Цілюще банний пар надають розслаблюючу і загальнозміцнюючу дію на організм, тому практично кожен власник заміського будинку будує на своїй ділянці лазню.

Піч - душа лазні

Незамінним атрибутом лазні є піч. Від неї залежить швидкість і якість прогріву приміщення, а також вироблення пара й одержання гарячої води.

Види печей для лазні

Банні печі класифікують за кількома ознаками.

1. За типом укладання каменів розрізняють пристрої з відкритою і закритою кам’янкою. В першому випадку забезпечується швидке прогрівання приміщення, але і камені швидше остигають. При закритій кам’янці нагрів відбувається поступово, і камені тривалий час зберігають тепло.

Тестування банних печей. Багаття, Віра, Харвия 2. В залежності від виду споживаної енергії розрізняють:

— дров’яні печі для лазні – традиційні і найбільш популярні.

Також з їх допомогою опалюють будинки в тих випадках, коли газ недоступний. Основні переваги: працюють на дешевому паливі, створюють в парильні неповторний деревний аромат, не вимагають підведення газових труб, електрики. Особливості: повільний прогрів приміщення, підтримувати температуру і регулярно прибирати золу повинен сам господар.

Конструкція печі для лазні

— електричні – зручні, безпечні і функціональні нагрівачі.

Організувати лазні по-чорному з таким пічкою не вийде, але вони швидко нагріваються, управляються дистанційним пультом, не вимагають димоходу і прибирання золи.

Вони абсолютно безпечні, немає ризику опіків (завдяки спеціальному корпусу і компактним розмірам) і отруєння чадним газом. Єдиний недолік – високе енергоспоживання (від 3,5 до 20 кВт) і великі витрати на комунальні послуги. — газові печі – мають ті ж переваги, що і електричні. Але із-за значних розмірів агрегату їх можна встановити тільки у великих парних. До того ж до бані потрібно підвести газові труби.

Все про банні печі — об’єднані газо-дров’яні пристрою.

Вони є хорошою альтернативою газової печі. Але для установки таких агрегатів необхідно оформляти дозвіл у відповідних інстанціях і будувати димар. Крім того, рівень їх безпеки нижче, ніж у звичайної дров’яної печі.

Як вибрати піч і не помилитися?

— Потужність. Чим вона вища, тим швидше прогріватися парилка. Також бажано наявність регулювання потужності, це дозволить знизити витрату палива.

Краще вибирати печі, які можна топити не з парної

— Безпека печі. Добре, якщо її корпус має теплозахисне покриття, що дозволить уникнути опіків. При цьому у дров’яних і газо-дров’яних печей повинна бути передбачена вбудована система димоходів.

— Умови монтажу. Поширеною помилкою є невідповідність потужності вашої електричної мережі і печі, неможливість встановити димар.

Електропіч зручна, але досить дорога

— Відповідність габаритів конструкції габаритами приміщення. Потужна, але велика піч у маленькій парильні може доставити масу незручностей. — Марка. Найбільшими російськими виробниками печей є компанії «Єрмак», «Варвара», ТОВ ПТК «Везувій», ЗАТ «Термофор».

Тим, хто вирішив побудувати лазню, редакція bestfacts.com.ua рекомендує познайомитися зі статтею про те, як правильно паритися.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: