Димохід призначений для відведення відпрацьованих газів, які утворюються при горінні. Він є частиною системи опалення будинку та його тип повинен вибиратися на етапі проектування.

Камінів, печей та газових котлів відповідно потрібні різні типи димоходів. Розглянемо ці питання докладніше.

Вимоги до димоходів

Термін служби котла і економічність його роботи безпосередньо залежать від інтенсивності видалення продуктів згоряння. Слід приділити увагу правильності облаштування димаря. Існують спеціальні норми і правила для їх спорудження.

Перш за все, стан будь-якого димоходу визначається потужністю тяги в ньому. Для цього переріз по всій довжині має бути рівномірним і відповідати вихідного розрізу котла. Не допускається навіть незначне зменшення площі перерізу та наявність вставок або сторонніх предметів в димовому каналі. Оголовок димоходу повинен підніматися над рівнем даху мінімум на 0,5 метра. Мінімальна довжина димового каналу становить 5 метрів і залежить від потужності підключається котла. Вертикальність димоходу може порушуватися на протязі до 2 м і не більше ніж на 30 градусів.

Димохід повинен відповідати системі опалення будинку

Під вхідним отвором передбачається ревізія для прочищення сажі та відведення конденсату. Не повинно бути тріщин і отворів в корпусі димаря, які допускають просочування диму, по всій його довжині. Для кожного котла, печі або каміна повинен бути свій димовий канал.

Матеріали для димоходу

Найчастіше для спорудження димоходів використовують вогнетривкий і вологостійкий цегла, металеві, азбестоцементні та керамічні труби. Цегляні димоходи підходять для спільної роботи з відкритими топками, що використовують тверде паливо. Для сучасних газових котлів підходять димоходи зі сталі або кераміки.

Розрахунок висоти димоходу залежить від виду палива

Якщо ви хочете підключити сучасний котел до димоходу з цегли, то необхідно провести гільзування димового каналу металевими трубами або спеціальним рукавом з нержавіючої сталі. Тому, перш ніж шукати, де купити димар або фасонні вироби для його споруди, визначитеся з типом опалювального обладнання, яке будете використовувати.

Розміри димоходу

Від виду палива залежить мінімальна висота димаря. Для рідкопаливних котлів вона становить 4 метри, а для всіх інших – мінімум 5 метрів.

Редакція bestfacts.com.ua радить взяти до уваги всі фактори і підійти до проблеми влаштування димоходу серйозно: це нескладне, на перший погляд, пристосування забезпечує безпечну роботу опалювальних систем і гарантує комфорт мешканців будинку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: