Мед – класичне російське ласощі. Особливо – в масляний пору, коли в мед можна вмочати щойно спечені гарячі млинці.

Незамінний мед і як засіб від застуди. Тому абсолютно необхідно знати, як правильно зберігати цей дивно корисний і смачний продукт. У цій статті ми розповімо, як потрібно поранити мед, в тому числі – мед в сотах.

Як зберігати мед?

Насамперед варто засвоїти, що мед потрібно зберігати тільки в чистій ємності зі скла або алюмінію. Ні в якому разі не можна виливати мед в банку, де залишилася плівка старого меду. Вона потягне за собою бродіння нового продукту, в результаті чого зіпсуються смакові якості меду.

Також для зберігання меду підійдуть бочки з бука, кедра, липи, берези. Можна зберігати мед і в емальованому посуді, а також у молочних бідонах. Підійдуть і керамічні ємності з емаллю на внутрішній поверхні.

Зберігати мед можна в скляних банках

Не можна тримати мед в банки і глечиках з міді, свинцю, цинку, сплавів металів. В результаті взаємодії металу з кислотами, що містяться в меді, утворюються вкрай шкідливі речовини, здатні викликати серйозне отруєння. Не зберігайте мед і в залізних банках, так як це зіпсує його смак. З цієї ж причини не варто діставати мед банки з металевими ложками і вже тим більше залишати там надовго. Краще перекладіть дерев’яною ложечкою трохи меду в невелику ємність і їжте його звідти.

Оскільки мед чудово вбирає всі запахи, не варто зберігати його разом з сильно пахучими речовинами: фарби, ацетон, гас і ін Крім того, щоб уникнути бродіння, краще зберігати мед подалі від солі, яка зберігає вологість в повітрі.

Якщо мед розлитий по скляним банкам, зберігати його краще в темному місці, так як він швидко темніє на світлі, і це може знизити якість меду. У випадку, якщо необхідно розтопити кристалізований мед, потрібно поставити його на водяну баню. Однак використовувати потрібно лише необхідне в даний момент кількість меду, так як в розтопленому стані він може швидко заграти.

Як перевірити мед на натуральність? В домашніх умовах мед найбільш прийнятно зберігати в холодильнику або льосі. Допустима температура до – 20 градусів. Це ніяк не вплине на його смакові і лікувальні якості. Взимку мед взагалі знаходиться в основному в кристалізованому вигляді. Якщо ви купили рідкий мед взимку, це, найімовірніше, підробка або сильно перегрітий мед.

Чим вище температура зберігання меду, тим більше корисних властивостей, він втрачає. Тому намагайтеся зберігати його в темному прохолодному приміщенні без різких запахів. Оптимальна температура зберігання повинна бути нижче 20 градусів.

Як зберігати мед у сотах?

Що ж робити, якщо вам подарували рамку з сотами і запечатаним в них медом? По-перше, починайте радіти: такий подарунок дуже цінний і корисний.

Щоб зберегти мед в сотах довгий час, стільники потрібно розрізати на шматки і розкласти по чистих ємкостей, а зверху щільно закрити кришкою. Такий мед можна зберігати в холодильнику (при не дуже низькій температурі), так і в темному і прохолодному приміщенні.

Мед в сотах потрібно зберігати в темному прохолодному місці

Мед в сотах хороший тим, що містить у собі дуже корисний віск і просто незамінний при застуді. Якщо звичайний мед відразу проковтнути, то стільники можна довго жувати, що дуже добре допомагає при ангіні та застуді. Крім того, стільники можна нарізати і є з чаєм і булочками.

Корисні властивості меду

Звичні до сучасних солодощів, ми часом забуваємо про такому смачному та корисному продукті, як мед. Між тим, він містить мінеральні і бактерицидні речовини. Він має протизапальну і тонізуючу дію. Мед незамінний при серцево — судинних захворюваннях, а також при застуді, проблем з травленням і яснами. Він містить натуральну фруктозу і дуже смачний під час чаювання.

Користь меду Під час Другої світової війни медом обробляли інфіковані рани. Це допомагало зупинити зараження і врятувало чимало життів. Виходить, що мед допоміг здобути перемогу над фашизмом.

Найдорожчий у світі мед варто 12500 рублів. Він проводиться в Ізраїлі. Олександр Горощит, виходець із Радянського Союзу, здогадався годувати бджіл екстрактом Женьшеню Сибірського, що дало просто дивовижні якості продукту.

А в Стародавній Греції жителі пояснювали безсмертя богів тим, що вони харчуються медом, нектаром і молоком. Втім, і сьогодні багато хто вважають, що вживання меду сприяє продовженню життя.

Таким чином, мед є не тільки смачним ласощами, але і корисним засобом, здатним допомогти при багатьох захворюваннях. З його допомогою можна приготувати воістину королівське частування навіть з гірки млинців, якщо полити їх медом.

Мед дуже корисний для організму

Також можна додати його в косметичну маску, і тоді мед допоможе зберегти молодість і свіжість шкіри. Головне – правильно зберігати цей чудовий продукт. Він повинен міститися в прохолодному темному місці в скляному, емальованому або керамічному посуді зі щільною кришкою.

Редакція bestfacts.com.ua радить купувати мед у перевірених продавців і бути здоровим.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: