Смачне і ароматне пиво здавна було одним із найулюбленіших спиртних напоїв. Цей ігристий напій не тільки вгамовує спрагу, але й дарує задоволення і радість.

Однак важливо не тільки бути пивних гурманів, але і знати, з чого пиво роблять.

Пивний солод

За середньовічними мірками пиво має варитися виключно з солоду, хмелю і води. Багато великі пивоварні заводи і сьогодні дотримуються цієї технології. Пиво – в першу чергу, продукт бродіння. А основна сировина для бродіння – ячмінний солод. Саме солод – основний компонент для виробництва світлого пива. Але насправді зброджувати можна далеко не тільки солод. Для приготування пива годяться, наприклад, пшениця, кукурудза, сорго, рис і так далі.

Солод найчастіше готують з ячменю

Так, темний, світлий або спеціальний солод – головна сировина пивоваріння, але багато відомі західні марки вже давно виробляють свій продукт з несоложеного ячменю або несоложеной пшениці, і смак від цього не страждає.

Навіщо в пиві хміль?

Звичний гіркуватий смак і специфічний аромат хміль надає пиву. Використовують його з Середньовіччя, не раніше. А до цього в пивоварінні застосовували грюйт, збір різних трав. Грюйт до цих пір в честі у багатьох пивоварів з Великобританії і Бельгії, і їхнє пиво виходить не менш смачним.

Шишечки хмелю та екстракт з них використовуються для надання пиву смаку і аромату

В принципі першорядної ролі хміль не грає, і багато прославлених західні марки поряд з хмелем широко використовують інші спеції: апельсинную цедру, корицю, коріандр, ваніль, гвоздику, перець і багато іншого.

Дріжджі для виробництва пива

Оскільки, як говорилося вище, пиво – цілком і повністю продукт бродіння, без дріжджів ніяк не обійтися. З 1881 року використовують спеціально виведені для пивоваріння пивні дріжджі, число культур яких постійно збільшується. Але і сьогодні є пивовари, які є прибічниками старих традицій і використовують дикі дріжджі з повітря. Така любов до середньовічних традицій характерна, наприклад, для маленьких бельгійських броварень. Дріжджі, зрозуміло, можуть бути дуже і дуже різними. І від цих відмінностей безпосередньо залежить смак пива.

Якісне розливне пиво здатне урізноманітнити дозвілля і допомогти розслабитися у вихідні та будні. Однак краще пити пиво визнаних марок, щоб порадувати смакові рецептори і зберегти здоров’я.

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує дотримуватися помірності у вживанні будь-яких алкогольних напоїв.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: