їх єдина дочка. Вони прожили разом до 1926 року, поки чоловік не оголосив Агаті, що хоче розлучитися з причини того, що полюбив Ненсі Ніл — колегу з гольфу. Подружжя сильно посварилися, а на ранок Агата Крісті пропала. Зникнення було загадковим і несподіваним.

У той час вона вже була досить знайома, тому така подія не залишилася непоміченою. Одинадцять днів її шукали, але знайшли тільки машину і залишену в ній шубу письменниці. Пізніше виявилося, що вона зареєструвалася в одному з готелів, назвавши себе — Тереза Ніл, весь цей час ходила в бібліотеку, відвідувала спа-процедури, грала на фортепіано.

Сама ж Крісті навіть через багато років не змогла пояснити цей вчинок. Все це було дуже дивно, і деякі лікарі говорили про тимчасову амнезії на нервовому грунті. Так співпало, що крім зради чоловіка, Агату вразила смерть матері, яка померла незадовго до фатального сварки з Арчібальдом. Швидше за все, ці події разом і викликали тимчасове психічний розлад. Через два роки, в 1928 році, подружжя офіційно розлучилося.

Письменниця Агата Крісті з чоловіком одружилися напередодні першої світової війни

Другим чоловіком Крісті став Макс Маллоуен – археолог, зустрінутий нею під час подорожі по Іраку. Шлюб став другим і останнім. З цим чоловіком письменниця прожила до своєї смерті.

Починаючи з 1971 року, знаменита письменниця стала відчувати себе погано, але все одно продовжувала працювати. А в 1975 році, будучи вже зовсім слабкою, всі права на п’єсу «Мишоловка», яка вважалася успішною, передала своєму онукові Метью Причарду.

Смерть Агати Крісті

Життя геніальної англійської письменниці обірвалося в її будинку в Уоллингфорт 12.01.76 після перенесеної застуди. Її поховали в селі Чолси.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: