При будівництві будинку питання електропроводки здається самим простим. Але електрична проводка розташована по всьому будинку і в разі недостатньої надійності, пожежа швидко займе всю площу.

Які кабелі бувають?

Кабель, що використовується при будівництві будинку, може бути мідним або алюмінієвим. Мідний кабель перевершує алюмінієвий в потужності і довговічності, але й коштує дорожче. Рішення, який матеріал використовувати, приймає кожен сам для себе. Але треба пам’ятати, що їх з’єднання призводить до окислення, що загрожує пожежею.

Поділ кабелів відбувається і за кількістю жил. Одножильні дроти використовують зазвичай в прихованій проводці, так як вони жорсткіше і більше страждають від постійних перегинів. А багатожильні у нас завжди на очах – це проводи всіх побутових електроприладів, техніки, подовжувачів.

Різноманітність кабелів для будівництва

Склад кабелю можна дізнатися з його маркування, що містить перші літери використаних матеріалів. Так, марка АВВГ означає, що провід алюмінієвий з вінілової ізоляцією і вініловим покриттям, «голий» (тобто небронированный). Якщо в маркуванні на першому місці не стоїть літера «А», значить провід мідний.

Який провід використовувати для зовнішнього використання?

Щоб прокласти кабель по зовнішній стороні стіни чи даху, досить потурбується про стійкість покриття до впливу ультрафіолету, вологи і морозу. За цими параметрами цілком підходять провід ВВГ і АВВГ.

Якщо ж планується підводити електрику до будинку під землею, необхідно використовувати дроти марки ВББШВ іл АВББШВ. Вони захищені від будь-яких механічних пошкоджень сталевий стрічкою обвиває другий ізоляційний шар. При цьому саму броню від корозії закриває гумове покриття.

Який провід використовувати для проводки в будинку?

Вибір проводів для дому більш різноманітний. Зазвичай у будинках використовуються такі марки проводів, як ВВГ, АВВГ, NYM, ПВС, ШВВП. Найчастіше електрики радять ВВГ. Цей кабель може містити 1-4 жив, відрізняється надійністю і має різні виконання. Кабель ВВГнг не загориться, а ВВГнг-LS ще і володіє низьким димовиделеніе. Ці дві марки проводів відмінно підійдуть навіть для відкритої проводки в дерев’яному будинку.

Яку б проводку ви не вибрали, звертайте увагу на перетин кабелю. Цей параметр тісно пов’язаний з споживаної потужністю. Якщо для квартир стандартом є перетин 1,5-2,5 мм, то в будинках використовують дроти з перерізом 4-6 мм.

Від редакції bestfacts.com.ua хотілося б додати, що вибираючи електропроводку для свого будинку, не варто економити. Адже здоров’я і безпека сім’ї безцінні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: