З приходом весни багато автолюбителів змушені вирішувати питання вибору літніх покришок. Від них буде залежати безпека водія та інших учасників руху.

Міняти шини нудно вчасно

Дорожні умови в нашій країні значно відрізняються взимку і влітку. Саме тому при застосуванні зимової гуми в літній період і навпаки, може знадобитися евакуатор. Тому, розглянемо основні особливості вибору літньої гуми.

Навіщо міняти шини?

Так для чого потрібно «перевзувати автомобіль»? Робиться це тому, що малюнок протектора на літніх покришках відрізняється від малюнка на зимовій гумі. Технічні характеристики матеріалу, так само відрізняються. Зимова гума виготовляється з більш м’яких сортів. У літню спеку вони можуть стати занадто м’якими і, відповідно, втратити свої якості. Літні шини більш жорсткі і вони не здатні забезпечити зчеплення з дорогою в зимові холоди.

На ринку представлений величезний вибір літніх шин

Треба зауважити, що існують і всесезонні шини, придатні до експлуатації в будь-яку погоду. Незважаючи на це, вони таять в собі безліч недоліків. Такі покришки справляються зі своїм обов’язком значно гірше вузькоспеціалізованих колег. Купуючи таку гуму, слід проконсультуватися з фахівцем, адже вони можуть бути вироблені в країнах з жарким кліматом, де температура взимку може не опускатися нижче – 5 градусів. Їх застосування в сильні морози буде недоцільним. В іншому випадку, може знадобитися служба евакуації автомобілів.

Як вибрати літні шини? Які краще купити? Не відмітайте відразу можливість покупки пользованной гуми. Покришки, виготовлені на совість, мають дуже великий межа зносу. На цьому, звичайно, можна добре заощадити, але прослужать вони вам дещо менше, ніж нові.

Знаки на боках гумових коліс

Продукція, що представлена сьогодні на ринку, відрізняється різноманітністю. Експерти рекомендують при виборі звертати увагу, насамперед, на те, що зазначено виробником на бічній частині коліс:

Маркування всесезонних шин

1.made in – напис, що вказує країну виробника покришок;

2.tradewere – індекс зносу гуми, від якого залежить довговічність такого виробу;

3.dot – позначає країну виробника, день, місяць і рік випуску;

4.temperature – це коефіцієнт максимальної температури в шині;

5.Індекс навантаження, що визначає максимально допустима вага на одне колесо машини.

Коли потрібно міняти зимову гуму на літню?

Правильний вибір літньої гуми, як і зимовий, досить відповідальний процес. Від цього залежить хороша керованість авто на дорозі, його курсова стійкість, економна витрата палива, ефективність гальмування і інші характеристики. Як правило, заміну зимових шин на літні виробляють з настанням весни, коли погода остаточно встановиться, і підуть морози.

Поради щодо вибору літньої гуми

Як вибрати шини для джипів? Основними критеріями вибору якісної літньої гуми є наступні:

1.Хімічний склад гумової суміші, з якої вона зроблена. Для літа краще всього підходять колеса з твердої гуми, що зумовлено погодними умовами. При чому, з часом такий матеріал здатний втрачати свої властивості. Тому не рекомендується вибирати гуму, випущену понад 2-х років тому.

2.Малюнок протектора впливає на те, як буде почувати себе автомобіль на дорозі. Асиметричний малюнок дозволяє більш впевнено себе почувати на сухій трасі, а симетричний, навпаки, на мокрій, так як його канавки найкраще відводять воду. На більшість шин нанесено «канавки», виштовхують воду з-під коліс.

3.Правильно підібраний типорозмір – це гарантія безпечної їзди і довгої експлуатації вашого авто. Цей показник повинен відповідає заявленим виробником. R — означає радіальну конструкцію коліс, а цифра біля неї – радіус колісного диска в дюймах. Крім того, вказується висота профілю і ширина шини.

Літні шини для кросоверів 4. Дуже важливою характеристикою шин є можливість їх балансування. Якщо шину складно відбалансувати на дисках, то її слід повернути в магазин. Те ж саме слід зробити, коли для балансування потрібна велика кількість тягарців. Незбалансовані шини викликають биття на високих швидкостях, що призводить до швидкого зношування. Коли не вдається вирішити проблему на місці, завжди можна буде викликати евакуатор. Таким чином, існують свої нюанси при виборі літніх шин, на які повинен звертати увагу кожен автомобіліст.

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує вам познайомитися зі статтею про те, де купити дешеві автозапчастини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: