Понад ста двадцяти санаторіїв і пансіонатів Криму пропонують не тільки відпочинок по програмі «все включено», але й лікувально-оздоровчі послуги. Цей півострів – одна велика здравниця, оздоблена древніми пам’ятниками культури!

Лікування в Криму

Основні лікувальні фактори Криму – кліматичні, морські та бальнеологічні. Крім того, півострів багатий мінеральними джерелами – їх тут більше сотні. Мінеральні води теж належать до природних лікувальних факторів регіону. На лікування в Крим лікарі відправляють людей із захворюваннями верхніх дихальних шляхів, опорно-рухового апарату, шкірними хворобами, порушеннями функцій сечостатевої та репродуктивної систем. Корисний відпочинок в Криму і для загального зміцнення імунітету, позбавлення від стресів, поліпшення роботи нервової системи.

Про цілющі грязі західного узбережжя Криму було відомо ще древнім грекам: Геродот в V столітті до нашої ери писав про те, що бруду Таврики застосовуються для лікування ран.

Історія лікування на Кримському півострові має багате минуле

Курортом Крим став в 1860-х роках. Видатний лікар Сергій Петрович Боткін направив лікуватися на південь Криму імператрицю Марію Олександрівну: було помічено сприятливий вплив на легені сухого і чистого повітря півострова. Крим, природно, одразу став модним місцем. В кінці XIX – початку XX століття сюди регулярно приїжджали представники дворянства та інтелігенції. В оксамитовий сезон Крим був особливо популярний серед богеми, а взимку наступав «ситцевий сезон», коли ціни дозволяли приїхати полікуватися навіть зовсім небагатих сімей.

У радянську епоху Крим став всенародної здравницею. Саме в цей період були побудовані санаторії і пансіонати півострова. Зараз їх медична база оновилася, сервісні послуги досягли рівня готелів. Серед санаторіїв Криму є і спеціалізовані, і загальнооздоровчого профілю.

Які курорти Криму підходять для лікування?

Кримські курорти зазвичай діляться на південно-східні і західні (іноді окремо виділяються південні і східні).

Санаторії, розташовані на південному березі півострова, тобто на курортах Велика Ялта і Велика Алушта, роблять акцент на використанні кліматичних факторів. Тут активно застосовується таласотерапія, аеротерапія, геліотерапія. Спеціалізація санаторіїв кримського півдня – лікування захворювань бронхо-легеневої системи, серцево-судинні захворювання, неврологія.

Санаторії Ялти

Санаторії східного узбережжя Криму, розташовані в Феодосії, Судаку, надають загальнооздоровча лікування. Є тут і декілька санаторіїв, що спеціалізуються на ендокринології та лікуванні хвороб шлунково-кишкового тракту – в них велику роль відводять використання у лікуванні мінеральних вод, в тому числі знаменитої «Феодосійської».

На західному березі Криму активно застосовуються в лікуванні знамениті сакські грязі, озерна ропа та мінеральні води. Сакські грязі – ті самі, про яких писав Геродот – покращують обмінні процеси, стимулює регенерацію тканин, має анестезуючу, розсмоктуючу, протизапальну дію, допомагають виводити радіонукліди з організму.

Бальнеологічні санаторії в Саках і Євпаторії спеціалізуються на лікуванні шкірних захворювань і хвороб опорно-рухового апарату, а також пропонують комплексні програми при проблемах в сечостатевій і репродуктивної сферах (включаючи лікування безпліддя). Сюди їдуть з хворими суглобами, з проблемами хребта, ревматизм. Лікують в Саках і Євпаторії та хвороби нервової системи – як центральної, так і периферичної. Один з напрямків – лікування людей із зон радіонуклідного забруднення.

Як поєднати відпочинок і лікування в Криму?

В санаторіях Криму створено умови не тільки для лікування, але і для відпочинку. У них відкриті кафе, більярдні зали, концертні майданчики, бібліотеки. Санаторії оточені мальовничими парковими зонами з прогулянковими доріжками.

Прямо в санаторіях відпочиваючим пропонуються цікаві екскурсії по півострову. На думку редакції bestfacts.com.ua варто подивитися на древній Херсонес і середньовічні генуезькі фортеці Феодосії і Судаку, відвідати «печерні» міста Чуфут-Кале, Ескі-Кермен та Мангуп-Кале, пройтися місцями бойової слави Севастополя, погуляти по Нікітському ботанічному саду, насолодитися красою палаців Бахчисарая, Лівадії та Алупки.

В захват приведуть вас Царська і Балаклавська бухти, миси Айя, Фіолент, Хамелеон, Кримські гори зі знаменитим Аю-Дагом та інші природні визначні пам’ятки півострова. Рекомендуємо побувати в Мармуровій і Мамонтовій печері. І, обов’язково подивіться на схід сонця крізь морську арку – Золоті ворота Карадагу!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: