Правильний вибір покриття для підлоги – перший крок до створення функціонального і красивого інтер’єру.

Наш огляд допоможе врахувати всі плюси і мінуси найбільш поширених підлогових покриттів і вибрати найбільш прийнятний варіант для вас і вашої квартири.

Підлога може бути і красивим, і практичним

У першу групу входять різні типи дерев’яної підлоги – масивна дошка, паркет і паркетна дошка.

Масивна дошка та паркет

Перші два з них, незважаючи на зовнішню відмінність, мають багато схожих характеристик. Виготовляються вони із деревини (нерідко цінних порід) і тому, досить дороги. Достоїнствами масивної дошки та паркету є їх великий строк служби (більше 50 років), універсальність, хороші теплоізоляційні властивості.

Художній паркет - дороге і довговічне покриття

Однак при безсумнівному ряді переваг, мають і недоліки. Якісно постелити паркет і масивну дошку досить складно, тому краще довірити це професіоналам. Для такого покриття потрібен хороший «чорнової» підлогу. Вони дуже чутливі до мікроклімату приміщення (параметрами температури й вологості), а ось відремонтувати паркет, постарілої від часу, не складе великої праці.

Паркетна дошка

Це більш економічне дерев’яне покриття може за зовнішнім виглядом майже не поступатися попереднім. До того ж, порівняно з ними паркетна дошка набагато меншою мірою схильна до коливань кліматичного режиму і більш проста в укладанні, але вона допускає меншу кількість шліфовок, ніж масив або паркет. Найголовнішим недоліком паркетної дошки є обмеженість терміну служби – близько 15 – 20 років.

Паркетна дошка - екологічне покриття

Ламінат

Хорошою бюджетною альтернативою натуральному дерев’яній підлозі може стати ламінат. По виду він може повністю імітувати різні види деревини, керамічну плитку і камінь. Переваги ламінату є його вогнетривкість, хороша міцність і зносостійкість, простота в збиранні та догляді.

Як вибрати ламінат і як поєднувати кольори в інтер’єрі. До негативних характеристик можна віднести високу звукопровідність, швидке стирання лаку. Крім того, ці підлоги досить погано тримають тепло, і в холодну пору року їх краще закривати килимом. Не рекомендується використовувати ламінат в місцях з високою вологістю.

Ламінат добре виглядає у вітальні

Лінолеум

Лінолеум — доступне і популярне покриття представлено сьогодні дуже широким спектром категорій (комерційний, напівкомерційний і побутової; натуральний, полівінілхлоридний, гумовий і нітроцелюлозний, гомогенний і гетерогенний, безосновний та на підкладці). Незважаючи на свою низьку вартість, він має великий ряд позитивних характеристик, таких як:

— універсальність,

— простота догляду,

— м’якість і еластичність,

— хороші показники вологостійкості, звуко — і теплоізоляції,

— стійкість до стирання,

— довгий термін служби (у деяких видів до 30 років).

Як вибрати лінолеум До недоліків лінолеуму відносяться його жорсткість і крихкість, нестійкість до лугів і здатність утворювати вм’ятини від важких предметів обстановки. Перед настилом необхідно підготувати вирівняти поверхню.

Наливна підлога

Останнім часом наливні підлоги поряд з промисловими та громадськими приміщеннями все частіше застосовуються в житлових будинках і квартирах. Поряд з красою і практичністю цьому сприяє:

Наливні підлоги. Який наливна підлога вибрати — великий термін служби (до 40 років),

— простота догляду,

— велика стійкість до кліматичних, хімічних і механічних впливів,

— різноманіття малюнків і візерунків,

— ідеально рівна поверхня без швів.

Наливні підлоги може прикрашати реалістичний малюнок

Основним мінусом наливної підлоги є складний технологічний процес його створення, ретельна попередня підготовка. Це знаходить відображення в його порівняно високу вартість.

Підлогова плитка

Підлогова плитка — це одне з найбільш зносостійких покриттів на сьогоднішній день, дуже практичний у догляді. Вона буває однотонною і мозаїчної, гладкою або рельєфною, з глянцевим блиском або матовим сяйвом. До успішних новинок віднести кварц-вінілову плитку, яку відрізняє значно більш проста укладка, стійкість до стирання і ударів.

Стик плитки і ламінату. Простий і швидкий спосіб стиковки До очевидних мінусів відноситься те, що це твердий і холодний матеріал. Виправити цей недолік допоможе система «тепла підлога».

Керамограніт

Керамограніт за своїм складом ідентичний керамічній плитці. Відмінність між ними полягає лише в процесі виробництва, тому зазвичай виникає питання про вибір між цими двома видами покриття.

Керамограніт більш міцний, морозостійкий, ніж плитка. На його поверхні не утворюється згодом сколів і тріщин, він не схильний до дії кислот і лугів. Редакція bestfacts.com.ua нагадує, що керамограніт вимагає гарної підготовки чорнової підлоги, складний в укладанні і коштує дорожче.

Яке підлогове покриття краще вибрати?

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: