Масляна — це слов’янське свято з язичницькими обрядами, який відзначається цілий тиждень перед Великим постом. Це свого роду символ закінчення зими і настання весни.

Масляна - найсмачніша тиждень у році

Сирним тижнем, а саме так свято ще називається, слов’яни проводжають студені дні і зустрічають довгоочікувану весну ще з язичницьких часів. Цей тиждень для віруючих остання можливість погуляти від душі і наїстися від пуза перед Великим постом. Медики, правда, не радять дотримуватися напутствиям предків і бути в цю святкову тиждень помірними: об’їдатися млинцями не варто, так як можна набрати зайві кілограми.

Масляна славиться млинцями

В цю неділю церква радить відмовитися або скоротити споживання м’яса, що б підготувати себе до Великого посту. Вважається, що варто більше уваги приділити примирення з близькими і друзями: варто попросити прощення за свої провини, приділити більше уваги своїм близькому і друзям, адже саме їм дістається від нас найбільше. Варто так само піти на примирення, якщо вас образили, зрозуміти і пробачити людини.

Як правильно піч тонкі млинці щороку дати Масляної змінюються, в залежності від дати посту. Головною дійовою особою свята є опудало Масниці, це символ вмираючого і відроджує божества, якийсь язичницький символ родючості.

Як називають дні Масляної?

Понеділок називають «Зустріччю». Дружини на цілий день відправляються до своїм батькам допомагати по господарству. Всі починають пекти млинці, перший з яких віддається убогим на помин покійних. У цей же день з соломи робиться опудало Масниці, яке весь день возять по селі. Увечері вся родина збирається за столом.

Вівторок — «Загравання». Починаються вуличні гуляння. Молоді будують сніжні і крижані фортеці, беруть штурмом, одягають смішні маски. На гуляння приносять млинці, пригощають рідних і знайомих. Саме в цей день тижня проводилися оглядини наречених, щоб вже після Посту зіграти весілля.

Середа — «Ласуна». Тещі запрошують зятів на млинці. Святковий стіл готується рясний, звідки й приказка: «Масляна-объедуха грошей приберуха». Таким чином чоловікові доньки показувалося позитивне ставлення і увага приділялася.

Масниця. День третій – Ласунка! У четвер «Великий розгул». Гуляння щосили: катання на крижаних гірках і конях, гойдалки, карнавали, гучні бенкети. По вулицях возять опудало на колесі, влаштовуються змагання по силі, кулачні бої. Саме з цього дня починається Широка Масляна, припиняється вся робота. Основний посил дня — виплеснути негативну енергію, накопичену за зиму. Тому в цей день захоплюють снігові містечка, розпалювали багаття і стрибали через них, супроводжуючи це все дійство піснями. День закінчували рясним вечерею.

На Масляну завжди раді гостям

П’ятниця вважається «Тещин вечерком». Зяті кличуть у гості своїх улюблених тещ і пригощають їх млинцями. І вже зять показує свою прихильність до мами дружини.

Субота — «посиденьки зовиці». Молоді невістки запрошують в гості сестер чоловіка і дарують якісь подарунки.

І останній день як кульмінація всієї тижня — «Прощена неділя», підготовка до Великого посту. У храмах на вечірньому богослужінні здійснюється чин прощення настоятель просить вибачення у прихожан. Всі віруючі, кланяючись один одному, теж просять вибачення, а на прохання відповідають: «Бог простить». Також треба вибачитися перед близькими та друзями вдома.

Russian Maslenitsa / Російська Масляна В цей день було прийнято поминати покійних, відвідувати їх на кладовищі. В цей же день ходили в лазню. Всю недоїдену їжу також спалювали, ретельно мили посуд. І в кінці дня спалювали опудало, розвіюючи її попіл по полях. Цей обряд свого роду символ, прощання з усім поганим і старим і настрій на новий лад, підготовка до весни, нової пори.

Редакція bestfacts.com.ua радить своїм читачам весело провести цей тиждень і наїстися млинців про запас. На нашому сайті ви знайдете ще одну статтю про те, як святкують Масляну. Рекомендуємо вам познайомитися з нею.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: