Необхідність в підігріві води може виникнути не тільки у жителів приватних будинків, але і у тих, хто живе в квартирах. Щоб не залежати від раптових відключень гарячої води, цілком достатньо встановити спеціальний нагрівач.

Які бувають водонагрівачі?

Водонагрівачі ділять на проточні та накопичувальні, існують також гібридні варіанти. Якщо експлуатується єдина водорозбірна точка, проточний водонагрівач справляється зі своїм завданням моментально. Такий нагрівач не потребує специфічного техобслуговуванні і відрізняється довговічністю. Відмінно підходить для короткочасних збоїв подачі гарячої води.

Накопичувальні водонагрівачі споживають більшу кількість енергії, їх доцільніше використовувати в приватних будинках. Вони займають багато місця, а обсяг їх може займати до п’ятисот літрів. Обидва види працюють на електриці, але існує також газовий варіант. Окремо варто згадати водопідігрівачі СТД – їх ємність досягає чотирьох тисяч літрів.

Пристрій водонагрівача

Проточний водонагрівач має невеликий корпус, оснащений спеціальним елементом (мідним Теном), який миттєво піднімає температуру води до 50°С. Накопичувальний водонагрівач включає бак, ТЕН якого поступово піднімає температуру води, і зберігає її на кілька годин. Коли температура падає, включається автоматичний підігрів. Термотстат контролює підігрів, відключаючи систему при досягненні необхідної температури води.

Компактний і зручний водонагрівач

Порівняно з проточним, водонагрівач накопичувального типу помітно економніше витрачає електрику. Водонагрівачі СТД для підняття температури води використовують пар і представляють собою горизонтальний теплообмінник.

Куди встановити водонагрівач?

Проточні водонагрівачі бувають напірні та безнапірні. Напірні встановлюються в стояк – вони краще підходять для квартири. Безнапірні встановлюються в безпосередній близькості від водонапірної точки – їх актуальніше ставити на дачі.

Розмір накопичувального водонагрівача дещо ускладнює його встановлення, однак існують нагрівачі цього типу з горизонтальним розташуванням, що дозволяє розмістити їх під стелею. Існують також вбудовувані моделі, які можна ставити під раковину. Підвісні моделі водонагрівачів вміщують до ста п’ятдесяти літрів води.

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує придивитися до гібридним проточно-накопичувальним моделям, які увібрали в себе достоїнства двох видів водонагрівачів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: