Арбалет — найдавніше зброю, з’явилося ще до нашої ери. Це більш потужна, енергозберігаюча та зручна альтернатива луку. Відомо, що арбалети використовували ще в середні століття.

Під час Першої світової війни на їх основі створювали гранатомети. Арбалети використовувалися як бойову зброю у національно-визвольних війнах, і тільки в 50-х роках минулого століття на Заході почав розвиватися арбалетний спорт.

Арбалет - серйозна зброя

Спортивні моделі, створені в середині минулого століття, стали зразком для створення сучасних бойових моделей, які по своїм розмірам і вазі близькі до пістолетів-пулеметам і автоматів. Завдяки високій забійній силі і безшумності, арбалети складають гідну конкуренцію вогнепальної зброї.

Використання арбалетів часто вирішувало хід битви

Звук роботи складових частин арбалета під час стрільби істотно нижче, ніж, наприклад, у пневматичної гвинтівки. Відсутність дотичних металевих деталей виключає брязкіт, який присутній навіть у найдосконаліших зразків вогнепальної зброї. Збройні сили багатьох країн світу використовують арбалети для проведення спеціальних операцій.

Який арбалет підійде для полювання?

Завдяки безшумності арбалети добре підходять для полювання, правда, російське законодавство забороняє їх використовувати для цих цілей. Однак це не означає, що в нашій країні можна придбати спеціалізований арбалет. Щоб випробувати зброю в дії, можна відвідати ті країни, де це дозволено (наприклад, України).

Арбалет приємно тримати в руках

Вибираючи модель, зверніть увагу на:

1. Зусилля дуг. Для полювання знадобитися модель з зусиллям дуг до 43 кг. В Росії на таку покупку дозвіл не потрібен, вона потрапляє під категорію «виробів для відпочинку та розваг».

Мисливські арбалети і луки для початківців 2. Конструкцію. Всі арбалети поділяються на класичні та блочні. Для полювання краще підходять блокові моделі. Вони мають систему ексцентричних блоків, що дає їм перевагу в запасі потужності і точність пострілу. Класичні ж (або рекурсивні арбалети) оснащені рекурсивними плечима. Вони володіють простотою та надійністю у використанні, а також легше блочних арбалетів по вазі.

Арбалети люблять кінорежисери

3. Тест-драйв. Зупинивши вибір на певній моделі, націляйтесь і оцініть, наскільки вона вам зручна. Краще зробити кілька пробних пострілів, зараз багато магазинів пропонують таку послугу потенційним покупцям.

Який арбалет вибрати 4. Аксесуари. Вам запропонують чохли, різноманітні приціли (коліматорні і оптичні), лазерні цілевказівники, сагайдаки для стріл, різні запчастини для арбалетів, віск для змащування тятиви. Щоб знизити навантаження на спину, редакція bestfacts.com.ua рекомендує купити мотузку для зведення, а також запрошує вас познайомитися зі статтею про самих незвичайних ножах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: