На сучасних весіллях можна часто зустріти традиційні елементи, що пройшли перевірку століттями. Всілякі весільні традиції сьогодні модно включати в програму весільного торжества, це говорить про те, що молоді не забувають про своє коріння.

На торжестві використовують традиційні атрибути — рушники з ручною вишивкою, ляльки-обереги.

Дотримання традицій допоможе зробити весілля яскравіше

Заручини

Заручини — це одностайна згода закоханих укласти шлюб. Наречений робить пропозицію нареченій і дарує їй символічне обручку, яку молода з цього моменту носить на безіменному пальці правої руки.

Бажання молодих створити сім’ю святкується на традиційному урочистому вечері, іноді влаштовується вечірка з друзями і родичами, на якій їм повідомляють про майбутнє весілля. По своїй суті, заручини — офіційне оголошення перед близькими про те, що пара має намір одружитися.

Сьогодні не обов'язково оголошувати про свої заручини

Сьогодні цей обряд носить умовний характер і не вважається обов’язковою необхідністю. До заходу ставляться як до гарної стародавнім звичаєм, який передує самому головному моменту в сімейному житті.

Благословення батьків

Батьки молодих повинні дізнатися першими про заручини дітей – це головна умова обряду заручин. За традицією наречений просить руки коханої у її батька. Коріння звичаю йдуть з далекого минулого, в ті часи чоловік вважався главою сімейства, і його статус був непохитний.

Обряд починається з візиту нареченого в дім нареченої, де під час вечері він повинен розповісти про наявних позитивних якостях і про наміри, що стосуються коханої дівчини. Після цього він просить дозволу у батьків нареченої взяти її в дружини. Якщо батьки відповідають згодою, молода людина стає на одне коліно, дарує кільце і пропонує дівчині руку і серце. Перед весіллям батьки благословляють молодят на щасливий шлюб.

Батьки благословляють молодих на щасливе сімейне життя

Парубочий вечір і дівич-вечір

Парубочий вечір і дівич — вечір-це своєрідні проводи незаміжньою і холостяцького життя. Раніше заходи організовувалися напередодні весільного торжества, але сучасні практичні молодята намагаються «розпрощатися» з вільним життям заздалегідь.

Парубочий вечір і дівич - вечір- хороший привід поспілкуватися з друзями

Проводять дані заходи наречена і наречений окремо, кожен у колі своїх близьких друзів. Гості нареченої, за традицією – незаміжні подружки, а гості нареченого – неодружені друзі. Їх іноді запрошують додому, але частіше такі заходи проводять у клубах, барах з караоке або в саунах. Молодятам влаштовують сюрпризи, а запрошені гості «згадують минуле», дарують подарунки, вітають і роблять настанови.

Викуп нареченої

День одруження починається з викупу нареченої. Це одна з найбільш цікавих та веселих заходів на весіллі, на якому нареченому необхідно пройти різні випробування на шляху до своєї нареченої. Раніше наречений викуповував майбутню дружину у родичів з її боку. Сьогодні зазвичай викуповують наречену у подружок, які проводять викуп.

Рідкісна весілля обходиться без викупу нареченої

В сучасний час процедура викупу нареченої є часто розвагою і не ставить за мету отримати більше матеріальних благ з нареченого. Незаміжні подружки нареченої попередньо готують сценарій, за яким відбувається викуп. У нього входять різні завдання жартівливого характеру. Для їх виконання нареченому треба продемонструвати розум, витримку, спритність і почуття гумору.

Обмін кільцями

У всіх весіль є спільна традиція – древній обряд обміну обручками, який вперше з’явився у Стародавньому Єгипті. Сьогодні обручку у світі вважається символом вірності і нескінченної любові. З роками змінювалася мода, разом з нею і традиції, пов’язані з кільцями. Сьогодні можна зустріти обручки з срібла, золота і неблагородних сплавів, з каменями і без, класичної форми і авангардної. Яким має бути кільце вирішують молодята.

Обмінюватися кільцями на весілля прийнято у багатьох народів

Одягаючи обручки на безіменний палець лівої руки один одному, молодята, згідно старовинним переказами, накладають печатку на серце, яка буде вічно зберігати їх любов. Носиться весільне кільце разом з заручним.

Випускання голубів

Білі голуби вважаються символом любові та миру, а закоханих часто асоціюють з голубками, так як їм належить звити своє затишне родинне гніздечко і продовжити свій рід. Ці птахи створюють собі пару на все життя, тому саме вони є символом довгого і щасливого шлюбу.

Випускання голубів - дуже радісна традиція

По польоту голубів прийнято визначати, яким буде в майбутньому шлюб, і якої статі народиться перша дитина в сім’ї. Якщо попереду летить птах нареченої, першим на світ з’явиться дівчинка, а якщо нареченого – то варто очікувати появу хлопчика. Якщо голуби кинулися високо вгору, вважається, що шлюб буде міцним і тривалим.

Осипання рисом, пелюстками троянд і цукерками

У цьому красивому обряді прихований глибокий сакральний сенс. У часи поклоніння людьми язичницьким богам доріжку, по якій йшли молодята, посипали тисячами пелюсток квітів для задобрення богині родючості. Гроші і рис, які кидали під ноги нареченого і нареченої, знаменували процвітаючу життя і достаток.

Збори та викуп нареченої Цей видовищний обряд використовують у багатьох народів світу. В сучасний час роль «осыпающих» виконують всі запрошені на весілля і обсипають молодят, коли вони виходять з Рагсу .

Весільний коровай

Багато традиції і звичаї древньої Русі сьогодні забуті, однак красивий весільний коровай залишається обов’язковим символом торжества. Це справжній витвір мистецтва з символікою і кожен елемент декору на весільній випічці має свій сенс.

Коровай подає молодим свекруха

Вручення короваю – це заключний етап весільної церемонії, він символізує закінчення періоду юності нареченої і нареченого. Коровай викладають на вишитий весільний рушник і дарують молодим. Молодята повинні подякувати і три рази поцілувати коровай. Верх випічки дістається молодим, його передбачається злегка посолити і з’їсти. Той з подружжя, хто відкушує більший шматок і оголошується головою сім’ї.

Танець молодят

Традиція першого весільного танцю молодят з’явилася ще в часи правління Петра I. У той час бал був невід’ємною частиною кожного весільного торжества. Сьогодні молодята тішать своїх гостей постановочними танцями.

Весілля. Закидали рисом нареченого і наречену Іноді у весільному танці беруть участь друзі, запрошені на весілля. В наш час весільний танець – це унікальна частина торжества, яка дозволяє нареченим проявити творчий потенціал, здивувати гостей незвичайним виступом.

Викрадення нареченої

Ця весільна традиція носить не такий глибокий смисл, як раніше, проте вона досі актуальна і шанована в наш час. Друзі нареченого або подружки нареченої ховають молоду в якому-небудь затишному місці. Для того, щоб отримати дружину назад, нареченому доводиться пройти ряд випробувань.

Веселий танець молодят на весіллі Також надходять з туфель нареченої. Друзі попередньо домовляються з нею про час пропажі туфельки. Щоб повернути її нареченій назад, свідкам молодят необхідно виконати декілька жартівливих завдань.

Запалення сімейного вогнища

З зародженням нового осередку суспільства — молодої сім’ї, необхідно «розпалити» свій сімейний вогнище, щоб у їхньому домі завжди було тепло і затишно і його не покидало благополуччя. Символом щасливого і довгого сімейного життя вважається вогонь, який треба передати з сім’ї батьків у нову.

Викрадення нареченої.За участю страйкбольной команди Хранительками домашнього вогнища вважаються жінки — господині будинку. Тому передавати вогонь повинна свекруха або матері обох сімейств. Передається вогонь нареченій — майбутньої господині будинку, щоб вона все життя дбайливо зберігала свій сімейне вогнище. Необхідно заготовити побажання, які треба сказати молодим перед моментом урочистого запалення свічки нового сімейства.

Кидання букета

Значення цієї традиції відомо всім: вважається, що дівчина, яка зловить весільний букет нареченої скоро вийде заміж. Є ще звичай, пов’язаний з букетом нареченої, згідно з яким вона повинна зберігати весільний букет у своєму будинку протягом року, щоб шлюб був міцним. Тому попередньо замовляється дублікат букета, який впадає нареченою для дівчат, охочих скоро вийти заміж.

Зловити букет нареченої буває непросто

За аналогією кидання букета нареченої, знімається з чоловіком ніжки молодої дружини весільна підв’язка. Вона кидається неодруженим гостям чоловічої статі. Той, хто спіймав кинуту весільну підв’язку, незабаром стане чоловіком.

Зняття фати

Обряд зняття фати з нареченої прийшов до нас з глибокої старовини. Він символізує прощання молодої дівчини з дитинством і юністю, а також з девической життям, яка значно відрізняється від буднів заміжньої жінки.

Наприкінці весілля з нареченої знімають фату і одягають хустку

Це було зняття вінця невинності, що було дуже важливо в старовину і сприймалося як особиста таємниця і переродження. Знімала фату з нареченої свекруха. При цьому вона говорила, що приймає в свою хату невістку, де їй належить стати молодою господинею.

Розрізання весільного торта

Захід розрізання весільного торта символізує перше спільне дію молодих молодят. Молодята, разом взявшись за ніж, повинні розрізати торт і пригостити першими шматочками своїх батьків. Потім можна пригощати всіх запрошених гостей.

Весільний торт наречений і наречена повинні розрізати разом

Подарунки гостям

У старовину на весіллях прийнято було дарувати подарунки нареченій і нареченому. Однак і наречені обдаровували майбутніх родичів. Цей звичай люблять і гості, і молодята. Завжди приємно отримати подарунок, а в даному випадку гості віднесуть додому частинку весільного веселощів, позитиву і радості. Подарунки для гостей можуть бути смачними або пам’ятними – календарі з зображенням молодят, бонбоньєрки, унікальні футболки з принтом та інші.

Подарунки гостям можуть бути не дуже дорогими

Не обов’язково неухильно дотримуватися всі існуючі весільні традиції. В наш час є багато варіантів організувати весілля незвичайно та яскраво. Редакція bestfacts.com.ua розповіла про найбільш популярних і використовуваних сьогодні весільних традиціях.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: