В даний час кухонні ножі представлені у продажу в великому асортименті. Можна купити спеціальний інструмент мало не для кожного продукту.

 

Хороший ніж необхідний на кухні

Існують ножі, якими дуже зручно чистити окуня, моделі для оброблення м’яса, нарізки помідорів, сиру і так далі. Вони відрізняються один від одного за розмірами, формою і ряду інших ознак. Проте основним параметром, яким визначається якість ножа, його довговічність, зручність експлуатації і інші важливі характеристики, є матеріал, з якого він виконаний.

З чого роблять ножі?

Найважливішим елементом кухонного, так і туристичного ножа є лезо. Від нього залежать основні властивості інструменту. Традиційно для виготовлення лез використовуються різні сорти сталі, що розрізняються по вартості і характеристиками. Відносно недавно з’явилася можливість купити кухонні ножі з кераміки. Ці інструменти, що прийшли з Японії, встигли завоювати широку популярність.

Для кожного продукту є свій зручний ніж

Керамічний ніж: плюси і мінуси

Керамічних ножів властиві власні переваги та недоліки.

Три важливих моменти при виборі шеф-ножа Мабуть, головним достоїнством керамічного леза є твердість. Точити його доведеться приблизно один раз в рік. Завдяки щільній структурі кераміки такий ніж легко мити. Він має малу вагу, не піддається іржавінню, окислення, намагничиванию, його практично неможливо подряпати. Крім того, продуктам не передається присмак металу.

Підставки для ножів роблять життя більш зручною

До негативним сторонам належить крихкість, обмеженість у використанні (керамічним ножем можна нарізати не кожен продукт), неможливість якісно виконати заточку своїми руками. Ще один мінус — висока вартість, хоч, звичайно, вона набагато нижчі ціни, наприклад, на хліборізку, яка легко справляється з нарізкою сиру і булок.

Яка сталь краща для кухонного ножа?

Вуглецева сталь. Ножі з неї коштують недорого, добре точаться, довго тримають заточку, але при цьому мають властивість темніти, передавати продуктів присмак металу, схильні до корозії. Нержавіюча сталь. Такі ножі доводиться часто точити, внаслідок чого сталь стоншується, але при цьому стійкі до корозії і невибагливі у догляді. Високовуглецева сталь. Поєднує переваги обох попередніх видів. Відрізняється міцністю, стійкістю до корозії, довго тримає заточку.

Ножі з нержавіючої сталі – оптимальний вибір для будь-яких кулінарних потреб

Елітні кухонні ножі також можуть вироблятися з багатошарової сталі або титану.

Найпопулярніші міфи про ножах

— Міф 1. Про «самозагострювальних» ножах. Давно вже пора покласти край цій помилці. Немає таких ножів, які б самі заточувалися про хліб або про капусту. 20 років тому по телебаченню був запущений рекламний ролик про нескінченно гострих ножах. Цей маркетинговий хід виявився вдалим, і багато господині дотепер вірять у чудеса.

Кухонні ножі: огляд кухонних ножів — Міф 2. Про дамаської сталі. Насправді рецепт виготовлення справжньої дамаської сталі (або її аналога булата) безповоротно втрачено кілька століть тому. У середні століття таку сталь робили на Близькому Сході, а сучасну дамаську сталь виробляють із сталевих прутів, прокованных в смужки з різним вмістом вуглецю і перекручених. Ця технологія теж дуже хороша: вона робить ножі твердими, міцними і гнучкими. Але будьте пильні: іноді непорядні виробники наносять малюнок під «дамасск» на неякісні дешеві леза.

Дамаська сталь має характерний малюнок

— Міф 3. Про лазерному заточуванню. Ще одне диво, яке варто розвінчати. Мова йде про ту заточуванні, яку в народі називають лазерної, а світі професіоналів серрейторной, тобто про заточенню з дрібною насічкою. Лазер не точить нічого. Є лазерний контроль кута заточування на автоматичних заточувальних верстатах. У рекламному ролику показують, як кухонний ніж із зубчастою кромкою леза легко розрізає навпіл черевик, розпилює фанеру і дріт. Правда, не показують, що потім цей ніж викидають, так як він прийшов в повну непридатність.

Редакція bestfacts.com.ua радить купувати кухонні ножі хорошої якості, щоб вони служили довго і постійно не вимагали заточування. Ми запрошуємо вас познайомитися зі статтею про самих незвичайних ножах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: