Вибираючи бетон для фундаменту, необхідно вивчити його властивості і параметри. Зрештою, саме від вибору бетону залежить міцність і довговічність фундаменту і всього будови.

Марки бетону для фундаменту

Різні марки бетону відрізняються міцністю кінцевого складу. Бетон марки М700 витримує тиск 50 Мпа, а бетон М100 – всього 7 Мпа.

Вибираючи марку бетону, варто враховувати три параметри:

  • вага будови;
  • тип грунту;
  • тип фундаменту.

Для зведення невеликих і легких будівель з дерева можна використовувати найпростіший бетон «сотку» (М100).

Бетон М200 підходить для будівництва одноповерхових будинків з цегли або бетонних блоків.

Міцність бетону залежить від його марки

Більш міцні бетони М300 і М400 використовуються при зведенні багатоповерхових будівель з цегли, залізобетону та інших конструкцій.

При цьому бетон марок М400 і М500 в цивільному житловому будівництві практично не застосовується. Його собівартість дуже висока з-за високої міцності. З таких складів виготовляють сховища банків і бомбосховища.

Основні типи фундаментів

Як уже говорилося, вибір марки бетону залежить від типу фундаменту.

Для стрічкового фундаменту на невеликій глибині застосовується бетон марки М100. Він витримує навантаження до 130 кг на см2. При цьому стрічковий фундамент може бути складовим або монолітним. Складовою стрічковий фундамент складається з окремих бетонних блоків, стикованих між собою.

Монолітний стрічковий фундамент відливається повністю на місці і являє собою єдину неразделимую конструкцію. Доставка бетону на будівельний майданчик в цьому випадку має провадитись швидко, щоб бетон не встиг схопитися.

Для пальового фундаменту, а також глибоких стрічкових фундаментів рекомендується застосовувати бетони М200 і М250. Варто враховувати, що зведення стовпчастих або пальових фундаментів неможливо в зонах з плаваючим грунтом або в районах високої сейсмоактивності.

Для глибоких пальових конструкцій або зведення багаторівневих підвальних приміщень часто застосовується бетон М300. З поширених на ринку марок, він має найбільшу міцність.

Види добавок для бетону

Зараз існує безліч добавок для бетону, які змінюють властивості складу. Основна мета застосування цих добавок – збільшення терміну експлуатації бетонних конструкцій.

Більшість добавок, що змінюють консистенцію або стійкість бетону до умов зовнішнього середовища. Це можуть бути розріджують або загущають добавки, газоутворюючі добавки для зменшення ваги конструкції.

Добавки для бетону дозволяють змінити його властивості

Часто застосовуються водовідштовхувальні і антикорозійні добавки. Це необхідно при створенні залізобетонних конструкцій, коли потрібно захистити метал від корозії.

Як зазначає редакція uznyavse.ru у суворих умовах Росії також застосовуються добавки, що поліпшують застигання складу при мінусових температурах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: