Зимові шини – найважливіший фактор, який забезпечує безпеку на дорозі в непогідне-який час року.

Неправильний вибір зимових шин або неповне розуміння водієм їх особливостей дуже часто обертається основний аварійними подіями. Тому важливість правильного, виваженого та обґрунтованого вибору зимової гуми безсумнівна.

До вибору зимових шин варто підійти грунтовно

Як вибрати зимові шини?

При виборі потрібно відразу враховувати, що універсального варіанту немає.

З шипами або без. Головний фактор тут – умови експлуатації автомобіля і середовище, в якому експлуатація відбувається. Для місцевості з невисокою вологістю повітря, де вся дорога, як правило, суцільно покрита льодом, краще всього підійде шипована гума з грубим малюнком протектора. А якщо на дорогах зазвичай лежить сніг, змішаний з брудом, краще будуть нешиповані шини.

Шипована зимова гума

Виробник. Тут вибір лежить між фірмовими шинами, гумою середнього рівня та бюджетними варіантами. При купівлі шини потрібно обмацати – вони повинні бути м’якими. Це гарантує, що при експлуатації вони будуть служити як треба. Термін придатності не повинен перевищувати двох років, у цьому випадку шини точно збережуть свої якості.

Ширина і висота шини. Вважається, що широка шина краще, але це спрощення. Насправді, у широкої шини відмінне зчеплення на сухому асфальті і їй начхати пухкий сніг (вона просто не закопується в нього), оскільки збільшена площа контактної плями забезпечує малий тиск на поверхню. Але з іншого боку, погіршується видавлювання, тобто мокрий сніг залишається під шиною. Отже, при наявності одного малюнка протектора і ваги авто при менших швидкостях починається процес некерованого ковзання коліс.

Як вибрати зимові шини? Дата виготовлення (позначена на боці гуми). Шини можна використовувати протягом 5 років після випуску. Якщо шина має жовту позначку, це означає, що вона бракована. Таке пляма не можна стерти, можна лише зафрезерувати, тому не варто купувати шини з потертостями на боці.

І завжди варто звертати увагу на маркування, а також вимагати у дилера сертифікат відповідності. Це дуже важлива міра обережності.

Як відрізнити зимові шини від річних?

Головна відмінність в тому, що зимові шини не твердіють на морозі. Гума дуже сприйнятлива до холодних температур. Щоб зимові покришки залишалися м’якими і забезпечували хороше зчеплення з дорогою, необхідний особливий хімічний склад гуми. У літніх шинах цього немає.

Зимові шини взагалі не можна використовувати при температурі більше 5 градусів тепла. Вони швидко розм’якшуються, що підвищує ризик потрапити в аварійну ситуацію. А основна зовнішня відмінність в малюнку і глибині протектора.

Як вибрати зимову гуму? Шипи або липучка?

Як обкатувати зимові шини?

Зміст обкатки нешипованих шин в тому, щоб усунути залишки заводський мастила. Вона значно погіршує зчеплення гуми з дорожнім покриттям, що призводить до гіршої керованості. Тому обкатка повинна являти собою декілька сот кілометрів спокійної їзди, дуже обережною, без різких поворотів і неочікуваних прискорень і гальмувань.

Шиповані зимові шини обкатуються з іншою метою: потрібно, щоб шипи взяли оптимальне положення. Рекомендації ті ж: спокійне, помірне пересування без «молодецтва» і порушень швидкісного режиму, як мінімум протягом перших 500 км.

Обкатка зимових шин Редакція bestfacts.com.ua нагадує, що обкатка потрібна не шинам, а водію, адже мова йде про безпеку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: