Справедливі демократичні вибори і відкрита конструктивна політика, що проводиться народними обранцями, є важливими основами правової держави.

Саме вибори розглядаються як кульмінаційна точка політичного процесу, тому підготовка до них починається ще до висунення кандидатів.

Існує багато механізмів вплив на електорат

Політичні технології – це сукупність методів і стратегій, покликаних підвищити популярність конкретного кандидата чи партії, залучити якомога більше голосів і в результаті забезпечити їм перемогу. По суті це рекламна компанія по просуванню певного «бренду», де широко використовується весь арсенал впливу на політичні погляди людей і на їх волевиявлення під час голосування.

Білі політичні технології

До білих технологій відносяться всі способи інформування електорату, які не суперечать чинним законам і не йдуть в розріз з моральними засадами суспільства.

•Агітаційна компанія в ЗМІ: рекламні ролики, дебати, телевізійні сюжети про кандидата, створення позитивного інформаційного фону в Інтернеті, статті, інтерв’ю.

•Зовнішня/вулична реклама у вигляді банерів, розтяжок, стендів.

Сторінка молодіжного календаря на підтримку Путіна

•Публічні виступи, де політик може проявити свій ораторський талант і відповісти на питання.

•Адресна агітація: звернення до нагальних проблем вузьких груп людей, зустрічі в поліклініках, магазинах, на вулицях. Головне завдання — перетворити людину на прихильника кандидата, щоб він став активно залучати в кампанію інших. Кращими об’єктами впливу є соціальні працівники, лікарі, вчителі, тобто ті, хто має певний вплив у суспільстві.

•Залучення до кампанії відомих співаків, акторів та інших публічних персон.

Зустріч кандидата з виборцями - приклад білого піару

•Організація масових акцій підтримки: мітингів, пікетів, демонстрацій, неформальних походів.

•Листовочная кампанія. Відмінним прикладом ефективного застосування адресної агітації служать вибори в РФ 1996 і 1998 роках, коли Б. Єльцин відвідував підприємства торгівлі, спілкувався з продавцями і тиснув їм руки, чим викликав великий ентузіазм. Інший випадок — при обранні президента Казахстану в 1999 р. підтримати одного з кандидатів закликала відома у 90-ті рр. група «На-на».

Сірі політичні технології

Сірі технології відносяться до групи так званих «кольорових» PR-методів. Тобто подібні стратегії знаходяться на тонкій грані між легальним агітацією і законодавчо забороненими прийомами. «Сірі» політтехнології займають проміжне положення і визначаються як такі, що суперечать нормам суспільної моралі і совісті.

Нова політична публічність у Росії. Каже експерт Дмитро Гусєв •Вміла маніпуляція фактами. Це мистецтво тонких натяків, неповне надання інформації або висвітлення її тільки з певних сторін без брехні і наклепу. Наприклад, серйозно вплинути на репутацію кандидата можуть деякі факти його біографії, які не мають відношення до його діяльності, але які він не хотів би афішувати.

•Інформаційна війна. Дуже сильний і ефективний інструмент, який широко застосовується в Інтернеті. Це публікації з певним смисловим ухилом, інформаційні «вкидання» у вигляді новин, коментарів в інтернет-спільнотах на відомих і цитованих ресурсах, розкрутки груп з відповідною тематикою в «Facebook», «Вконтакте» та інших соцмережах, аматорські сюжети в «Youtube».

Передвиборчі гасла з'являються в найнесподіваніших місцях

Сірий PR однаково гарний як для популяризації кандидата/партії, так і для створення негативної думки про нього. В якості прикладу можна привести групу «Інформаційна підтримка Ст. Ст. Путіна», успішно діючу «ВКонтакте».

Чорні політичні технології

До «чорних» PR-методів належать всі технології, які так чи інакше порушують законодавство. Хоча деякі дослідники визначають це явище по-іншому. Наприклад, автори книги «Чорний PR» А. Лукашев і А. Пониделко відносять туди абсолютно все передвиборчі технології, а творці іншої книги за схожою тематикою А. Чернушенко і Ст. Федорова взагалі визначають чорний PR як перехідну всі норми моралі інтерпретацію реальних фактів. До незаконних стратегій належать:

•Збір і оприлюднення компромату на кандидата.

•Дезінформація, відверта брехня, перекручена інтерпретація фактів.

•Поширення пліток і чуток з допомогою ЗМІ.

Підкуп виборців - заборонений прийом

•Умисне хамство по відношенню до конкурентів, під час дебатів.

•Висміювання і чорний гумор на адресу самого політика чи його опонентів.

•Кримінальні методи: залякування, замаху, розбійні напади, пограбування.

Зібраний компромат оприлюднюється період виборів

Яскравим (хоча і нестандартним) прикладом чорної технології є агітаційний велосипед, винайдений американським інженером. Це диво техніки за допомогою пристроїв було підключено до Інтернету і могло друкувати написи на асфальті, вводяться на сайті. Кожен, хто хотів міцніше висловитися на адресу Джорджа Буша-молодшого, міг написати що-небудь онлайн, а велосипед виводив фрази на асфальті під час їзди. І поліція не подкопается, і на кандидата можна посваритися.

Методи фальсифікації виборів

Фальсифікація результатів голосування – серйозна проблема багатьох молодих демократичних держав. Це явище говорить про те, що і захист прав людини, забезпечення громадянських свобод членів суспільства в такій країні знаходяться на зародкових стадіях.

Способів сфальсифікувати підсумки виборів дуже багато. Нижче наведені найбільш популярні з них.

1)Візуально запрограмований бюлетень. У цьому випадку інформація про потрібному кандидата вписується більш крупно/іншим шрифтом, решта тексту підсвідомо сприймається виборцем як технічний.

Обман викликає обурення

2)«Вкидання» додаткових накладів бюлетенів, за якими будуть голосувати померлі, выписавшиеся, не з’явилися на вибори та отримали відкріпні посвідчення люди. Тут необхідно участь членів виборчої комісії, які прикриють всю діяльність по підробці цілого ряду облікових документів.

3)Виносна урна для домашнього голосування. Часто спостерігачі не ходять до людей, які обрали цей спосіб, тому бюлетені легко замінюються на ті, де стоїть позначка за потрібного кандидата. 4)«Дорисовка» голосів в підсумкових протоколах.

5)Попереднє голосування. В цьому випадку практично неможливо відстежити, скільки людей скористалося правом достроково виявити волю, тому цифри легко підробити.

6)Скасування результатів виборів на дільницях, де не потрібний кандидат переміг за рахунок спеціально організованого потоку скарг на порушення.

Домашнє голосування складніше контролювати

7)Використання простого олівця замість ручки, щоб потім була можливість затерти позначку.

8)Голосування на роботі або за місцем тимчасового перебування: військова служба, в’язниця, вахта. Тут вибір відбувається під явним тиском керівництва, яке попередньо проінструктована про те, які повинні бути результати.

9)Відволікання уваги виборчої комісії. Наприклад, запрошення в 20:00 до столу і частування спиртним. В цей час підготовлена людина може закинути зайві бюлетені.

Політтехнології і поднаготная виборів Редакція bestfacts.com.ua вважає, що організувати прозорі вибори і отримати достовірні результати буває досить складно. Політичні технології часто використовують нечесні і спірні методи, в результаті до влади приходять зовсім не ті люди. Одним із способів боротьби з цим є ретельне вивчення інформації, попередній аналіз і виважене прийняття рішення під час голосування.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: