Для початку визначтеся, в якій саме сфері ви хочете працювати, який графік вам підійде, яка зарплата влаштує. Це звузить коло пошуків і допоможе краще зорієнтуватися в тисячах оголошень про вакансії.

Де влаштуватися на роботу?

Зазвичай люди намагаються шукати роботу недалеко від дому, школи, роботи чоловіка, центру міста. Тобто хочуть, щоб дорога на роботу була оптимальною по часу, і було зручно по дорозі на роботу/з роботи встигати робити інші справи. Коли переглядаєте оголошення в інтернеті або в газеті, насамперед зверніть увагу на вакансії у вашому районі.

Не погоджуйтеся відразу на роботу, куди вам доведеться добиратися дві години з трьома пересадками. Якщо ви вже давно у пошуках, труднощі дороги можуть здатися незначними в порівнянні з бажаною вакансією, але вже через місяць-другий ви проклянете все на світі, штурмуючи під крижаним дощем черговий переповнений автобус.

Якщо у вашому населеному пункті важко знайти хорошу роботу, зверніть увагу на вакансії в сусідньому місті. Може бути, саме там ви знайдете бажану посаду, а доїхати туди по трасі буде навіть простіше, ніж їхати на інший кінець рідного міста.

Прикладіть максимум зусиль, і пошуки увінчаються успіхом

Регулярно переглядайте бази вакансій: місцеві газети з оголошеннями, інтернет-сайти з працевлаштування, зверніться в центр зайнятості, в кадрове агентство. З останніми будьте обережні. Чесне і поважає себе агентство не бере грошей з претендентів, їм сплачують тільки роботодавці.

Де знайти роботу без досвіду

Оптимальний варіант знайти роботу без досвіду – це зареєструватися на біржі праці. Там ви можете пройти навчальні курси або безкоштовно, або за символічну вартість.З дипломом про закінчення курсів ви зможете отримувати від біржі направлення на роботу. Також на біржі праці завжди виведені у вільний доступ оголошення про вакансії. Влаштуватися на роботу через біржу не маючи досвіду цілком реально, до того ж тут розміщують свої вакансії найчастіше державні підприємства, на які з боку важко потрапити. А це означає хороший соцпакет і захист.

Але не біржею єдиною. Візьміть будь-яку газету, або інтернет-сайт, читайте все підряд оголошення, дуже часто можна зустріти приписку «можна без досвіду», тобто передбачається, що роботодавець хоче навчити співробітника «з нуля» під свої потреби.

Де розмістити оголошення про роботу

  1. Сайти по працевлаштуванню. Сучасні кадровики на великих і дрібних підприємствах першим ділом переглядають сайти з резюме. Грамотно складене резюме, розміщене на розкрученому відвідуваному сайті – це 90% успіху.
  2. Місцеві газети з оголошеннями. У кожній такій газеті зазвичай на останньому аркуші є купон на безкоштовне оголошення. Потрібно його вирізати, акуратно заповнити і надіслати на адресу редакції.
  3. Якщо ви робите якісь послуги (наприклад, вантажник, перукар, візажист, репетитор), не гидуйте дошками оголошень на стовпах і на під’їздах житлових будинків. Роздрукуйте своє оголошення з відривними телефонами, розклейте у вашому районі.
  4. Зверніться в кадрове агентство. Вони постійно формують бази шукачів, допоможуть скласти хороше резюме.
  5. Повідомте друзів знайомих, що ви шукаєте роботу. Сарафанне радіо працює відмінно. Припустимо, поділиться однокласник вашого друга, що йому потрібен працівник, а один тут же запропонує вашу кандидатуру.

Наостанок редакція bestfacts.com.ua радить вам запам’ятати золоте правило «платити гроші має роботодавець, а не претендент». Тобто всі види вакансій, де вам пропонують спочатку заплатити, а потім отримати роботу, відразу відмітайте.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: