Перед бажають обзавестися власним будинком, побудованому з нуля, неминуче виникає питання: з якого матеріалу це зробити найкраще? Хочеться, щоб будинок був не лише надійним та міцним, але також і теплим, екологічним. А також не обійшовся надто дорого фінансово. Що віддати перевагу?

Матеріал для будівництва заміського будинку

Побудувати заміський будинок мрії для себе і своєї сім’ї можна з різних матеріалів. При цьому, на жаль, ідеального ви не знайдете – у всіх є свої плюси і мінуси. Які матеріали найбільш популярні? Дерево, цегла, піноблок, керамічний, шлакоблок, плити з деревної стружки. Відразу варто відзначити, що останній варіант найменш кращий зважаючи на свою неекологічність – стружка склеюється з допомогою шкідливих для здоров’я компонентів.

Шлакоблок має велику вагу і потребує якісного утеплення. Будинок з керамоблоков можна побудувати набагато швидше, ніж із цегли, але він також не може похвалитися добрим теплозбереженням. Будинки з газо — або піноблоків будуються дуже швидко. Вони легкі, і завдяки своїй товщині не вимагають додаткового утеплення, але добре вбирають вологу і можуть розтріскатися.

Заміський будинок для відпочинку

При плануванні будівництва важливо правильно розрахувати конструкцію фундаменту для вибраного матеріалу і грунту, а також подбати про ефективної теплоізоляції і економічної ефективності проекту.

Дерев’яний будинок

У будинку з дерева зберігається оптимальний рівень вологості. Багато хто відзначає, що в ньому легко дихається і живеться. Такий будинок не вимагає додаткової обробки і міцного ґрунтовного фундаменту. Побудувати дерев’яний будинок можна з колоди (тесаного чи оциліндрованої), профільованого, клеєного брусу. Будинок з дерева буде відрізнятися чудовими теплозберігаючими характеристиками.

Будинок з дерева

З мінусів дерев’яного будинку – його низька опірність вогню, розтріскування і усадка матеріалу, а також схильність до псування комахами. З останнім непогано справляється обробка спеціальними хімікатами, але вони негативно впливають на екологічність і природність такого житла.

Варто відзначити, що досить теплий будинок можна побудувати з колоди діаметром не менше 40 см. При меншому діаметрі будинок потребує додаткового утеплення і обшивці.

Складності виникають і при безпосередньому будівництві. У більшості випадків потрібно скористатися послугами досвідчених фахівців, які мають певні знання і навички в зведенні будинків такого типу.

Цегляний будинок

Будинок з цегли, на відміну від будинку з колоди, відрізняється монолітністю і не пошкоджується комахами або грибком. Він стійкий до вогню (хоча не завжди після пожежі будинок можна відновити для можливості подальшого проживання).

Серед недоліків – невисока теплоізоляційна здатність цегли, невелика морозостійкість, необхідність зведення міцного фундаменту. Із-за малої енергоефективності все частіше цегла використовують лише в якості зовнішньої декоративного облицювання.

Наша редакція bestfacts.com.ua бажає вам легкого і швидкого будівництва з будь-якого обраного вами матеріалу, вдалого завершення робіт і подальшого успішного проживання у власному надійному будинку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: