Перш ніж відправитися за кордон підкорювати нові вершини своєї діяльності, варто провести якийсь аналіз і вивчити отриману інформацію.

У цьому питанні дуже важливо знати, в якій країні ви можете застосувати свої навички, де буде простіше влаштуватися і комфортніше жити, що необхідно знати і які документи мати і багато іншого. Обізнаний – значить озброєний. Ця прислів’я тут доречна як ніде.

Робота за кордоном багатьом допомогла поліпшити матеріальне становище

Які фахівці затребувані за кордоном?

Третина населення нашої країни працюють чи збираються працювати за кордоном. Така діяльність приваблює значно більшими зарплатами і поліпшеними умовами праці. Знайти роботу за кордоном не так складно, особливо якщо у вас є потрібний диплом. Найбільш затребуваною можна назвати роботу медсестри. Це пов’язано з зростанням кількості старіючих людей, які вимагає особливого догляду, а їх родичі зайняті і готові платити за турботу про своє близьку людину. Не менш дефіцитні лікарі, наприклад, у Німеччині це найбільш високооплачувана професія. Гостра нестача медиків у Новій Зеландії, Австралії, Фінляндії. Також за кордоном будуть раді фахівцям ІТ-технологій, адже ця сфера дуже швидко розвивається. Без праці знайдуть роботу інженери, бухгалтери та фахівці в галузі цивільного будівництва. Оператори і управлінці зможуть працювати в таких країнах, як Китай, Голландія, Швейцарія та Франція.

Без мови можна розраховувати на некваліфіковану роботу

Чи можна знайти роботу без знання мови?

Так, це реально. Наприклад, у програмі Work and Travel начебто необхідно знати англійську мову, але на ділі вистачає розмовного мінімуму (май нейм із Таня, ай ем фром раша). У перші дні короткий курс мови допоможе орієнтуватися в цьому мінімумі. Але, погоджуючись на таку роботу, потрібно розуміти такі нюанси:

•Робота буде тимчасовою. Якщо вдасться вивчити мову, правильно уявити себе, показати свої здібності та навички, то цілком можна розраховувати на офіційне працевлаштування та підвищення кваліфікації.

•Діяльність може бути не офіційною.

•При роботі немає необхідності спілкуватися з клієнтами

Найпоширенішими вакансіями без знання мови є посади прибиральника, збирача врожаю, працівника будівельної бригади.

Легко знайти роботу за кордоном під час збору врожаю

Куди поїхати?

Найпопулярніші країни для роботи наших громадян – це США і найближчі держави Європи. Америка приваблює нескладними програмами на ринку праці, а європейські країни мають своєю близькістю і дешевизною перетину кордону.

Перед тим, як вибирати країну, слід врахувати такі фактори:

•Ступінь володіння мовою. Чим вище ви хочете отримати посаду, тим краще треба знати мову, а то й не один.

•Сфера діяльності. Краще відправлятися з вже впевненим знанням, в якій сфері себе застосувати. Якщо претендуєте на тривалий працевлаштування, обов’язково слід мати диплом про вищу освіту та досвід роботи.

Хороші фахівці зі знанням мови потрібні всім

•Оплата. Потрібно дізнатися, скільки буде коштувати проживання та харчування в тій країні, в яку вирушаєте, і відповідно враховувати, щоб зарплата покривала ці витрати. Оптимальний варіант – влаштуватися в компанію, яка оплачує житло і медичну страховку.

•Обов’язково грамотно скласти резюме. Це значно збільшить шанси.

•Правильне оформлення документів, що забезпечить вас легальним місцем.

•Слід ознайомитися з законодавством і правом країни.

Куди краще поїхати?

•Великобританія. Знайти тут роботу непросто. По-перше, необхідно в ідеалі знати англійську мову. По-друге, складність прийнятих законів у 2014, які обмежують роботу іммігрантів. Отримати тут роботу може тільки висококваліфікований здобувач. Працювати в обслуговуванні або різноробочим можна тільки нелегально.

•Італія. Тут легко знайти роботу, особливо жінкам. Актуальні вакансії офіціанток, покоївок, доглядальниць, прибиральниць. Мінімальні вимоги до робітників на півдні країни. Цілком можна їхати без знання мови, якщо пощастить, роботодавець сплатить його курси.

Хороші лікарі потрібні скрізь

•Німеччина. Тут затребувані висококваліфіковані спеціалісти в галузі електроніки, електрики, машинобудування, а також у науці. Ще удача посміхнеться і різноробочим. Жінки частіше влаштовуються в сфері послуг. Гарне знання мови збільшує коло можливостей і зарплати. Небезпечно займатися роботою нелегально, не ризикуйте цим.

•Іспанія. Тут дуже розвинене тваринництво і землеробство, тому часто потрібні сезонні працівники. Це країна популярна для заробітку студентів і некваліфікованих робітників без знання мови. Іммігранти, які знають іспанську та англійську мову, легко влаштуються гідом, перекладачем, офіціантом. Також цінується висока кваліфікація в медицині, менеджменті, промисловості.

•Канада. Найбільш відкрита країна імміграції. Вітається знання англійської та французької мов. Спостерігається дефіцит фахівців у сфері видобутку нафти і газу, медицині, менеджменту, юриспруденції, інженерії. Будь-хто, працюючий людина в Канаді, може розраховувати на державний захист.

•Австралія. Тут потрібні і професіонали та здобувачі без кваліфікації. Росіян цінують за високу працездатність і віддачу справі. Але в цій країні рідко можна отримати відразу високу посаду, слід пройти всю кар’єрну драбину. Можна розраховувати на роботу медика, інженера-комп’ютерника, зварювальника, будівельника, електрика.

Робота за кордоном і робота в іноземній компанії: поради щодо складання резюме в лінкедін

Які документи потрібні для роботи за кордоном?

Необхідні наступні документи:

1.Закордонний паспорт

2.Робоча віза

3.Свідоцтво про народження

4.Дипломи, що підтверджують ваші професійні навички

5.Довідка з місця роботи, що свідчить про стаж роботи в необхідній посади. Можна замінити випискою з трудової книжки

6.Медична страховка медична довідка 082/У.

7.Довідка про несудимість

8.Фотографії

Не забудьте відсканувати всі документи

Як отримати дозвіл на роботу в Євросоюзі?

Іммігрант отримує місце роботи в тій країні, де зареєстрована компанія-роботодавець. Єдиного дозволу на трудову діяльність в країнах Євросоюзу не існує. Видача дозволу залежить від служби зайнятості та імміграційної служби. Служба зайнятості перевіряє, чи насправді не знайшлося на це місце людину з європейським паспортом. Імміграційна служба перевіряє, чи законний в’їзд в країну, немає контактів із злочинним світом, не можете ви надавати терористичну загрозу. Якщо все сходиться, то підписується контракт і можна приступати до роботи.

Як самому відкрити візу в ЄС (шенген)

Програми для роботи за кордоном

Work and Travel – програма дозволяє добре вивчити іноземну мову, завести нові знайомства і підібрати оптимальне місце роботи. Відмінний варіант, якщо хочете долучитися до американської культури. Більшість наданих вакансій стосуються сфери обслуговування. Можна знайти робоче місце самостійно або вибрати із запропонованих програмою.

Intership – дозволяє закріпити знання і поповнити досвід. Програма, в основному, розрахована на студентів останніх курсів, які готові працювати за кордоном, за своєю спеціальністю. Вони будуть отримувати стипендію 1200-1500 дол. Обов’язково потрібно знати англійську мову і бажано французький.

Au Pair – це недорога програма по обміну за кордоном. Вас прийме і повністю забезпечить зарубіжна сім’я, але потрібно надавати допомогу в побутових питаннях, догляд за дітьми, приготування їжі. Оптимальний варіант для відшліфовування знання мови і отримання незамінного досвіду.

Academic Yaer Program – програма обміну, яка розрахована на школярів 15-18 років. Таким чином, можна заробляти завдяки своїм знанням в IT-технологіях. Передбачається навчання в одній з американських шкіл протягом 1-2 семестрів.

Робота за кордоном. Міфи і реальність Редакція bestfacts.com.ua бажає вам знайти цікаву роботу і пропонує вам познайомитися зі статтею про мотивувати себе на роботу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: