Ім’я: Ада Роговцева

Дата народження: 16 липня 1937 р. (79 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Глухів, Сумська область, Україна

Діяльність: актриса

Вага: 65 кг

Зріст: 163 см

Біографія Ади Роговцевої

Пекла з’явилася на світ у родині агронома і чекіста. Дитинство її пройшло у воєнний час. Початок війни Роговцевы зустріли в Одесі. Там її тато організовував відправку людей в евакуацію. Незважаючи на це, Пекло та її сім’ї евакуюватися не вдалося. Вони запізнилися на пароплав, правда, на щастя, оскільки він вибухнув прямо у них на очах. Роговцевым довелося виїхати в рідний Глухів.

Ада Роговцева згадує, що найяскравішим спогадом з дитинства для неї є новий 1941 рік. Тоді дівчинці було 4 роки. Вона 31 грудня відчула незвичайний запах будинку, пішла в кімнату і побачила там ялинку. Тоді Пекла зрозуміла, що настає справжня казка. До ялинки мама намалювала білі «снігові» сліди крейдою, а під неї поклала іграшки. В ту новорічну ніч, до речі, мама майбутньої актриси відчувала себе погано, тоді їй поставили діагноз лікарі – комбінований порок серця.

Перед закінченням війни батько перевіз свою сім’ю до Києва, там і застав Пеклі і її двох братів Парад перемоги. До речі, затьмарювало тоді існування дівчинки – пияцтво батька. На жаль, брати актриси теж рано пристрастилися до алкоголю. Це позначилося і на здоров’я мами. У 49 років її паралізувало, а у 53 вона померла.

Талановита актриса

Ада Миколаївна впевнена, що від мами їй дістався дар всепрощення, а від тата – легке ставлення до грошей і життя.

Вибір професії

Пекла планувала вступати на журфак, але від такого рішення її відрадили подруги. І змусили її піти на іспити в театральний інститут. До речі, дівчина постійно виступала на вечорах у школі, співала і грала в п’єсах. У 1954 році Роговцева опинилася на першому курсі Київського театрального інституту.

У вузі артистка зустрілася зі своїм майбутнім чоловіком – Костянтином Степанковим. Це улюблений учень Амвросія Бучми, в інституті його взяли на посаду викладача. У 1959 році пара одружилася.

На морському березі

Варто відзначити, що доля Пекло виявилася прихильною. В 18 років дівчина почала отримувати сталінську стипендію, а вже в 23 роки їй дісталося звання заслуженої артистки України. Більш того, в 30 років вона стала народною артисткою країни, а ще через 10 років вже народною артисткою СРСР.

Театр

Після закінчення інституту в 1953 році, Роговцева потроїлася працювати в Київський драматичний театр імені Лесі Українки. Тут вона пропрацювала 35 років. Актриса дебютувала у постановці «Юність Полі Віхрової» у головній ролі. Вже в першому спектаклі стала зрозуміла духовна структура Ади, яка і визначила моральну стійкість її героїнь. В цілому, на сцені цього театру артистка зіграла в ряді постановок, приміром, «Машенька», «104 сторінки про любов», «Останні», «Іду на грозу», «Священні чудовиська», «На дні», «Матінка Кураж», «Російські люди».

Зіграла Ада Роговцева і в знаменитій п’єсі «Варшавська мелодія» Леоніда Зоріна. Це була одна із зіркових робіт актриси. У постановці Пекла брала участь понад 700 разів. І кожен раз глядачі із завмиранням серця дивилися на історію кохання російського хлопця Віктора і польки Гелени.

Ада Роговцева на відео Після відходу з театру Роговцева почала гастролювати з камерними театрами і концертними програмами. Приміром, вона грала у виставах Романа Віктюка. Актриса зізнається, що він продовжив їй творче життя, до того ж дозволив зіграти в кількох цікавих спектаклів.

Через 40 років після виходу «Варшавської мелодії» Ада Роговцева знову зустрілася з Геленою в продовження вистави. У новій версії п’єса змішується з сучасними реаліями. До речі, в постановці грала дочка Роговцевої Катерина Степанкова.

Кіно

Ада Роговцева дебютувала в кіно на першому курсі інституту. Тоді Олексій Швачко знімав картину «Кривавий світанок», консультантом фільму був Амвросій Бучма. Він і благословив Пеклі на роль Гафийки. Слідом був цілий ряд невеликих ролей, найяскравіша, мабуть, Христина у стрічці «Павло Корчагін».

Ну а далі був великий успіх актриси. Вона постала в ролі Марії Ткачової в картині «Салют, Маріє!» Йосипа Хейфіца. За роль Пеклі нагородили призом на 7-му міжнародному кінофестивалі в Москві за краще виконання жіночої ролі.

Через два роки глядачі побачили картину «Приборкання вогню», де Роговцева зіграла дівчину на ім’я Наташа. Героїня спочатку була закохана в талановитого юнака, потім вже великого людини. Чоловічу роль зіграв Кирило Лавров. Ада Роговцева в той момент чекала дитину, тому колега зворушливо її опікав.

А ось в телесеріалі «Вічний поклик» Роговцева зніматися не планувала, то час її донька була ще мала. Але актрису умовили, їй пообіцяли, що нададуть няню. У підсумку, за малятком дивилися актори, які працювали в картині. До речі, зйомки проходили на Уралі, на глухому тайговому займанщиною. Пекла розповідає, що її героїня Анна як би переказувала долі її мами і бабусі.

Ні, не любив він Можна підкреслити, що роботи в стрічках «Приборкання вогню», «Салют, Маріє!» і «Вічний поклик» стали найважливішими у творчій долі Ади. Після них настав спад і в останні кілька років актриса почала знову зніматися. Вона зіграла у фільмах «Зимовий роман», «32 грудня», «Московська елегія», «Дев’ять життів Нестора Махна».

Даний

Ада Роговцева написала книжку під назвою «Мій Костя», вона присвячена Костянтину Степанкову. Пара розписалася в 1959 році, але Костянтин не дожив до золотого весілля. Чоловік довго і тяжко хворів. Пекла якраз описує останні місяці його життя.

«Мені було дуже важко, коли він пішов. Якби не наші діти, не книга, то я б не знала, як жити далі», — говорить актриса.

Зараз будні Ади Роговцевої скрашує онук Альоша, син дочки Катерини. Хлопчик ходить у школу. Донька ж працює в театрі Романа Віктюка і вчиться на режисерських курсах у Тодоровського. Катруся, до речі, допомагала матері писати книгу і була у неї редактором.

У Ади ще був син Костя. Він помер 1 липня 2012 року від онкологічного захворювання. Треба зазначити, що він брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської аварії. А потім зняв фільм про трагедію. Він закінчив театральний інститут по курсу режисури. В останні роки він разом з родиною мешкав у Києві і працював у міжнародній академії екології.

Актриса пише другу книгу, вона не є автобіографічною, а про людей, з якими в різний час зводила життя Пеклі. Одним словом, про тих, хто Роговцевої близький і дорогий.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: