Західні лікарі б’ють на сполох: інсульт, ще кілька десятків років тому гроза виключно літніх людей, посилено «молодшає». Все частіше і частіше зустрічаються випадки, коли його жертвами стають люди віком від 25 років.

При цьому допомога при інсульті потрібно надати в перші три години: саме від того, як скоро хворий був доставлений в лікарню, залежить його життя. Для початкової діагностики інсульту рахунок йде і зовсім на хвилини. Після того, як проявилися його симптоми, настає короткочасне поліпшення – а потім людину можна вже не врятувати.

Як дізнатися інсульт?

Інсульт являє собою гостре порушення мозкового кровопостачання, є кілька типів цього захворювання. В залежності від типу, причиною інсульту може бути тромб, звуження судин, крововилив у головний мозок. Через порушення кровопостачання певну ділянку мозку відмирає, що може призвести до повного або часткового паралічу і ряду інших неприємних наслідків, включаючи летальний результат.

Симптомами інсульту можуть бути слабкість у кінцівках або нездатність рухати ними, гострий головний біль, помутніння свідомості, що мелькають перед очима «мушки», порушення зору і рівноваги, блювання, підвищений артеріальний тиск. Важливо розуміти, що всі симптоми відразу можуть не проявиться чи пройти непоміченими. Народна мудрість говорить, що інсульт обов’язково супроводжується паралічем, але це не відповідає дійсності.

Тим не менш, навіть неспеціаліст може визначити інсульт за допомогою всього чотирьох питань.

  1. Людини, у якого міг статися інсульт, потрібно попросити посміхнутися. При порушення мозкового кровопостачання найчастіше паралізує м’язи з одного боку тіла, тому посмішка буде кривий – один куточок рота не підніметься.
  2. Попросити потерпілого назвати своє ім’я, дату народження, вимовити просте речення («Сьогодні сяє сонце»). З-за інсульту різною мірою порушується мова – повної нездатності говорити до проблем з дикцією, загальмованості і незв’язності сказаного. Крім того, хворі можуть плутатися в датах, не впізнавати друзів і близьких і бути повністю дезорієнтована. Простий тест дозволить виявити цей стан.
  3. Треба попросити хворого одночасно підняти руки. З причин, описаних в першому пункті, він не зможе цього зробити.
  4. Для повної впевненості людини з тривожними симптомами потрібно попросити висунути язик. Як правило, при інсульті він западає набік.

Симптоми і ознаки інсульту можуть бути різноманітними, але з початку будь-якого нападу рахунок йде на хвилини.

Що робити при інсульті?

Терміново викликати «швидку допомогу», не втрачаючи ні хвилини і зберігаючи спокій. Кваліфіковану допомогу при інсульті можуть тільки лікарі, а відмова від госпіталізації може призвести до смерті. Більш того, навіть адекватне станом лікування можна почати лише після проведення комп’ютерної томографії.

В очікуванні приїзду лікарів хворого необхідно укласти на будь-яку рівну поверхню, піднявши голову і лопатки на 30-45 градусів вище тіла, найпростіше це зробити на ліжку за допомогою подушок. Потім потрібно розстебнути щільний одяг, зняти ремінь, шарф, хустку, забезпечити приплив свіжого повітря, відкривши вікно. У разі, якщо почнеться блювота, голову хворого слід повернути на бік і не допустити влучення в дихальні шляхи блювотних мас, і ретельно очистити від них ротову порожнину. Рекомендується вимірювати артеріальний тиск і пульс раз в п’ять хвилин. Давати препарати для різкого зниження тиску не можна.

Первые признаки инсульта у мужчин и женщин в основном совпадают, но последние более подвержены риску его развития.

Що робити, щоб уникнути інсульту?

Як було сказано вище, інсульт сильно помолодшав, що лікарі пов’язують з спадковими захворюваннями і неправильним способом життя. Набагато простіше попередити розвиток інсульту, ніж лікувати його або реабілітувати постраждалих. Для профілактики інсульту необхідно спати не менше 8 годин, правильно і різноманітно харчуватися, воліючи овочі, фрукти, рибу, горіхи червоного м’яса, жирних продуктів і фастфуду. Паління, вживання наркотиків і алкоголю теж варто виключити, і мінімум півгодини в день займатися фізкультурою.

При наявності спадкової схильності до інсульту або гіпертонії потрібно звертатися до лікарів до того, як трапиться перший напад. Якщо дозволяють фінансові можливості, то краще всього скористатися послугами зарубіжних фахівців, і проходити обстеження в клініках Німеччини. Головне – спостерігатися у перевіреного лікаря, і слідувати всім рекомендаціям.

Редакція bestfacts.com.ua радить дбайливо ставиться до свого здоров’я та здоров’я близьких людей, і регулярно відвідувати лікаря, якщо для цього є привід.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: