В сучасному світі кількість всіляких документів збільшується з кожним днем. Багато з них будуть недійсними, якщо не будуть підтверджені підписом роботодавця і відбитком печатки організації. У цій статті мова піде про те, які види печаток повинні засвідчувати справжність деяких документів.

Яку печатку ставити в трудовій книжці?

Трудова книжка – це основний документ, який підтверджує і враховує всю трудову діяльність людини. У трудову вносять записи, що підтверджують прийом на роботу, переведення, звільнення працівника. Причому факт звільнення, на відміну від інших записів, які не завіряються печаткою, засвідчується печаткою організації.

У трудовій книжці ставиться основна печатка компанії

Постанова Уряду за № 225 від 16 квітня 2003 року чітко регламентує, яку печатку ставити — це основна печатка організації. У той же час Роструд вважає достатнім печатка відділу кадрів, якщо на ній є всі основні дані про організацію: найменування роботодавця та місце його знаходження. Цього буде достатньо для підтвердження факту роботи.

Такі друку виставляються при оформленні трудової книжки вперше на титульному аркуші, де відображені основні дані про працівника, і при його звільненні.

Яку печатку ставити в атестат?

В цьому випадку все трохи складніше. Раніше кожне освітнє установа мала гербова печатка, відтиск якої прикрашав кожен атестат. Після прийняття нового закону про освіту в 2012 році і за положеннями закону про державному гербі РФ від 2000 року зображення герба може бути тільки на печатках органів державної влади або організацій, наділені державними повноваженнями. Міносвіти роз’яснило ситуацію таким чином: до 01.01.2016 року атестат дійсний з тією печаткою, яка на сьогоднішній день є в освітньому закладі, тобто з гербовою. Згодом у атестати ставитиметься вже друк ОУ без герба. Поки всі навчальні заклади не мають підстави з-за гербової печатки відмовити в прийомі, якщо в атестаті відбиток гербової печатки. Потім всім освітнім установам належить процедура зміни печаток.

Яку печатку ставити на накладній?

На товарної накладної часто не ставлять печатку, вважаючи, що достатньо одного підпису. Так, дійсно, у нормативних документах немає чіткого зазначення, що її відбиток обов’язково повинен бути. Але форма товарної накладної затверджена Держкомстатом і в цій формі є місце, де написано М. П. тобто ставити печатку обов’язково.

Деякі допускають помилки, проставляючи відбиток якогось штампа, що неприпустимо. На накладну ставиться печатка того, хто відпускає матеріальні цінності, і того, хто їх отримує. Отримувач вантажу може замість печатки прописати № і дату видачі довіреності, якщо отримання відбувається на її підставі. Але в такому випадку до накладної додається сама довіреність з печаткою організації, де вказано назву та розташування вантажоодержувача.

Редакція bestfacts.com.ua вважає, що кожен повинен знати, на яких документах ставляться друку, щоб не зіткнутися з проблемою, коли документ виявиться недійсним.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: