ЄДІ. Ці три букви кілька років тримають в страху школярів та їх батьків. Щорічно держіспити супроводжуються скандалами, а міністерство освіти змушене посилювати правила.

Так заради чого змінили перевірену часом систему випускних іспитів? Що ж кожен росіянин повинен знати про ЄДІ?

Як ЄДІ проходить?

Процедура здачі ЄДІ дуже чітко регламентована. У правилах прописано кожна дрібниця, аж до того, скільки людей повинні супроводжувати школяра в туалет. ЄДІ проводиться у спеціальному приміщенні, яке називається пункт проведення іспиту або ППЕ. Одночасно там здають іспит учні з різних шкіл. Вчителі, які викладають у здають, ППЕ не допускаються, так само на іспит з геометрії, наприклад, не пустять вчителя математики. У кабінеті можуть перебувати не більше 15 учнів, кожен повинен сидіти за окремою партою. З собою тільки паспорт і ручка. Ніяких підручників, зошитів, шпаргалок і тим більше телефонів. На іспити з точних предметів дозволяють взяти лінійку, транспортир, таблицю Менделєєва і найпростіший калькулятор.

ЄДІ завжди починається в 10 ранку за місцевим часом. Спочатку учні повинні написати особисті дані, потім приступати до виконання завдань. З класу можна вийти в туалет або в медкабінет, але тільки в супроводі спостерігача або чергового по поверху На кожний іспит відводиться строго певну кількість часу. На гуманітарні предмети 3-3,5 години, на технічні — 4.

Чекає скасування ЄДІ?

Супротивникам єдиного держіспиту вже, здається, пора визнати поразку. З кожним роком стає все ясніше, що ЄДІ не скасують. Незважаючи на скандали, які розгораються кожне літо, але міністерство освіти не збирається міняти систему. Спочатку ЄДІ вводили для боротьби з корупцією у школах і вузах. Передбачалося, що це буде принципово нова неупереджена система оцінки знань. Однак на практиці піти від корупційних скандалів не вдалося. Незважаючи на це, в міністерстві освіти чітко дають зрозуміти, система ЄДІ залишиться в школах і буде вдосконалюватися.

Які ЄДІ здавати?

Кожен випускник школи повинен здати два обов’язкових ЄДІ — з російської мови та математики. Результатів цих випробувань вимагають абсолютно у всіх навчальних закладах. Інші предмети є факультативними. Їх школяр обирає сам в залежності від вимог внз. При вступі на істфак має сенс здавати історію, на ВМК — інформатику і так далі.

На ЄДІ списати не вдасться - краще вже зараз почати готуватися до нього

Деякі вузи мають право проводити додаткові вступні іспити. У лінгвістичних можуть зажадати усно здати мову, в театральному напевно попросять прочитати байку.

Скільки дійсні результати ЄДІ?

Сертифікат про здачу ЄДІ, куди вписують бали за іспит, дійсні протягом півтора років. Тобто, якщо людина здала ЄДІ влітку 2014 року, результати будуть актуальні до 31 грудня 2015 року.

Як здати ЄДІ випускнику минулих років?

Тим, хто закінчив школу в доісторичні часи випускних творів, а тепер вирішив вчинити внз, доведеться здавати ЄДІ. Зробити це можна в будь-якому віці, на тих же умовах, що і школярі. До 1 березня всі абітурієнти повинні написати заяву із зазначенням необхідних іспитів. Принести заяву потрібно в будь-який орган управління освітою у будь-якому місті Росії. Після цього у призначений день потрібно з’явитися на пункт проведення іспиту та здати ЄДІ.

Єдиний державний іспит (ЄДІ) зрівняв можливості абітурієнтів на вступ

Куди вступити без ЗНО?

У Росії вступити у пристойний заклад без результатів єдиного іспиту практично неможливо. Виняток зроблено для іноземних громадян, інвалідів, переможців конкурсів та олімпіад, а так само випускників професійних училищ. Звичайно, деякі сумнівні вузи за гроші можна потрапити і без ЄДІ. Але якісного навчання ніхто не гарантує.

Як здати ЄДІ?

Найпростіший спосіб — вивчити предмет і самому відповісти на всі питання. Адже списати на ЄДІ практично неможливо. Протягом усього іспиту за учнями пильно стежать.

При підготовці до іспиту можна обмежитися шкільними уроками, займатися самостійно або звернутися до репетитора. Зараз багато приватні педагоги скорегували свої програми з урахуванням підготовки до ЄДІ.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: