Для того щоб спростити водіння і зробити його безпечнішим, сучасні компанії створюють багато додаткової, допоміжної електроніки.

Одне з пристроїв, що відносяться до даної категорії – це парктронік. Воно дозволяє дізнатися відстань до сусіднього авто і правильно припаркуватися. Для новачка цей прилад, так само як і механічне блокування коробки, буде дуже корисний.

Парктронік допоможе припаркуватися

Як працює парктронік?

Дізнатися параметри вибору можна тільки після того, як буде хоча б на поверхневому рівні вивчена схема роботи приладу. Він працює за принципом ехолота, посилаючи хвилі і вловлюючи їх повернення. Вони діють на відстані від 0.25 до 1.8 метра.

Як тільки машина наближається до перешкоди, девайс вловлює зіткнення хвиль і дає сигнал. Вибираючи машину, зверніть увагу йде парктронік як її рідна опція – так він більш точний і враховує всі особливості унікальної конструкції вашого авто. Але і знімні моделі при правильному виборі і установці можуть бути ефективні.

Парктронік допоможе уникнути неприємних казусів

Датчики парктроніка

Відрізняються пристрою і кількістю датчиків. У конструкції парктроника їх, як правило, декілька. Чим більше датчиків в комплектації, тим краще. Особливо важливо їх велика кількість для машин з великими габаритами і складною конфігурацією. Від кількості цих складових буде залежати і складність установки пристрою. В цілому якщо вам потрібна для такого пристосування як парктронік установка ціна на неї в сервісах буде невисока, тому краще звернутися до професіоналів. У пристосуванні може бути 3, 4, 6 або навіть 8 датчиків.

Парктронік підійде машині будь-якого розміру

Індикатори парктроника

Якість і кількість індикаторів відстані – це теж важливий момент. Сьогодні поширені прилади, які мають тільки світлові або звукові покажчики. Вони, як правило, розміщуються на панелі салону. Установка парктроника цього типу проста, а саме пристосування не має високої вартості.

Інша справа – це прилади, що підключаються до бортового комп’ютера. Вони вважаються максимально читабельними, але підключення вимагає особливої обережності і професіоналізму. Оптимальний варіант – незалежний парктронік, який має власний окремий дисплей і систему управління. Коли проводиться установка бездротової камери заднього виду, вам буде встановлено приблизно такий же невеликий екранчик. Він не впливає на якість електроніки в авто, але відмінно дозволяє читати інформацію з встановленого на автомобіль обладнання.

Автомобільний парктронік. Шукаємо оптимальний варіант

Які види парктроніків бувають?

Ультразвукові парктроніки

Це найбільш поширений і вживаний вид. У центрі технічного обслуговування, якщо необхідна установка заднього парктроника, найчастіше пропонують саме його.

Принцип його роботи полягає в установці датчиків на бампер автомашини. За своїми функціями ці датчики є і приймачем і передавачем. Коли відбувається парковка автомобіля, вони починають випромінювати сигнали, які відбиваються від ймовірних перешкод, що знаходяться на шляху автомобіля. Потім тими ж датчиками сприймаються вже відбилися від перешкод сигнали, які потім аналізуються системою, і вся отримана інформація про близькість перешкоди подається водієві у вигляді сигналів тривоги (як звукових, так і на монітор).

Парковка з допомогою парктроника. Недоліки парктроника

Індукційний або електромагнітний парктроніки

Вони являють собою спеціальну стрічку, яка кріпиться до бампера. До переваг такого пристрою можна віднести збереження цілісності бампера, який не потрібно буде свердлити, а також відсутність так званих мертвих зон, які можуть бути присутніми при невеликій кількості сенсорів у ультразвукових видах парктроніків. Кріпиться індукційна стрічка до внутрішньої поверхні бампера і не помітна.

Однак тут до недоліків можна віднести те, що в цих пристроях немає можливості вивести інформацію про зону спрацювання. Зазвичай індукційна стрічка спрацьовує тільки при зміні відстані до перешкоди, а не на саме його присутність.

Парктронік — Головна Дорога

Парктроніки з відеокамерою

Це найбільш сучасний вид. Завдяки наявності камери, вони здатні не тільки «засікти» можливу небезпеку, але і подати її зображення на вмонтований дисплей. Тобто крім того, що власнику транспортного засобу вся інформація подається, як і в інших звичайних видах парктроніків, у нього (власника) з’являється також можливість спостерігати за тим, що відбувається позаду автомобіля. Коштують такі парктроніки дорожче інших і установка їх вимагає великих витрат, але все ж переваги установки парктроника з відеокамерою очевидні.

Редакція bestfacts.com.ua бажає вам безпечної їзди і пропонує познайомитися зі статтею про те, як вчинити, якщо перегрівається двигун.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: