Шафа-купе – це модно, стильно, зручно. І з кожним роком вибір кращого з них стає все важче, так як різновидів шаф-купе стає все більше і більше.

Шафа-купе може стати частиною інтер'єру в японському стилі

Розрізняють шафи за формою, матеріалу, обсягом та іншими параметрами.

Форми шаф-купе

За формою шафи бувають радіальними, кутовими, лінійними. Лінійний – найбільш відомий. Це звичайний шафа прямокутної форми.

Шафи-купе підійдуть для вітальні, спальні і передпокою

Радіальним називають шафа-купе округлої форми. Він може бути опуклим або увігнутим, а також поєднувати обидві форми. Зручно використовувати радіальний шафа в заміському будинку, так як він вимагає досить великого простору. Але і в міській квартирі він цілком може вписатися в інтер’єр. Найчастіше його встановлюють у ніші або в кутку кімнати.

Плавні лінії візуально збільшують простір, немає гострих кутів. Шафа-купе радіусний купити не так просто, як лінійний, але в магазині або меблевій фірмі готові виконати таку ексклюзивні меблі на замовлення.

Радіальні шафи більше відповідають правилам фен-шуй

Кутовий шафа-купе – простішими у виконанні і доступний більшій кількості споживачів, ніж радіальний. Він може служити сполучною ланкою між двома лінійними шафами, встановлених уздовж двох суміжних стін, а також бути незалежним від іншої меблів. Існує думка, що кутові шафи непрактичні і мають невеликий обсяг. Однак це не так.

У них можуть бути відділи як для горизонтальних полиць, так і для розміщення верхнього одягу. При цьому він заповнює місце в кімнаті, яке навряд чи можна використовувати більш раціонально.

Матеріали для шаф-купе

Найпоширеніші матеріали для шаф-купе – МДФ і ДСП. Рідше використовують масив дерева, так як виходить досить дорого і не завжди практично. ДСП і МДФ легкі, міцні, не розсихаються, не тріскається з часом. Обробка їх швидка і легка. Зверху меблі з обох видів матеріалу може покриватися шпоном натурального дерева або ламинирванной плівкою з нанесеним на неї малюнком натурального дерева.

Шафи-купе економлять простір

— ДСП (деревно-стружкові плити) бувають найрізноманітнішими, важливо вміти правильно читати маркування. Так, буква Е позначає наявність фенолформальдегідних смол. цифра говорить про їх концентрації (Е1 смол міститься не так багато, ДСП з маркуванням Е2 токсична і заборонена для виготовлення дитячих меблів). Буква позначає високий рівень вологостійкості. При виготовленні меблів використовується ламінована або ж кашована ДСП, яка імітує колір і саму фактуру дерева.

Двері шаф-купе може прикрашати малюнок або фото

— МДФ виготовляється з висушених, повністю оброблених зв’язуючими речовинами і спресованих волокон. Величезний плюс МДФ – це відсутність дуже шкідливих речовин, стійкість до підвищеної вологості.

Типи механізмів розсувних дверей

Механізм для розсування дверей може бути верхнім чи нижнім. Все залежить від того, де встановлена система ковзання ролика. Система стопора завжди розташовується протилежно механізму ковзання.

Як вибрати шафу-купе? Існує і варіант відкривання–закривання дверей за принципом гармошки. Але він використовується рідше, розсувного і в основному в кухонних шафах.

Фурнітура шаф-купе

Фахівці радять систему шафи-купе – металеву раму, рейки, ролики вибирати із сталі або алюмінію. Сталеві системи відносять до економ-класу. Шафа з алюмінієвою системою більш легкий, він краще виглядає і має інший механізм відкривання дверей. І вони, звичайно, дорожче. Звертати увагу треба на те, зверху чи знизу знаходяться ролики. Більш надійні моделі з нижнім кріпленням, такий механізм прослужить набагато довше,вам не доведеться постійно регулювати дверцята із-за того, що ролики вилітають з рейок при дуже різкому відкритті дверей.

Вбудований шафа купе: від виміру до монтажу Для великих вбудованих шаф потрібно освітлення. На верхні полиці часто лягає дуже велику вагу, довжину вони не повинні бути більше 1 метра.

Що перевірити в готовому шафі-купе

1. В якісному шафі не прогинаються полиці.

2. Фасади по рейках рухаються плавно і без затримок, без зайвого шуму і скреготу. Щоб це перевірити, досить просто відкрити і закрити дверцята кілька разів.

3. Деталі хорошого шафи-купе розташовуються гармонійно, ящики паралельні один одному, вся фурнітура — на своїх місцях.

4. Стики деталей шафи не повинні мати зазорів і щілин, все виконується акуратно, якісно, немає слідів склеювання і шорсткостей.

5. Шафа-купе повинен стояти рівно, спираючись на цокольний елемент або на свою стать, ні в якому разі не завалюватися, не змінювати положення в просторі.

Шафи-купе з масиву виглядають респектабельно

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує вам познайомитися з тим, як правильно розрахувати розміри шафи-купе.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: