Рак матки – це злоякісне новоутворення, що розвивається з епітеліальної тканини. Щороку виявляється понад 600 тисяч випадків цього захворювання, з них 30% закінчуються летальним результатом. В даний час можливо успішне лікування раку матки, і його запорукою є своєчасна діагностика.

Симптоми раку матки

Небезпечним ознакою вважається поява виділень з піхви слизової консистенції, білястих, з кров’яними прожилками, що супроводжуються неприємним запахом. Їх відходження може посилюватися після статевого акту, фізичних зусиль, огляду на гінекологічному кріслі. Іноді виділення бувають повністю кров’яними. По мірі росту пухлини виникають болі в низу живота, попереку, можуть порушуватися процеси сечовипускання і дефекації.

Хвора відчуває постійну слабкість, швидко стомлюється, відбувається зниження апетиту і втрата ваги. Можливі тривала температура в межах 37,0-37,7⁰С без видимих на те причин і порушення менструального циклу. Але в ряді випадків початкові стадії захворювання протікають без будь-яких симптомів, і запідозрити діагноз можна тільки на профілактичному огляді.

Ступені раку матки

При I ступеня невелика пухлина розташована в тілі матки і не виходить за її межі. Рівень п’ятирічної виживаності хворих, які розпочали лікування на цій стадії, становить 100%. При II ступеня новоутворення збільшується в розмірах, уражається шийка матки.

Рак матки краще діагностувати раніше

III ступінь – пухлина проростає в маткові оболонки, метастазує в піхву і тазові та поперекові лімфатичні вузли. Найбільш небезпечною є IV ступінь, коли пухлина зачіпає пряму кишку, сечовий міхур, дає віддалені метастази в печінку та легені.

Як діагностувати рак матки?

Лікар починає з того, що розпитує пацієнтку про скарги, перенесених раніше захворювань, після чого виконує дворучне піхвове дослідження, визначаючи розміри матки та наявність новоутворень.

Якщо виявлена пухлина, її розмір з’ясовується за допомогою УЗД, після чого призначається гістероскопія матки. Під час цієї процедури порожнину матки оглядається за допомогою спеціального приладу – гістероскопа, беруться зразки тканин на цитологічне дослідження. Якщо злоякісність пухлини підтверджується, то призначається КТ або МРТ – для визначення метастазів.

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує в цілях профілактики відвідувати гінеколога кожні півроку і не відкладати візит в жіночу консультацію при появі підозрілих симптомів. Пам’ятайте, що чим раніше виявляється хвороба-тим вищі шанси на повне одужання.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: