Багато садівники вважають ці рослини невибагливими. І правда, адже жоржини добре себе почувають навіть на досить бідних грунтах, радують різноманітністю форм і забарвлень, а також розкішним тривалим цвітінням.

Складність викликає зберігання бульб у зимовий період.

Жоржини - чудові квіти

Коли викопувати жоржини

Жоржини — багаторічні квіти, в теплому кліматі вони з успіхом зимують у ґрунті, але суворі російські зими здатні погубити рослини. Все ж розкішні сорти жоржин, такі як кулясті, помпонні, анемоновидные, потрібно викопувати на зиму.

Низькорослі сорти можна пересадити в горщики і милуватися цвітінням

Як не пропустити цей момент? Дуже часто дачники скаржаться, що з настанням холодів зацвіли жоржини ще пишніше і красивіше. З процедурою викопування поспішати не варто, нехай навіть за вікном осінь у всьому розпалі. Якщо очікуються морози, є ризик втратити рослини.

Коли викопувати жоржини. Хвороби жоржин Вересень-жовтень – активна пора закладки нирок у жоржин. Освіта бульб ви можете помітити ще в самому початку цвітіння, але їх повне дозрівання припадає саме на осінь, тому рекомендують залишати жоржини в землі як можна довше, при цьому варто стежити за прогнозом погоди.

Після перших серйозних заморозків жоржини викопують

Обірвіть нижні стебла – це прискорить процес дозрівання рослин. Не зайвим буде зробити жоржини, утепливши їх ґрунтовим «ковдрою», яке збереже квітка від перших холодів. Викопують квіти після перших заморозків, коли вони зів’януть. Рекомендують впоратися з цією роботою не пізніше 3 діб після приходу холодів. Ці ж правила працюють для гладіолусів.

Як правильно викопати жоржини

Якщо на вашій ділянці розмістилися квіти різних сортів, доцільно буде прикріпити до стеблах бирки з назвами. Це суттєво спростить вам завдання при висадці рослин, і ви зможете легко прикрасити дачу, висадивши рослини з урахуванням їх забарвлення.

Як правильно викопувати жоржини Безпосередньо перед викопуванням обріжте стебла, довжини 10-15 см буде цілком достатньо. Не зайвим буде накрити її фольгою або целофаном, щоб виключити підгнивання стебла у разі опадів.Не забувайте, коренева шийка у жоржин дуже тендітна. Звичайний надлом не пропаде безслідно, — такі бульби не перезимують.

Після обрізання стебел підкопують грунт навколо рослини, вибираючи радіус близько 30 см. Краще замість лопати використовувати вила. Так можна істотно знизити ризик пошкодження бульб. Після викопування акуратно видаліть зайву землю, особливо дбайливо слід діяти у кореневої шийки жоржин.

Як підготувати до зберігання

З выкопанными бульбами необхідно трохи попрацювати:

1.Не беріть рослини за стебла, щоб не пошкодити шийку.

2.Якщо погода сонячна, залиште бульби лежати в саду на кілька годин. За цей час вони добре загрубеют і стануть міцнішими.

Тонкі корінці обрізають

3. Наступна процедура – замочування бульб. Зручно використовувати звичайний шланг для поливу городу або миття машини. Гарний напір видалить всю землю, а бульби жоржин можна буде легко оглянути на предмет хвороби.

4.Незначні пошкодження просто ріжуть і присипаються деревною золою. Якщо рослина сильно постраждало (сіра гниль, фузаріоз, нематоди, теплична білокрилка), викиньте його. Інакше є ризик втратити і здорові квіти.

5.У процесі можна трохи підрізати тонкі коріння, це не зашкодить. Таку процедуру не завадить зробити і навесні перед самою висадкою квітів.

Коріння витримують на повітрі для того, щоб їх шкіра загрубіла

6.Хороші результати дає спеціальна обробка бульб: розводять фундозол і обприскують бульби. Далі варто дочекатися, коли шкірка рослин загрубеет. Це може зайняти до 5-6 днів, зате дозволить продовжити термін зберігання.

Як зберігати жоржини в погребі

Одні з найкрасивіших квітів на вашій клумбі будуть радувати вас з року в рік, якщо забезпечити їм належне зберігання. Льох – ідеальне місце для цієї задачі, але є кілька умов:

— він повинен бути утеплений і не промерзати;

— потрібно знайти місце подалі від картоплі;

— переконайтеся, що у приміщенні немає гризунів.

Як зберегти жоржини взимку Підготуйте ємності для зберігання – ящики, коробки, грунту. Бульби пересипте тирсою. Якщо є можливість, використовуйте хвойні. Підійде і звичайний пісок. Укладати рослини можна в кілька рядів, але чим їх буде менше, тим краще.

Для того, щоб бульби не пересихали, їх засипають тирсою, хвоєю або піском

За зиму жоржини можуть підгнити, промерзнути, висохнути. Передчасне проростання теж є проблемою. Тому час від часу потрібно опускатися в льох і перевіряти улюблені квіти. Рази на місяць буде досить.

В теплому погребі жоржини зберігати простіше, ніж в квартирі

Виявивши невелике ураження, місце на бульбі з невеликим запасом вирізають, припікають зеленкою. Таке «лікування» можна зробити і будь-яким іншим фунгіцидом. Пісок або тирсу, які вкривали вражений жоржин, замінюють новими. Не забувайте про провітрюванні льоху, — повітря, де зберігаються рослини, не повинен бути затхлим.

Як зберігати жоржини взимку в домашніх умовах

Жоржини – чудові квіти на день народження, на весілля, на жіноче свято, це ідеальний подарунок мамі, дружині, доньці. Але щоб вони дожили до заходу, відродившись після зимівлі, міським жителям доводиться винаходити різні способи зберігання. Один з варіантів — покласти квіти на зимівлю прямо біля балконних дверей. Підійде і сухий підвал, де гарантована температура 2-5 градусів, а вологість не перевищує 60%. Однак не забудьте пересипати бульби шаром торфу або піску.

Зберігання бульб жоржин у харчовій плівці В квартирі можна залишити жоржини в целофанових мішечках або коробках з-під взуття. В останньому випадку бульби перекладають папером. У целофанові мішки радять помістити мох сфагнум. Квартира – не найкраще місце для зберігання жоржин, адже висока температура приміщення загрожує висиханням коренів.

Нанесення парафіну на бульбу

Популярний метод зберігання цих квітів – парафінування. Його доцільно використовувати для цінних сортів. Парафін розігрівають на водяній бані до стану рідини. Далі бульби акуратно вмочують і складають у коробку. Це збереже жоржини від висихання. Навесні, перед посадкою в сад парафін видаляти не потрібно.

Жоржини - прикраса будь-якої ділянки

Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що ваші жоржини без проблем переживуть зиму і запрошує вас подивитись на найбільші квіти у світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: